Вирок
від 21.11.2022 по справі 545/5895/22
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/5895/22

Провадження № 1-кп/545/373/22

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" листопада 2022 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі : головуючого-судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

з участю прокурора - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтава в залі суду кримінальне провадження за звинуваченням гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Надеждівка Лозівського району Харківської області, громадянина України, українця, з середньою освітою, не одруженого, зі слів має неповнолітню дитину 2004 року народження, в свідоцтві про народження якої зазначений батьком та не позбавлявся батьківських прав, не працюючого, не інваліда, фактично проживаючого в АДРЕСА_1 ( у співмешканки ) та зареєстрованого в АДРЕСА_2 ( у себе ), інших місць проживання не має, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого,

зі слів інших кримінальних проваджень, тяжких хвороб, скарг на стан здоров`я на даний час не має,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 4 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Згідно указу президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану», затвердженого Верховною Радою України 24.02.2022 (№2102-ІХ), відповідно до п. 31 ч. 1 ст. 85 Конституції України та ст. 5 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» по всій території України введено військовий стан, у зв`язку із військовою агресією Російської Федерації проти України.

Підсудний гр. ОСОБА_4 04 листопада 2022 року близько о 09 год. перебуваючи на моркв`яному полі № 2 ТОВ «Полтава - Сад», де здійснював перевезення зібраного урожаю моркви 2022 року сорту «Апперкат стандарт» поблизу с. Головки Полтавського району Полтавської області, з раптовим виникненням умислу на викрадення чужого майна, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, шляхом вільного доступу, скориставшись тим, що в причепі трактора «МТЗ -82», д.н.з. НОМЕР_1 , яким він керував, знаходиться бег ( баул ) з морквою урожаю 2022 року вагою 230,795 кг., вартістю 9348,84 грн., чим таємно викрав вказану моркви та перевіз до місця свого проживання в АДРЕСА_1 , де відвантажив на власному подвір`ї, розпорядившись викраденим на власний розсуд.

Допитаний в судовому засіданні підсудний свою провину по пред`явленому обвинуваченню визнав повністю, пояснивши, що вірно розуміє всі фактичні обставини у провадженні та їх не оспорює. Додав, що дійсно вчинив дане кримінальне правопорушення, так як вирішив морковою кормити худобу, хоча знав про введений воєнний стан, але на даний час він має намір більш злочинів не вчиняти. Зі слів перед потерпілим вибачався та відшкодував шкоду повністю, щиро каявся.

Решта доказів, що підтверджують провину підсудного по пред`явленому йому обвинуваченню в засіданні не досліджувались на підставі ст. 349 ч. 3 КПК України.

Дії підсудного необхідно кваліфікувати за ст. 185 ч. 4 КК України, як таємне викрадення чужого майна ( крадіжка ), вчинена в умовах воєнного стану.

Призначаючи покарання, суд, враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особу винного, обставини, які пом`якшують та обтяжують його покарання. Згідно його слів та медичних документів тяжких хвороб, скарг на стан здоров`я не має, на медичних обліках не перебуває.

Обставинами пом`якшуючими покарання підсудного є : щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину та добровільне відшкодування заподіяної шкоди.

Обставин обтяжуючих покарання підсудного судом не встановлено.

Аналізуючи зібрані докази по справі, суд вважає, що необхідним й достатнім для виправлення підсудного та попередження ним нових злочинів, необхідно призначити покарання в межах санкції статті у вигляді мінімального розміру позбавлення волі, з урахуванням схильності особи підсудного до вчинення кримінальних правопорушень, та враховуючи наявність погашених судимостей, наявності декількох пом`якшуючих обставин покарання, прийшов до висновку про можливість звільнення його від відбування основного покарання з випробуванням та покладенням обов`язків згідно ст. 75 та 76 КК України.

Підстав для застосування ст. 69 КК України судом не встановлено.

Питання щодо речових доказів у провадженні підлягають вирішенню відповідно до ст. 100 КПК України.

Судові витрати у провадженні відсутні.

Керуючись ст. 373 - 374 КПК України, суд, -

З А С У Д И В :

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч. 4 КК України, та призначити йому покарання у вигляді 5 ( п`яти ) років позбавлення волі.

Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування основного покарання з випробуванням на 1 ( один ) рік, якщо протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.

Покласти на засудженого обов`язки згідно п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме :

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Запобіжний захід засудженому до вступу вироку в законну силу - не обирати.

Речові докази у провадженні :

- моркву червоного кольору врожаю 2022 року, поміщену до восьми полімерних пакетів, що знаходяться на зберіганні у представника потерпілого ТОВ «Полтава-Сад» гр. ОСОБА_5 ( директора ) - повернути представнику потерпілого як законному володільцю;

- бег, в якому була морква, що знаходиться на зберіганні у камері речових доказів ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП у Полтавській області - повернути представнику потерпілого ТОВ «Полтава-Сад» гр. ОСОБА_5 ( директору ) як законному володільцю.

На вирок може бути подана апеляція до Полтавського Апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційних скарг, а у разі подавання апеляцій, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією.

Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку, а тим учасникам, які не були присутніми в судовому засіданні, копія вироку надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

Вирок надрукований суддею в нарадчій кімнаті та є оригіналом.

Суддя: ОСОБА_1

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.11.2022
Оприлюднено19.01.2023
Номер документу107435978
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —545/5895/22

Ухвала від 18.12.2023

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Стрюк Л. І.

Вирок від 21.11.2022

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

Ухвала від 21.11.2022

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

Ухвала від 18.11.2022

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні