ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.11.2022м. ХарківСправа № 922/641/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
при секретарі судового засідання Іванії К.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу
за позовом Дергачівської міської ради Харківської області (62300, Харківська область, Харківський район, м. Дергачі, пл.Перемоги,5) до Комунального закладу "Слатинський ліцей" Дергачівської міської ради Харківської області (62321, Харківська область, Харківський район, смт. Слатине, вул. Центральна,17 Л) про визнання права власності недійсним за участю представників:
позивача - не з`явився
відповідача - не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Дергачівська міська рада Харківської області звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до Комунального закладу "Слатинський ліцей" Дергачівської міської ради Харківської області (далі - відповідач), у якому просив суд :
-визнати недійсним свідоцтво про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 видане виконавчим комітетом Слатинської селищної ради в особі селищного голови Туренка О.Є., у якому зазначено, що власником комплексу, розташованого за адресою Харківська область, Дергачівський район, смт Слатине, вул. Радянська, буд. 17 (нині буд. 17 Л) є комунальний середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс дошкільний навчальний заклад - школа 1-3 ступенів смт Слатине (нині Комунальний заклад «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області),
-скасувати державну реєстрацію права власності за комунальним середнім загальноосвітнім навчально-виховним комплексом дошкільним навчальним закладом - школа 1-3 ступенів смт Слатине (нині Комунальний заклад «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області) на об`єкт нерухомого майна - комплекс, реєстраційний номер 4725932, розташованого за адресою Харківська область, Дергачівський район, смт Слатине, вул. Радянська, буд. 17 (нині Харківська область, Харківський район, смт Слатине, вул. Центральна, буд. 17 Л), щодо якого внесено запис 71 в книзі 2Ю Реєстру прав власності на нерухоме майно та припинити право власності на вищевказаний комплекс.
Судові витрати по справі покласти на відповідача .
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 17 лютого 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду, по ній відкрито провадження у справі № 922/641/22, призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін на 10 березня 2022 року.
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, затвердженого Законом України Про затвердження Указу Президента України Про введення воєнного стану в Україні від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. Строк воєнного стану неодноразово продовжувався. Востаннє Указом Президента України від 12.08.2022 №573/2022, який затверджено Законом України від 15.08.2022 р. № 2500-ІХ Про затвердження Указу Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні, строк дії воєнного стану в Україні продовжено до 05годин 30 хвилин 23.08.2022року строком на 90 діб.
10 березня 2022 року судове засідання у справі № 922/641/22 не відбулось у зв`язку з введенням воєнного стану, постійними обстрілами міста Харкова ворожими військами та веденням активних бойових дій на території Харківської області, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи.
Ухвалою Господарського суду від 28 квітня 2022 року, відкладено розгляд справи № 922/641/22.
Запропоновано усім учасникам справи, виходячи з поточної ситуації, разом з заявами по суті справи направити в суд і іншим учасникам справи свої пропозиції щодо дати призначення судового засідання та можливості їх участі у розгляді справи в режимі відеоконференції.
Разом з цим, 06 квітня 2022 року від Комунального закладу "Слатинський ліцей" Дергачівської міської ради Харківської області (вх.№4472/22) надійшла заява про визнання позову.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 28.10.2022 року, призначено розгляд справи №922/641/22 у підготовчому засіданні на "22" листопада 2022 р. 11:30.
22.11.2022 року від Дергачівської міської ради Харківської області (вх.№14654/22) надійшла заява про розгляд справи за відсутністю позивача. Позовні вимоги викладені в заяві Дергачівської міської ради до Комунального закладу «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області про визнання свідоцтва про право власності на нерухоме майно недійсним, скасування державної реєстрації та припинення права власності просить задовольнити в повному обсязі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за можливе клопотання заявника про розгляд заяви без участі представника банку задовольнити, оскільки брати участь у судовому засіданні, відповідно до ст. 42 ГПК України, є правом учасника справи, а не обов`язком, а обов`язковість явки в судове засідання представника заявника судом не визнавалась.
Стаття 42 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачає, що прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони.
У відповідності до ч. 3,4 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 191, 192 цього Кодексу.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.46 ГПК та ч.1 ст. 191 ГПК України відповідач, зокрема, має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Визнання позову відповідачем - це безумовне погодження задовольнити матеріально-правову вимогу позивача в тому вигляді, в якому вона міститься у позовній заяві.
Відповідно до ч.ч.2, 4 ст.191 ГПК України до ухвалення судового рішення у зв`язку з визнанням позову відповідачем суд перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на вчинення цієї процесуальної дії.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє (ч.6 ст.46 ГПК України, ч. 5 ст.191 ГПК України).
Суд встановив, що визнання позову здійснено уповноваженою на вчинення такої процесуальної дії особою - директором Комунального закладу "Слатинський ліцей" Дергачівської міської ради Харківської області Наталією Скрипка .
Суд не вбачає підстав для порушення прав і обов`язків інших осіб внаслідок визнання відповідачем вимог позивача за спірними правовідносинами.
Представник позивача в судове засідання 22.11.2022 року не з`явився.
Представник відповідача в судове засідання 22.11.2022 року не з`явився.
Згідно частини 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Процесуальні документи у цій справі (ухвала суду про відкриття провадження у справі) надсилалися всім учасникам судового процесу, що підтверджуються штампом канцелярії на зворотній стороні відповідного документу.
Враховуючи вищевикладене та факт направлення судом ухвали на офіційну електронну адресу відповідача у справі , суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача у даній справі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору , суд установив таке.
Як вбачається із матеріалів справи, судом встановлено що на території Слатинського старостинського округу за адресою: вул. Центральна, 17 Л, смт Слатине, Харківського (колишнього Дергачівського) району. Харківської області заходиться нежитлова будівля, в якій розташований комунальний заклад «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області.
Відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САА № 579767 від 13.02.2004, виданого виконавчим комітетом Слатинської селищної ради в особі селищного голови Туренка О.Є. власником комплексу, розташованого за адресою Харківська область, Дергачівський район, смт Слатине, вул. Радянська (після декомунізації - Центральна), буд. 17 (на підставі рішення виконавчого комітету Слатинської селищної ради № 10 від 23.04.2020 «Про присвоєння поштової адреси нежитловій будівлі, в якій розташований комунальний заклад «Слатинський ліцей» - 17 Л) є Комунальний середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс дошкільний навчальний заклад - школа 1-3 ступенів смт Слатине (на підставі рішення XXXI сесії VI скликання Дергачівської районної ради № 763-27 від 12.06.2018 «Про зміну типу, найменування, місцезнаходження Слатинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний заклад» Дергачівської районної ради Харківської області (ідентифікаційний код 22661937), затвердження статуту» назву змінено на комунальний заклад «Слатинський ліцей» Дергачівської районної ради Харківської області, на підставі рішення V сесії VIII скликання Дергачівської міської ради № 2 від 31.12.2020 «Про прийняття об`єктів цивільного права зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківського району Харківської області у комунальну власність Дергачівської міської територіальної громади» перейменовано на комунальний заклад «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області), яке згідно Витягу серії ВАА № 126759 зареєстроване в Реєстрі прав власності на нерухоме майно з номером запису: 71 у книзі 2Ю.
Дергачівська міська рада вважає, що 13.02.2004, на підставі рішення № 26 від 10.02.2004, виконавчим комітетом Слатинської селищної ради в особі селищного голови Туренка О.Є. видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно - комплекс загальною площею 7 662, 7 кв. м., за адресою: Харківська область, Дергачівський район, смт Слатине, вул. Радянська, буд. 17, в якому у графі
Власники замість територіальних громад, на час реєстрації - Слатинської селищної ради Дергачівського району, Харківської області помилково було зазначено Комунальний середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс дошкільний навчальний заклад - школа 1-3 ступенів смт. Слатине.
Слатинським комунальним підприємством технічної інвентаризації «Інвентаризатор», на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САА № 579767 від 13.02.2004, з неправильними відомостями щодо власника об`єкта нерухомості помилково було проведено державну реєстрацію права власності на вищевказаний комплекс за Комунальним середнім загальноосвітнім навчально- виховним комплексом дошкільним навчальним закладом - школа 1-3 ступенів смт Слатине, про що було здійснено запис 71 в книзі 2Ю. Одночасно з цим, зазначеному об`єкту присвоєно реєстраційний номер майна: 4725932 та видано витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно 2821170 серія ВАА № 126759.
Відповідно довідки № 96 від 27.10.2021 Комунального підприємства технічної інвентаризації «Інвенрос» до теперішнього часу актуальними залишаються відомості про неналежного власника даного комплексу.
Викладені вище обставини створюють для Дергачівської міської ради суттєві перешкоди щодо належного володіння комунальною власністю в інтересах Дергачівської територіальної громади. Наразі позивачем вирішуються нагальні ресурсного забезпечення комунальної установи «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області. Виділення коштів на зазначені потреби ускладнює відсутність державної реєстрації права власності за громадою спірного комплексу.
Такі обставини стали підставою для звернення з позовом до суду.
Ст. 15 Цивільного кодексу України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Положення цієї статті ґрунтуються на нормах Конституції України, які закріплюють обов`язок держави забезпечувати захист прав усіх суб`єктів права власності і господарювання (ст. 13), захист прав і свобод людини і громадянина судом (ч. 1 ст. 55).
У відповідності до ст., 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватись і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право власності є непорушним.
Комунальну власність, як вид державної власності, було визначено ст.
Закону України "Про власність11, який був прийнятий 26.03.1991 та почав діяти з 15.04.1991.
Як чинним Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", так і законодавством, яке було чинним на час виникнення правових конструкцій права комунальної власності в Україні, суб`єктів та об`єктів цього права, передбачались правові підстави набуття права комунальної власності відповідними суб`єктами.
Відповідно до 4.2 ст. 60 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб`єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Згідно зі ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності чи необґрунтованість активів, які перебувають у власності, не встановлені судом.
Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації (абз.З ч.2 ст. 331 Цивільного кодексу України).
Відповідно до 4.4 ст. 334 Цивільного кодексу України права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.
Наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 №7/5 затверджено Тимчасове положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за №157/6445.
П. 1 вказаного наказу встановлено, що до прийняття Верховною Радою України та набрання чинності законом України про державну реєстрацію прав на об`єкти нерухомого майна бюро технічної інвентаризації здійснюють реєстрацію прав власності на нерухоме майно.
Правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації, та їх обтяжень, визначені Законом України від 01.07.2004 №1952-1V "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", який регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав (далі - Закон № 1952).
Відповідно до ст. 2 Закону № 1952. в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та іх обмежень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.
Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, врегульований ч. 1 ст. 17 Закону №1952, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, яка передбачає, зокрема, прийняття рішення про
державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації, внесення записів до Державного реєстру прав, а також видачу документів, що підтверджують зареєстроване речове право.
Згідно п. 5 Прикінцевих положень Закону України "Про державну регістрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень'1, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.
За змістом п.п. 6.1, 6.2 зазначеного Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно оформлення права власності на об єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності, зокрема, органами місцевого самоврядування. Підготовку документів для видачі свідоцтва про право власності можуть за дорученням органів місцевого самоврядування, місцевої державної адміністрації та інших органів відповідно до законодавства проводити бюро технічної інвентаризації.
Приписами ст. 316 Цивільного кодексу України визначено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд (ст. 319 Цивільного кодексу України).
Згідно з п. 6.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 №7/5. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 року за №157/6445 (в редакції, чинній на момент видачі спірного свідоцтва), оформлення права власності на об`єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності.
Отже, за своєю правовою природою свідоцтво про право власності на нерухоме майно лише посвідчує наявність відповідного права і не породжує, не змінює і не припиняє певні права та обов`язки, тобто не є правочином.
Водночас, свідоцтво видається на підтвердження існування права, на підставі, у даному випадку, рішення № 26 від 10.02.2004 Виконавчого комітету Слатинської селищної ради, і такий посвідчувальний документ є чинним, якщо є дійсною правова підстава його видачі.
Спірний комплекс мав би бути переданий у спільну власність територіальної громади - на той час Слатинської селищної ради, на даний час Дергачівської територіальної громади в особі Дергачівської міської ради.
Згідно з ч. 1 ст.26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.
Відповідно до абз.абз. 2, 3 ч. З ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у разі скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на підставі судового рішення чи у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, а також у разі визнання на підставі судового рішення недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування на підставі судового рішення державної реєстрації прав, державний реєстратор чи посадова особа Міністерства юстиції України (у випадку, передбаченому підпунктом "а" п. 2 ч.б ст. 37 цього Закону) проводить державну реєстрацію набуття, зміни чи припинення речових прав відповідно до цього Закону. Ухвалення судом рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсними чи скасування документів, на
підставі яких проведено державну реєстрацію прав, а також скасування державної реєстрації прав допускається виключно з одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства (за наявності таких прав).
Зміст зазначеної правової норми переконливо свідчить про те, що наразі законом встановлено такі способи судового захисту порушених прав та інтересів особи:
1. судове рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав;
2. судове рішення про визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав;
3. судове рішення про скасування державної реєстрації прав.
При цьому, з метою ефективного захисту порушених прав уточнено, що ухвалення зазначених судових рішень обов`язково має супроводжуватися одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства (за наявності таких прав).
Крім того, згідно п. З Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рєйдєрству» від 05.12.2019 № 340-ІХ судові рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, про визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що на момент набрання чинності цим Законом набрали законної сили та не виконані, виконуються в порядку, передбаченому Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" до набрання чинності цим Законом.
Отже, за змістом цієї правової норми виконанню підлягають виключно судові рішення: 1) про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; 2) про визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; 3) про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, тобто до їх переліку не входить судове рішення про скасування запису про проведену державну реєстрацію права.
Аналогічний висновок наведено в постанові Верховного Суду у від 23.06.2020 у справі № 905/633/19.
Таким чином, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САА № 579767 від 13.02.2004, як документа, на підставі якого було проведено державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, має супроводжуватися одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства (за наявності таких прав).
Позов повністю визнано відповідачем, про що зазначено у заяві про визнання позову директором Комунального закладу "Слатинський ліцей" Дергачівської міської ради Харківської області Наталією Скрипка .
Згідно з ч.ч.1,4 ст.191 ГПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч.3 ст.185 ГПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову в повному обсязі.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з положень ст.ст.129-130 ГПК України та ч.3 ст.7 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.1 ст.130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Згідно з положеннями ч.3 ст.7 Закону України "Про судовий збір" в разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги визнання відповідачем позовних вимог в повному обсязі до початку розгляду справи по суті, у суду виникають підстави для повернення позивачу з Державного бюджету України 50% судового збору в розмірі 2481,00 грн., про що суд постановляє відповідну ухвалу.
Судові витрати по сплаті 50% судового збору в розмірі 2481,00 грн. покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 1, 2, 5, 7, 11, 13, 14, 15, 42, 46, 73, 74, 80, 86, 129-130, 185, 191, 238, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Визнати недійсним свідоцтво про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 видане виконавчим комітетом Слатинської селищної ради в особі селищного голови Туренка О.Є., у якому зазначено, що власником комплексу, розташованого за адресою Харківська область, Дергачівський район, смт Слатине, вул. Радянська, буд. 17 (нині буд. 17 Л) є комунальний середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс дошкільний навчальний заклад - школа 1-3 ступенів смт Слатине (нині Комунальний заклад «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області).
Скасувати державну реєстрацію права власності за комунальним середнім загальноосвітнім навчально-виховним комплексом дошкільним навчальним закладом - школа 1-3 ступенів смт Слатине (нині Комунальний заклад «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області) на об`єкт нерухомого майна - комплекс, реєстраційний номер 4725932, розташованого за адресою Харківська область, Дергачівський район, смт Слатине, вул. Радянська, буд. 17 (нині Харківська область, Харківський район, смт Слатине, вул. Центральна, буд. 17 Л), щодо якого внесено запис 71 в книзі 2Ю Реєстру прав власності на нерухоме майно та припинити право власності на вищевказаний комплекс.
Стягнути з Комунального закладу «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 22661937, місцезнаходження: вул. Центральна, буд. 17 Л, смт. Слатине, Харківський (Дергачівський) район, Харківська область, 62321) на користь Дергачівської міської ради Харківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04059496, пл. Перемоги, 5, м. Дергачі, Харківський район, Харківська область, 62300 ) - 2 481,0 грн. судового збору.
Управлінню державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Харкова повернути Дергачівської міської ради Харківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04059496, пл. Перемоги, 5, м. Дергачі, Харківський район, Харківська область, 62300 )50% сплаченого судового збору за подання позову до Господарського суду Харківської області, що становить 2481,0 грн., які сплачені згідно з платіжним дорученням №2048 від 09.12.2021 року , та платіжним дорученням №27 від 25.01.2022 року.
Оригінал платіжних доручень №2048 від 09.12.2021 року ,№27 від 25.01.2022 року про сплату судового збору залишається в матеріалах справи № 922/641/22.
Після набрання рішенням законної сили видати наказ в установленому порядку.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1, 2 статті 241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Згідно статті 257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач - Дергачівська міська рада Харківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04059496, пл. Перемоги, 5, м. Дергачі, Харківський район, Харківська область, 62300 ).
Відповідач - Комунальний заклад «Слатинський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 22661937, місцезнаходження: вул. Центральна, буд. 17 Л, смт. Слатине, Харківський (Дергачівський) район, Харківська область, 62321).
Повне рішення складено "23" листопада 2022 р.
Суддя О.О. Присяжнюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2022 |
Оприлюднено | 25.11.2022 |
Номер документу | 107475845 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні