ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34.
Веб-сайт: https://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/
E-mail:inbox@cv.arbitr.gov.ua
СУДОВИЙ НАКАЗ
м.Чернівці
"21" листопада 2022 р. Справа № 926/4490/22
Суддя Господарського суду Чернівецької області С.М. Гушилик, розглянувши заяву стягувача Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Чернівцігаз" (58009, м. Чернівці, вул. Винниченка, 9-А)
до боржника Виробничо-комерційного Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроекс" (59341, Чернівецька область, Кіцманський район, с.Шипинці, вул.Головна, 25)
про видачу судового наказу щодо стягнення грошової заборгованості за перевищення замовленої споживачем річної потужність в розмірі 696,07 грн
В С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Чернівцігаз" звернулось до Господарського суду Чернівецької області із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Виробничо-комерційного Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроекс" грошової заборгованості за перевищення замовленої споживачем річної потужність в розмірі 603,32 грн, пені в сумі 56,20 грн, 3% річних в сумі 3,37 грн, інфляційні втрати в сумі 33,18 грн, витрати по сплаті судового збору в сумі 248,10 грн.
16.11.2022 року відділом документального та інформаційного забезпечення зареєстровано заяву про видачу судового наказу за вх.№4490.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями заяву про видачу судового наказу за вх.№4490 передано судді Гушилик С.М.
На підставу своїх вимог заявник посилається на те, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу в установленому Кодексом ГРС порядку 01.01.2016 року між Публічним акціонерним товариством по газопостачанні та газифікації "Чернівцігаз" та Виробничо-комерційного Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроекс" підписано заяву-приєднання №09420LBQK2GP016 до умов типового договору розподілу природного газу (для споживача що не є побутовим).
В подальшому відбулася зміна найменування заявника у зв`язку зі зміною типу та найменування Акціонерного товариства "Чернівцігаз" з публічного на приватне. Так, відповідно до рішення Загальних зборів акціонерів Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Чернівцігаз" від 20.03.2019 року та затвердження нової редакції статуту змінилася назва Товариства на Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Чернівцігаз".
Відповідно до пункту 2.1 договору оператор ГРМ зобов`язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, що визначені цим Договором.
Відповідно до п.1 глави 6 розділу VI Кодексу ГРС розрахунки споживача за послугу розподілу природного газу, що надається Оператором ГРМ за договором розподілу природного газу, здійснюються виходячи з величини річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача та оплачуються споживачем рівномірними частками протягом календарного року.
Річна замовлена потужність (за замовчуванням) об`єкта (об`єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об`єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, який визначається відповідно до вимог цього Кодексу, крім випадків, передбачених цією главою.
Розмір величини річної замовленої потужності для споживача, що не є побутовим, визначається Оператором ГРМ виходячи з наявних об`єктів, зазначених у заяві-приєднанні, що є додатком до договору розподілу природного газу.
Споживач, що не є побутовим, має право не пізніше ніж до 20 жовтня календарного року, що передує розрахунковому (крім замовлення потужності на 2020 рік, яке здійснюється до 01 листопада), подати Оператору ГРМ уточнену заявку на величину річної замовленої потужності сумарно по всіх його об`єктах з розбивкою по кожному об`єкту в газорозподільній зоні відповідного Оператора ГРМ на розрахунковий календарний рік.
Листом від 04.02.2020 року боржник повідомив Оператора ГРМ про величину замовленої потужності щодо його об`єкта газоспоживання.
Пунктом 6.5. типового договору передбачено, що у випадку якщо споживач, що не є побутовим, в установленому Кодексом ГРМ порядку самостійно здійснив замовлення величини річної потужності по всіх його об`єктах (об`єкту) в газорозподільній зоні відповідного Оператора ГРМ на розрахунковий календарний рік та фактичний обсяг використання потужності (протягом календарного року) буде перевищувати замовлену споживачем річну потужність, споживач, що не є побутовим, зобов`язаний з моменту перевищення фактичного обсягу над заявленим здійснювати оплату вартості перевищення річної замовленої потужності, велична якої визначається за відповідною формулою.
Визначення фактичного обсягу використання потужності (протягом календарного року) та замовленої споживачем річної потужності здійснюється сумарно по всіх об`єктах споживача, що не є побутовим, що знаходяться в газорозподільній зоні відповідного Оператора ГРМ, крім випадків, передбачених главою 6 розділу VI Кодексу газорозподільних систем.
За підсумками місяця, за умови перевищення фактичного обсягу використання потужності над обсягом замовленої споживачем річної потужності. Оператор ГРМ до 12 числа місяця, наступного за місяцем надання послуг розподілу, здійснює нарахування вартості перевищення та разом із рахунком про сплату вартості перевищення (або в рахунку) надає споживачеві, що не є побутовим, звіт про фактичне використання потужності та розрахунок вартості перевищення річної замовленої потужності.
Споживач, що не є побутовим, зобов`язаний здійснити оплату величини вартості перевищення річної замовленої потужності протягом 10 робочих днів з дня надання Оператором ГРМ рахунку на оплату.
Оператор ГРМ повідомив боржника про наявність перевищення фактичного обсягу використання потужності над обсягом замовленої річної потужності листом від 10.08.2022 року та надав звіти про фактичне використання потужності та акти наданих послуг, які підписані боржником без зауважень, проте оплату вказаної заборгованості боржник добровільно не здійснив.
Враховуючи вище викладене та у зв`язку із порушенням боржником умов договору Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Чернівцігаз" просить суд стягнути заборгованості з перевищення замовленої споживачем річної потужність в сумі 603,32 грн, пені в сумі 56,20 грн, 3% річних в сумі 3,37 грн, інфляційних витрат в сумі 33,18 грн.
Розглянувши заяву про видачу судового наказу, судом не виявлено підстав передбачених статтею 152 Господарського процесуального кодексу України для відмови у видачі судового наказу, враховуючи наступне.
Умовами пункту 1.1 Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (далі - договір) визначено, що цей договір є публічним та регламентує поряд і умови забезпечення цілодобового доступу споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об`єкта споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки оператором ГРМ обсягів природного газу з газорозподільної системи.
Договір розподілу природного газу є договором приєднання, що укладається з врахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного Кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання споживача до умов цього договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної споживачем заяви приєднання за формою наведеною у додатках до цього договору.
За цим договором оператор ГРМ зобов`язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строком та порядку визначені цим договором (п.2.1. договору).
Згідно ч.1 ст.193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч.1 ст.530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 1 ст. 148 ГПК України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частина друга статті 12 ГПК України передбачає, що в порядку наказного провадження здійснюється розгляд справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, на підтвердження наявності господарських правовідносин між сторонами, заявником були надані: типовий договір розподілу природного газу №2498 від 30.09.2015 року, заяву-приєднання №09420LBQK2QP016 від 01.01.2016 року до умов типового договору розподілу природного газу (для споживача що не є побутовим) та акти №ЧРЯ80035419 від 31.12.2020 року про перевищення фактичного обсягу використаної потужності у грудні 2020 року на суму 603,32 грн.
Згідно з п.7 ч.1 ст.155 ГПК України, під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Статтею 625 ЦК України унормовано, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно з п. 8.2 договору розподілу природного газу у разі порушення споживачем, що не є побутовим, строків оплати за цим договором він сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу
За період прострочення оплати заборгованості боржнику за неналежне виконання зобов`язань нараховано: пеню в сумі 56,20 грн, 3% річних в сумі 3,37 грн, інфляційні в сумі 33,18 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості склала 696,07 грн.
Судовий збір, відповідно до п.2 ч.1 ст.129 ГПК України покладається на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 147, 148, 150, 151, 154-256, 159 Господарського процесуального кодексу України, суд
НАКАЗУЮ:
1.Стягнути Виробничо-комерційного Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроекс" (59341, Чернівецька область, Кіцманський район, с.Шипинці, вул.Головна, 25, код 21422722) на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Чернівцігаз" (58009, м.Чернівці, вул. Винниченка, 9-А, код 03336166) грошову заборгованість за перевищення замовленої споживачем річної потужність в розмірі 696,07 грн (шістсот дев`яносто сім гривень сім копійок), з яких: заборгованість в сумі 603,32 грн (шістсот три гривні тридцять дві копійки), пені в сумі 56,20 грн (п`ятдесят шість гривень двадцять копійок), 3% річних в сумі 3,37 грн (три гривні тридцять сім копійок), інфляційні втрати в сумі 33,18 грн (тридцять три гривні вісімнадцять копійок).
2.Стягнути з Виробничо-комерційного Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроекс" (59341, Чернівецька область, Кіцманський район, с.Шипинці, вул.Головна, 25, код 21422722) на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Чернівцігаз" (58009, м. Чернівці, вул. Винниченка, буд. 9-А, код 03336166) судові витрати у розмірі 248,10 грн (двісті сорок вісім гривень десять копійок).
3.Копію судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.
4.Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.
Суд повідомляє, що згідно із приписами пункту 7 частини 1 статті 155 ГПК України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає по суті обґрунтованість заявлених стягувачем вимог.
Відповідно до частин 1 та 2 ст.157 ГПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
Згідно із ч.1 ст.159 ГПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Суддя С.М. Гушилик
Дата набрання судовим наказом законної сили "_____"
Строк пред`явлення судового наказу до виконання "_____"
Дата видачі судового наказу співпадає з датою набрання законної сили наказом.
Текст даного судового наказу розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua
Суддя С.М. Гушилик
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2022 |
Оприлюднено | 24.11.2022 |
Номер документу | 107460993 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гушилик Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні