Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
23.07.2010 р. Справа № 2а-2479/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В. при секретарі судового засідання Янєві Ю.К. розглянувши адміністративну справу
за позовом
Управління ПФУ в Центральному районі м. Миколаєва, (вул. Артилерійська, 19, м. Миколаїв, 54030)
до
ТОВ виробничо-комерційної фірми "Бугстрім-ЛТД", (вул. Громадянська, 16, м. Миколаїв, 54001)
про
стягнення заборгованості по внескам на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 4244,44 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до відповідача про стягнення з відповідача заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та іншим платежам з грудня 2008 року- по вересень 2009 року та іншим платежам в сумі 4244,44 грн.
На обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідачем самостійно відображена прострочена заборгованість у розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період з грудня 2008 року - по вересень 2009 року в сумі 4856,72 грн., але станом на 01.01.2010р. відповідач сплатив лише 636,55 грн. За несвоєчасну сплату внесків відповідачу нараховані фінансові санкції у вигляді штрафу та пені. Таким чином загальна сума, що підлягає сплаті становить 4244,44 грн.
Від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника позивача.
Відповідач не забезпечив явку свого представника в судове засідання. До суду не надійшло заперечень проти позову. З огляду на те, що в матеріалах справи є достатньо даних про права та обов’язки сторін, та немає необхідності в особистих поясненнях відповідача, суд ухвалив про слухання справи за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи (довідку Управління статистики; довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; довідку з ЄДРПОУ; лист УПФУ; розрахунок боргу, картку особового рахунку відповідача) та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову і можливість його задоволення, виходячи з наступного.
Зазначені правовідносини врегульовані ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058 (надалі Закон №1058), Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001р. №121/2001р.
Так, відповідно до п.6 ч.2 ст.17 Закону №1058 страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та повному обсязі страхові внески.
Статтею 106 (ч.9) Закону №1058 встановлено, що виконавчі органи Пенсійного фонду за порушення у сфері загальнообов’язкового державного страхування застосовують до страхувальників такі фінансові санкції:
1) у разі ухилення страхувальників, зазначених у пунктах 1-5 статті 14 цього Закону, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік в територіальних органах Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які підлягають сплаті за період ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в
розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;
3) за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення - штраф у триразовому розмірі суми
прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу);
4) за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми;
5) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
6) за неведення в установленому порядку обліку сум заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, відсутність первинних документів про обчислення та сплату страхових внесків накладається штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
7) за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, - штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.
Підпунктом 7 пункту 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001р. №121/2001 та ч.3 ст.106 Закону №1058 передбачено право органу ПФУ на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки.
На підставі досліджених доказів судом встановлено, що відповідач є суб’єктом господарювання та зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
За результатами господарської діяльності за період з грудня 2008 року - по вересень 2009 року відповідач має заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 4856,72 грн., що підтверджується розрахунком сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та карткою особового рахунку страхувальника. В рахунок погашення вказаної заборгованості відповідач перерахував 636,55 грн.
Пунктом 2 статті 106 Закону №1058 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані або не сплачені страхувальниками у вищевказані строки, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду України, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
На підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону №1058 до Відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 6,9 грн. та нарахована пеня в сумі - 17,37 грн., що підтверджується рішенням №2383 від 09.10.09р.
Таким чином загальна сума, що підлягає сплаті відповідачем за вказаний період становить 4244,44 грн.
В зв’язку з порушенням відповідачем законодавства у сфері загальнообов’язкового державного страхування шляхом несвоєчасної сплати страхових внесків, позивачем була надіслана відповідачу вимога про сплату боргу за №95/11 від 05.01.10р.
Зазначена вимога була отримана представником відповідача, проте узгоджена заборгованість перед пенсійним фондом відповідачем не погашена.
Оскільки на час розгляду справи відповідач не сплатив заборгованість по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування - позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми "Бугстрім-ЛТД" (код ЄДРПОУ 30125534) на користь управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва 4244 гривні 44 копійки.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя І. В. Желєзний
Постанова оформлена у відповідності до ст.163 КАС України
та підписана суддею 27 липня 2010 року
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2010 |
Оприлюднено | 18.08.2010 |
Номер документу | 10745959 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Желєзний І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні