Ухвала
від 24.11.2022 по справі 371/1208/22
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

24.11.2022 Єдиний унікальний № 371/1208/22

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 листопада 2022 року м. Миронівка

ЄУН 371/1208/22

Провадження № 2/371/622/22

Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання житлового будинку особистою приватною власністю,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з вказаними вимогами, посилаючись на ті обставини, що нею в період з 2001 року по 2010 рік в повному розмірі було сплачено власні кошти за договором купівлі продажу житлового будинку під номером АДРЕСА_1 , укладеним між нею та ТОВ «Вікторівка». Проте, державну реєстрацію права власності на зазначений будинок нею проведено 5 грудня 2014 року, після реєстрації шлюбу з відповідачем ОСОБА_2 , яка мала місце 9 грудня 2011 року. Посила визнати житловий будинок під номером АДРЕСА_1 її особистою приватною власністю.

Подана позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України.

За правилом пункту 3 частини 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повиння містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви також додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем в позовній заяві зазначено, що спір має немайновий характер та додано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 992,40 грн.

Проте, позивачем не враховано, що позовна вимога про визнання житлового будинку особистою приватною власністю має майновий характер, оскільки є вимогою про захист права або інтересу, об?єктом якої є благо, що підлягає грошовій (вартісній) оцінці, та вимогою про підтвердження права на майно, яке піддається грошовій (вартісній) оцінці, вирішення спору вплине на склад майна сторін спору та призведе до зміни власника майна.

Відтак, спір про визнання житлового будинку, право власності на який набуто у шлюбі, особистою приватною власністю відноситься до майнового спору.

Будь-який майновий спір має ціну. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна. Пунктом 9 частини 1 статті 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Ставки судового збору та пільги щодо сплати судового збору передбачені Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до підпункту 1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до пункту 22 постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справи про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди - виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», - звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб?єктом оціночної діяльності - суб?єктом господарювання відповідно до договору.

У порядку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов?язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, затвердженому постановою КМУ від 4 березня 2013 року № 231, зазначено, що термін дії звіту про оцінку нерухомого майна становить не більш як шість місяців з моменту оцінки, адже ціна позову має бути визначена у наведені строки.

В якості доказу вартості майна, суду може бути подано звіт про оцінку саме ринкової вартості майна.

В позовній заяві не зазначено ціни позову, з тексту позовної заяви та додатків до неї не вбачається даних щодо актуальної вартості майна чи проведення будь-якої оцінки цього майна.

Вказані недоліки є перешкодою до відкриття провадження у справі.

Тому, для усунення недоліків позивачу необхідно надати суду звіт про оцінку спірного майна у відповідності до якого позивачу необхідно встановити ціну позову та, за необхідності, доплатити судовий збір з урахуванням вимог підпункту 1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».

Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Платіжні реквізити для перерахування судового збору наступні: отримувач коштів: ГУК у Київ.обл/Миронівська міс/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), рахунок отримувача UA738999980313171206000010748, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Документ, що підтверджує сплату судового збору, подається до Миронівського районного суду Київської області в оригіналі.

Згідно правил частини 1 статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 даної статті, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позивачу необхідно усунути перелічені вище недоліки позовної заяви, зокрема, визначити ціну позову та, за необхідності, сплатити судовий збір.

Керуючись статтями 185, 352, 353 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання житлового будинку особистою приватною власністю залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки поданої позовної заяви в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу положення частини 3 статті 185 ЦПК України, за якими в разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя підпис Л.О.Капшук

Згідно з оригіналом.

Суддя Л.О.Капшук

СудМиронівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення24.11.2022
Оприлюднено25.11.2022
Номер документу107476888
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —371/1208/22

Рішення від 15.03.2023

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 13.12.2022

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 24.11.2022

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні