Рішення
від 17.11.2022 по справі 677/1004/22
КРАСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 677/1004/22

Провадження № 2/677/550/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

17листопада 2022року м. Красилів

Красилівський районний суд Хмельницької області

в складі головуючого судді Гладій Л.М.,

за участі секретаря судового засідання Владюк Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Петрометал-Красилів» про стягнення заборгованості по заробітній платі, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з даним позовом до відповідача про стягнення заборгованості по заробітній платі у якому просить стягнути 95791,41 грн. заробітної плати, заборгованість по якій утворилася за період з лютого 2021 року по травень 2022 року. Свої вимоги обґрунтовує тим, що він працює у товаристві з обмеженою відповідальністю «Петрометал-Красилів» слюсарем зі складання металевих конструкції. Протягом 2021-2022 років роботодавець не виплачував заробітну плату в повному обсязі, а саме в 2021 році йому нараховано заробітню плату на загальну суму 124490,38 грн., а виплачено 80515,77 грн., а з січня 2022 року по травень 2022 року нараховано 135826,06 грн., а виплачено 35447,72 грн., внаслідок чого утворилася заборгованість на загальну суму 95791,41 грн., яку просить стягнути в судовому порядку.

В судовому засіданні позивач позов підтримав, просив слухати справу у його відсутність, та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача, який повідомлений про дату, час і місце судового засідання належним чином, в судове засідання повторно не з`явився, відзив на позов не подав та про причини неявки суд не повідомив.

У відповідності до ст. 280 ЦПК України, за відсутності заперечень з боку позивача проти такого вирішення справи, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів в порядку заочного розгляду.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, у відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1ст.4 ЦК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Статтею 43Конституції Українизакріплено право на працю і заробітну плату, а саме визначено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижче від визначеної законом.

Відповідно до ч. 3 ст.12 ЦПК Україникожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

На підставі ч. 1ст.13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Статтею 81ЦПК України встановлено обов`язок сторін довести ті обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.

Статтею 94КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.

Питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначається цим Кодексом, ЗакономУкраїни "Прооплату праці"та іншими нормативно-правовими актами.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Згідно ст.115КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки , але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Статтею 21 Закону України «Про оплату праці»працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює у товаристві з обмеженою відповідальністю «Петрометал-Красилів» слюсарем зі складання металевих конструкції.

За період з лютого 2021 року по травень 2022 року утворилася заборгованість підприємства по виплаті позивачу заробітної плати.

Як встановлено із довідки про доходи головного бухгалтера товариства зобмеженою відповідальністю«Петрометал-Красилів» від 01 червня 2022 року ОСОБА_1 за період роботи з лютого 2021 року по грудень 2021 року нараховано 124490,38 грн. заробітної плати, а згідно роздруківок карткового рахунку позивача за аналогічний період нараховано лише 80515,77 грн.

Як встановлено із довідки про доходи головного бухгалтера товариства зобмеженою відповідальністю«Петрометал-Красилів» ОСОБА_1 за період роботи з січня 2022 року по травень 2022 року нараховано 135826,06 грн. заробітної плати, а згідно роздруківок карткового рахунку позивача за аналогічний період нараховано лише 35447,72 грн.

З огляду на викладене, з урахуванням даних довідок та карткових рахунків, суд дійшов висновку, що заборгованість по заробітній платі складає 95791,41 грн. та на час розгляду справи зазначену суму заборгованості не сплачено, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно дост.141 ЦПК України, з урахуванням того, що позивача звільнено від сплати судового збору за позовну вимогу про стягнення заробітної плати, то з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір.

На підставі ст.ст.94,95,97,115 КЗпП, керуючись статтями10,12,13,81,89,258-259,263-265,279 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 до товариства зобмеженою відповідальністю«Петрометал-Красилів»про стягненнязаборгованості позаробітній платі - задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Петрометал-Красилів» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі за період з лютого 2021 року по травень 2022 року (включно) в сумі 95791 (дев`яносто п`ять тисяч сімсот дев`яносто одну) гривню 41 копійку.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Петрометал-Красилів» на користь держави судовий збір в сумі 908 грн.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .

Відповідач товариство з обмеженою відповідальністю «Петрометал-Красилів», місце знаходження: 31000, Хмельницька область, м. Красилів, вул. Центральна, 16, ЄДРПОУ: 33727419.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Красилівського районного суду Хмельницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі подання апеляційної скарги позивачем заочне рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.М. Гладій

СудКрасилівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення17.11.2022
Оприлюднено28.11.2022
Номер документу107501784
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —677/1004/22

Рішення від 17.11.2022

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Гладій Л. М.

Рішення від 17.11.2022

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Гладій Л. М.

Ухвала від 25.10.2022

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Гладій Л. М.

Ухвала від 26.09.2022

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Гладій Л. М.

Ухвала від 14.08.2022

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Гладій Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні