Справа № 761/24329/22
Провадження № 1-кс/761/13506/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2022 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника ОСОБА_4 , розглянувши клопотання детектива другого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту економіки у сфері надання фінансових послуг Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню №42022000000000330 від 21.02.2022 за ч. 3 ст.212 КК України, про тимчасовий доступ до зразків та документів з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ),-
В С Т А Н О В И В:
Детектив другого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту економіки у сфері надання фінансових послуг Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_5 , по кримінальному провадженню №42022000000000330 від 21.02.2022 за ч. 3 ст.212 КК України, звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до зразків та документів з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ).
Клопотання обґрунтовується тим, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) організували протиправну схему із ввезення та реалізації на митній території України товару « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код УКТЗЕД НОМЕР_3 ), метою якої є ухилення (неправомірне звільнення) від сплати акцизного податку з використанням суб`єктів господарювання, на яких розповсюджуються пільги, передбачені пунктом 2 підпункту 229.8.10 пункту 229.8 статті 229 Податкового кодексу України (далі Кодекс), частиною другою статті 2 Закону України від 12 липня 2001 року № 2660-III «Про розвиток літакобудівної промисловості» (далі Закон), а також формування та розповсюдження податкового кредиту з ознаками фіктивності.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПАТ НТК « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та інших суб`єктів господарювання здійснюється внесення недостовірних даних в офіційні документи бухгалтерського та податкового обліку, проводиться маніпулювання податковою звітністю, зокрема, шляхом оформлення безтоварних операцій з придбання та реалізації товарів (послуг) в ЄРПН з метою формування податкової вигоди зі штучного зменшення податкових зобов`язань підприємствам реального сектору економіки, у тому числі проведення фінансових операцій, які можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Вказані протиправні дії посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПАТ НТК « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та інших суб`єктів господарювання призвели до ухилення (неправомірного звільнення) від сплати акцизного податку на суму близько 30 млн грн, формування та розповсюдження податкового кредиту з ознаками фіктивності по ланцюгу постачання на суму ПДВ 32 млн. гривень.
Встановлено, що постачальником « ІНФОРМАЦІЯ_4 » було ІНФОРМАЦІЯ_6 , Об`єднані Арабські Емірати, країна походження палива Греція, відповідно документи щодо транспортування вказаного палива та зразки палива авіаційне для газотурбінних двигунів ДЖЕТ А-1.
29.09.2022 проведено огляд за адресою: АДРЕСА_2 , земельна ділянка (кадастровий номер: 1210400000:01:022:0148) за участю спеціалістів та отримано частину зразків паливно-мастильних матеріалів;
12.10.2022 призначено судову експертизу нафтопродуктів.
З метою порівняння зразків, отриманих 29.09.2022 під час огляду за адресою: АДРЕСА_2 , земельна ділянка (кадастровий номер: 1210400000:01:022:0148) та зразків, які зберігаються на митниці, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні зразків палива « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що експортувалося з CORAL ENERGY DMCC, Об`єднані Арабські Емірати до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а також документів, що стали підставою для транспортування, інвойси, зовнішньо-економічні контракти, додаткові угоди/контракти, паспорти якості, специфікації, акти приймання передачі, товаро-транспортні накладні «Паливо авіаційне для газотурбінних двигунів ДЖЕТ А-1» (код УКТЗЕД НОМЕР_3 ), проведені випробування « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код УКТЗЕД НОМЕР_3 ).
Відомості, що містяться в документах використовуватимуться як докази, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що підлягають доказуванню, встановлення причетних до кримінального правопорушення осіб, а такожз метою надання документам належної правової оцінки, всебічного повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Детектив в судовому засіданні клопотання підтримала, просила його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 при вирішенні клопотання покладався на думку суду.
Відповідно до ч. 2, 4, 5ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Частиною ст.242 КПК України визначені підстави проведення експертизи, а саме зазначено, що експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Відповідно до ст. 245 КПК України у разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи, а порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документівст. ст. 160-166КПК України.
Частиною 1статті 160 КПК Українивстановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч.5ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6ст. 163 КПК Українивизначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя приходить до висновку, що у клопотанні доведено можливість використання як доказів документів та зразків у цьому кримінальному провадженні за попередньою правовою кваліфікацією кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.212 КК України, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів та зразків, а вилучення зразків та копій документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
У клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що відомості які містяться в документах та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення і можуть бути доказами під час судового розгляду.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що у клопотанні доведено достатніх підстав вважати, що є необхідність тимчасового доступу та вилучення зразків та копій документів вказаних документів, оскільки вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, а саме у кримінальному провадженні з правовою кваліфікацією кримінальних правопорушень за передбачених ч. 3 ст.212 КК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159,161-166,309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
клопотання детектива другого відділу детективів Підрозділу детективів із захисту економіки у сфері надання фінансових послуг Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню №42022000000000330 від 21.02.2022 за ч. 3 ст.212 КК України, про тимчасовий доступ до зразків та документів з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ),- задовольнити.
Надати детективам (старшим детективам) Бюро економічної безпеки України: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , прокурорам Офісу Генерального прокурора: ОСОБА_5 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 право тимчасового доступу до зразків палива та документів (інформації)з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), а саме:
- зразків « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що експортувалося з АДРЕСА_3 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
- документів, що стали підставою для транспортування, інвойси, зовнішньо-економічні контракти, додаткові угоди/контракти, паспорти якості, специфікації, акти приймання передачі, товаро-транспортні накладні «Паливо авіаційне для газотурбінних двигунів ДЖЕТ А-1» (код УКТЗЕД НОМЕР_3 ), документи про проведені випробування, висновків експертів (спеціалістів) щодо дослідження вмісту сировини « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код УКТЗЕД НОМЕР_3 ).
Службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) забезпечити детективу/прокурорам реалізувати право тимчасового доступу шляхом надання зразків та копій вищевказаних документів (інформації).
Строк дії ухвали 2 місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання цієї ухвали слідчий суддя в порядкуст. 166 КПК Українимає право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107444708 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Осаулов А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні