Ухвала
від 24.11.2022 по справі 344/14540/22
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/14540/22

Провадження № 1-кс/344/5017/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 листопада 2022 року місто Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області підполковника поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором кримінальному провадженні прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №3202009000000036 від 30 червня 2020 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 212, ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України,-

В С Т А Н О В И ЛА:

Слідчий за погодженням з прокурором звернулася з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого посилається на те, що дане кримінальне провадження зареєстровано у Єдиному реєстрі досудових розслідувань 30 червня 2020 року за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також шахрайських дій, вчинених засновниками та службовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю" ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Так, із матеріалів кримінального провадження вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю" ІНФОРМАЦІЯ_1 " виступало замовником будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 та упродовж 2019-2020 років здійснювало реалізацію квартир у вказаному будинку. Фактичним виконавцем будівельних робіт, згідно декларації про початок виконання будівельних робіт, сертифікату готовності об`єкта до експлуатації та первинних документів, виступало Товариство з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 ". Однак, з метою мінімізації податкових зобов`язань та в такий спосіб ухилення від сплати податків, службовими особами Товариство з обмеженою відповідальністю" ІНФОРМАЦІЯ_1 " упродовж 2015-2020 років оформлено ряд договорів доручень, згідно умов яких вбачається, що фактичні (теперішні) власники нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 нібито доручали за винагороду здійснити товариству зведення нерухомості (кожний власник окремо доручав збудувати його квартиру чи паркомісце, а також вчинити інші дії аж до введення будинку в експлуатацію).

Окрім зазначеного, в ході досудового розслідування досліджуються обставини шахрайського заволодіння засновниками та службовими особами Товариство з обмеженою відповідальністю" ІНФОРМАЦІЯ_1 " коштами, внесеними потерпілим ОСОБА_5 згідно договорів купівлі-продажу майна від 02 липня 2021 року №1-02/07/2020, №2-02/07/2020П, що буде створено в майбутньому в будинку за адресою: АДРЕСА_1 , який мав бути споруджений на земельній ділянці з кадастровим номером 2610100000:04:004:0152, площею 0,0751 га, на якій знаходилося нежитлове приміщення, придбане ОСОБА_6 29 листопада 2016 року в Товаристві з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", та в подальшому підлягало знесенню з наступним будівництвом багатоквартирного житлового будинку.

Поряд з наведеним, з інформації, висвітленої на веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановлено, що ОСОБА_6 в 2018 році звертався до ІНФОРМАЦІЯ_4 та за наслідками такого звернення рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4 14 грудня 2018 року № 381-22 (п.86) відмовлено в припиненні за згодою сторін договору оренди землі (кадастровий номер 2610100000:04:004:0152) від 09 квітня 2012 року орендаря Товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", відмовлено у передачі ОСОБА_6 вказаної земельної ділянки в оренду для обслуговування нежитлових приміщень терміном на 5 років у зв`язку з укладення ним договору купівлі-продажу майна від 29 листопада 2016 року.

Так само, на підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 від 29 квітня 2021 року № 184-8 (п.43) також відмовлено ОСОБА_6 у передачі в оренду терміном на 5 років земельної ділянки з кадастровим номером 2610100000:04:004:0152 по АДРЕСА_1 для обслуговування адміністративного будинку.

Згідно статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», право на виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об`єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, підключення об`єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Для одержання такого дозволу органу державного архітектурно-будівельного контролю потрібно подати заяву, до якої, серед іншого, додається копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію.

Таким чином, укладаючи з ОСОБА_5 02 липня 2020 року два договори про продаж споруджених в майбутньому квартири та паркомісця в багатоквартирному будинку по АДРЕСА_1 , посадові особи Товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та сам ОСОБА_7 , як кінцевий бенефіціарний власник, ввели в оману майбутнього покупця, не маючи жодного легітимного відношення до земельної ділянки, на якій нібито планувалося спорудження багатоквартирного житлового будинку, не одержавши жодних дозвільних документів для будівництва та не маючи навіть юридичного права на одержання таких документів через відсутність прав користування земельною ділянкою.

Надалі ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що він не має будь-яких прав користування (оренди, суперфіцію, постійного користування) чи власності щодо земельної ділянки з кадастровим номером 2610100000:04:004:0152 по АДРЕСА_1 , а отже і не має жодного права забудови такої земельної ділянки, рішенням № 1 засновника Товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", згідно Акту №1 від 15 грудня 2021 року приймання-передачі нерухомого майна, як внеску в статутний капітал, передав адміністративний будинок по АДРЕСА_1 загальною площею 662,7 кв. м (реєстраційний номер 245937326101) в статутний капітал Товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_5 ".

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що для повного та об`єктивного проведення досудового розслідування, необхідно отримати тимчасовий доступ до проектно-технічної документації із землеустрою щодо виготовлення документів та інших дозвільних документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки з кадастровим номером 2610100000:04:004:0152.

Зазначені документизнаходяться уволодінні ІНФОРМАЦІЯ_6 ,що по АДРЕСА_2 , та містять інформацію, що має значення для даного кримінального провадження, оскільки остання може сприяти розкриттю злочину, встановленню винних осіб, а також встановленню обставин у кримінальному провадженні.

Відомості, які містяться у зазначених документах можуть бути використані як докази, а іншим способом, крім проведення тимчасового доступу та вилучення (виїмки) копій документів, здобути вказані докази неможливо. Так само без вилучення копій документів іншим способом неможливо довести зазначені вище обставини. Вказані докази самостійно та в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Учасники процесу в судове засідання не з`явилися.

Слідчий та прокурор до суду не прибули, проте у клопотанні просять розгляд клопотання проводити без їх участі.

Враховуючи вимоги частини другої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя вважає можливим розглядати клопотання у відсутності осіб, у володінні яких знаходяться документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить слідчий за погодженням з прокурором, оскільки це є необхідним з метою запобігання загрози знищення або зміни документів.

Відповідно до частини четвертої статті 107 Кримінального процесуального кодексу України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали, якими обґрунтовують клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.

Відповідно до вимог статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною першою статті 160 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

За змістом частини п`ятої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно частини шостої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, так як відомості, зазначені у цій інформації, мають істотне значення для встановлення обставин вчинення кримінального провадження, а тому слідчий суддя вважає вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, і приходить до висновку за можливе надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а відтак клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-160, 162-164, 166 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

У Х В А Л И Л А:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчомув ОВСвідділу СУГУНП вІвано-Франківськійобласті підполковникуполіції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів тасканованих електроннихкопій документівпо земельнійділянці зкадастровим номером 2610100000:04:004:0152,що знаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 ,що по АДРЕСА_2 , а саме: поземельну книгу, проектно-технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок; архівний примірник державного акту, а також інші наявні документи, що стосуються розробки проекту землеустрою на вказану земельну ділянку, тобто можливість ознайомитисяз нимита вилучитиїх належнимчином завіренікопії.

Роз`яснити положення частини першої статті 166 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє один місяць з дня постановлення та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення24.11.2022
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу107480074
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —344/14540/22

Ухвала від 24.11.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Мелещенко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні