Справа№751/4871/22
Провадження №1-кс/751/1255/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2022 року місто Чернігів
Слідчий суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС відділу СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 звернулася до суду із клопотанням, погодженим прокурором Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, яке було вилучено 16.11.2022 в ході обшуку будинку з надвірними будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , що належать ОСОБА_5 .
Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні СУ ГУНП в Чернігівській області перебувають матеріали кримінального провадження № 42021272210000035 від 19.05.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199 та ч.3 ст.204 КК України.
Під час досудовогорозслідування встановлено, що група осіб на території Чернігівської області, переслідуючи корисливий мотив, займається незаконною діяльністю, пов`язаною з незаконним виготовленням, перевезенням з метою використання при продажу товарів, збутом незаконно виготовлених марок акцизного податку, якими маркується фальсифікована алкогольна продукція та тютюнові вироби, а також збутом, транспортуванням та зберіганням з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів алкогольних напоїв.
Так, ОСОБА_6 , займається злочинною діяльністю та здійснює загальне керівництво по виготовленню алкогольної продукції, яка викликає сумнів в своїй якості, а саме горілку «Фінляндія» різної місткості, віскі в асортименті, які розливають в пакети «Бегін бокс» різної місткості та скляні пляшки з використанням підробних марок акцизного податку, а також тютюнові вироби.
Також, ОСОБА_6 залучив до незаконної діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , які безпосередньо сприяють у виготовленні та реалізації контрафактної алкогольної продукції на території області.
Вищезазначені особи, на території ринку «Андріївський» (торгові місця К-21, К-22 та К-23), що у м. Прилуки (який розміщений на території земельної ділянки з кадастровим номером 7410700000:03:003:0779) здійснюють виготовлення, зберігання, перевезення та реалізацію контрафактної алкогольної продукції без наявної державної реєстрації в якості суб`єкта підприємницької діяльності, без отримання відповідних дозвільних документів та ліцензії на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у великих обсягах.
16 листопада 2022 року, на підставі ухвали слідчого судді Новозаводського районного суду міста проведено обшук будинку з надвірними будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , в ході проведення якого вилучено: 8 пластикових пляшок об`ємом по 2 л кожна, заповнені рідиною прозорого кольору; 16 пластикових пляшок об`ємом по 1,5 л кожна, заповнені рідиною прозорого кольору;мобільний телефон марки «САТ» з IMEI НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 , сім-картою з номером НОМЕР_3 , та картою пам`яті Transcend на 2 Gb, які визнано речовими доказами.
З метою збереження речових доказів, запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна, необхідно накласти арешт на вилучене майно.
Учасники кримінального провадження в судове засідання не з`явилися, про день та час судового засідання повідомлені належним чином. Слідча у кримінальному провадженні ОСОБА_3 подала заяву про розгляд клопотання про арешт майна без її участі.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Фіксування судового засідання технічними засобами фіксування кримінального провадження згідно ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.
Вивчивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку:
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Чернігівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021272210000035 від 19.05.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199 та ч.3 ст.204 КК України.
Відповідно до ухвали слідчого судді Новозаводського районного суду міста Чернігова від 04.11.2022 року, клопотання слідчого задоволено, надано дозвіл слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 42021272210000035 від 19.05.2021 року на проведення обшуку будинку з надвірними будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві приватної спільної власності ОСОБА_5 частка 1/2 та ОСОБА_8 частка 1/2(а.п. 7-8).
Відповідно до постанови про визнання предметів речовими доказами від 17.11.2022 року, вилучені під час обшуку речі визнані речовими доказами (а.п.13-16).
Відповідно до ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. Тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду. Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
Зі змісту ч. 1 ст. 170 КПК України слідує, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно із ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно із ч.1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
При вирішенні питання про арешт майна, відповідно до ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
На підставі викладеного, слідчий суддя дійшла висновку, що вилучені у ході обшуку будинку з надвірними будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , речі, відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Враховуючи правову підставу для накладення арешту майна, можливість використання майна як доказ у кримінальному провадженні, слідчий суддя керуючись статтями 167, 168, 170, 173 КПК України, дійшла висновку, що викладені у клопотанні доводи про необхідність арешту, вилученого 16.11.2022 року у ході обшуку будинку майна, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 167, 168, 170-173, 309, 376 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене 16.11.2022 року в ході обшуку будинку з надвірними будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить ОСОБА_5 , а саме: 8 пластикових пляшок об`ємом по 2 л кожна, заповнені рідиною прозорого кольору; 16 пластикових пляшок об`ємом по 1,5 л кожна, заповнені рідиною прозорого кольору;мобільний телефон марки «САТ» з IMEI НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 , сім-картою з номером НОМЕР_3 , та картою пам`яті Transcend на 2 Gb.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Копія ухвали негайно після її постановлення вручається слідчому, прокурору, а також відповідно до ч. 7 ст. 173 КПК України, присутнім під час оголошення ухвали.
У разі відсутності таких осіб під час оголошення ухвали копія ухвали надсилається їм не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий cуддя ОСОБА_1
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107492224 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Новозаводський районний суд м.Чернігова
Ченцова С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні