Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/1553/21
Провадження № 2/382/237/22
РІШЕННЯ
Іменем України
(ЗАОЧНЕ)
28 жовтня 2022 року Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Кисіль О.А.
при секретарі Твердохліб Г.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника - адвоката - Черних В. О. до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач в особі представника - адвоката - Черних В. О. звернувся до Яготинського районного суду Київської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, в котрій зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 . Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді: - земельної ділянки площею 0,25га, яка призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та розташована по АДРЕСА_1 ; - земельної ділянки площею 0,2392га, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована по АДРЕСА_1 ; - земельної ділянки площею 2,95 га., яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Кулябівської сільської ради Київської області. Відповідно до ст. 1261 ЦК України єдиним спадкоємцем першої черги за законом майна померлого являється його син - ОСОБА_4 . В передбачений законодавством термін до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини ОСОБА_4 не звертався, однак вважається таким, що прийняв спадщину, оскільки постійно проживав однією родиною до дня смерті батька. Разом з тим, із заявою про прийняття спадщини до Яготинської районної державної нотаріальної контори звернулася ОСОБА_2 , сестра померлого ОСОБА_3 , яка звертала увагу на те, що ОСОБА_4 не має права на спадкування, оскільки умисно позбавив життя спадкодавця. Хоча обвинувальний вирок суду або постанова про закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав щодо ОСОБА_4 відсутні. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4 . Відповідно до ст. 1223 ЦК України ОСОБА_1 являється спадкоємцем належного йому майна за заповітом. В передбачений законодавством термін ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса Яготинського районного нотаріального округу Київської області Черних О. В. із заявою про прийняття спадщини. Разом з тим, отримати свідоцтво про право на спадщину позивач не може, оскільки оригінали правовстановлюючих документів у нього відсутні. Просила встановити, що ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , постійно проживав однією сім`єю разом із ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до дня відкриття спадщини. Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,95 га., кадастровий номер 3225582700:01:001:0032, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Кулябівської сільської ради Бориспільського району Київської області. Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,25 га., кадастровий номер 3225582701:02:009:0010, яка призначена для ведення будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, та розташована по АДРЕСА_1 . Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,2392 га., кадастровий номер 3225582701:02:009:0011, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована по АДРЕСА_1 .
На адресу суду від представника позивача - адвоката - Черних В. О. надійшла заява про збільшення позовних вимог, в котрій зазначено, що 08.12.2021 року ОСОБА_1 було подано позов до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно. На даний час після подання позовної заяви позивачу стало відомо про те, що до складу спадкового майна ОСОБА_3 входить також житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_1 . Разом з тим отримати свідоцтво про право власності на спадщину позивач на вказаний житловий будинок також не може, оскільки правовстановлюючий документ на спадкове майно відсутній. Під час звернення позивача до Кулябівського старостинського округу було надано довідку з якої вбачається, що житловий будинок по АДРЕСА_1 облікується за ОСОБА_3 . З довідки ФОП ОСОБА_5 від 18.12.2021 за №542 вбачається, інвентаризаційна вартість житлового будинку, що розташований по АДРЕСА_1 в розмірі 60956 грн. Просила встановити, що ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , постійно проживав однією сім`єю разом із ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до дня відкриття спадщини. Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,95 га., кадастровий номер 3225582700:01:001:0032, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Кулябівської сільської ради Бориспільського району Київської області. Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,25 га., кадастровий номер 3225582701:02:009:0010, яка призначена для ведення будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, та розташована по АДРЕСА_1 . Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,2392 га., кадастровий номер 3225582701:02:009:0011, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована по АДРЕСА_1 . Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_1 .
На адресу суду представником позивача адвокатом Черних О.В. направлено заяву про збільшення позовних вимог,яку обґрунтовано тим, що на даний час позивачу стало відомо про те, що до складу спадкового майна ОСОБА_3 входить також житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_1 , разом з тим, отримати свідоцтво про право на спадщину позивач на вказаний житловий будинок не може, оскільки правовстановлюючий документ на спадкове майно відсутній. Так, під час звернення позивача до Кулябівського старостинського округу було надано довідку з якої вбачається, що житловий будинок по АДРЕСА_1 облікується за ОСОБА_3 . Враховуючи вищевикладене просила встановити, що ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , постійно проживав однією сім`єю разом із ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до дня відкриття спадщини. Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,95 га., кадастровий номер 3225582700:01:001:0032, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Кулябівської сільської ради Бориспільського району Київської області. Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,25 га., кадастровий номер 3225582701:02:009:0010, яка призначена для ведення будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, та розташована по АДРЕСА_1 . Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,2392 га., кадастровий номер 3225582701:02:009:0011, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована по АДРЕСА_1 . Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_1 . Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_1 .
На адресу суду від представника позивача - адвоката - Черних В. О. надійшли письмові пояснення по справі відповідно з котрих вбачається, що в передбачений законодавством термін до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини ОСОБА_4 не звертався, однак вважається таким, що прийняв спадщину, оскільки постійно проживав однією родиною до дня смерті батька. Разом з тим, із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 до Яготинської районної державної нотаріальної контори звернулася сестра померлого - ОСОБА_2 , яка в своїй заяві приймає спадщину за законом після смерті свого рідного брата та звертає увагу нотаріуса на те, що спадкоємець першої черги - ОСОБА_4 - немає права на спадкування, оскільки, як вона стверджувала, умисно позбавив життя спадкодавця. Звертає увагу суду на те, що відповідачем по справі не були надані нотаріусу документи (в якості доказів), якими було б підтверджено її родинні відносини (рідна сестра) зі спадкодавцем - ОСОБА_3 . В матеріалах спадкової справи ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , крім заяви про прийняття спадщини (а.с.2 спадкової справи), відповідачка надала лише свідоцтво про шлюб (а.с.9 спадкової справи), але з нього вбачається, « ОСОБА_2 » (російською мовою) укладала шлюб та при цьому змінила своє прізвище з " ОСОБА_2 " на " ОСОБА_2 " (російською мовою).Тобто відповідачкою нотаріусу не наданий основний документ, що підтверджує родинні відносини (а також послідовне, про зміну прізвища, якщо таке було) - свідоцтво про народження.Так, згідно із свідоцтва про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 вбачається, що його батьком був - ОСОБА_9 тому і по батькові померлого було - « ОСОБА_3 ». Відповідачка по справі має по батькові - « ОСОБА_2 », тому у позивача по справі взагалі виникають сумніви в тім, що відповідачка по справі є рідною сестрою померлого ОСОБА_3 та відповідно є його спадкоємицею другої черги за законом. По-друге, зазначена ОСОБА_2 в заяві обставина, що ОСОБА_4 не має права на спадкування як особа, яка умисно позбавила життя спадкодавця також не відповідає дійсності оскільки обвинувальний вирок суду щодо ОСОБА_4 за фактом заподіяння тілесних ушкоджень або смерті потерпілої ОСОБА_3 , відсутній. Як вбачається з постанови Переяслав-Хмельницького міськрайонного Київської області від 6 квітня 2021 року, яке було залишено без змін ухвалою Київського апеляційного суду від 15 червня 2021 року, кримінальне провадження щодо ОСОБА_4 було закрито в зв`язку із смертю підозрюваного. Відтак, вина ОСОБА_4 у заподіянні тілесних ушкодь ОСОБА_3 , що призвели до смерті останнього, не доведена. Таким чином, відповідачкою по справі - ОСОБА_2 - не було надано до нотаріуса доказів, які б давали законні підстави для усунення ОСОБА_4 від права на спадкування за законом після смерті його батька, вона також не зверталась до суду з позовом про усунення ОСОБА_4 від права спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 . Крім того, відповідачка по справі - ОСОБА_2 - не зверталась до спадкоємця
ОСОБА_4 - позивача по справі - ОСОБА_1 - з претензіями або заявами, що підтверджується матеріалами спадкової справи №106/2021, яка знаходиться у приватного нотаріуса Бориспільського нотаріальг округу О. Черних. Таким чином, з огляду на вищевказане, вважає позовні вимоги законними та обгрунтованими і такими, що підлягають до задоволення.
Представник позивача звернулася до суду з заявою, в котрій просила розглянути справу у її відсутності, позовні вимоги підтримала.
Відповідачка в судове засідання не з`явилася про день та час розгляду справи повідомлена належним чином.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, враховуючи, що в справі є достатньо доказів для її заочного розгляду, суд вважає, що позов підлягаає до часткового задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В рішенні Європейського суду з прав людини в справі «Ващенко проти України» (Заява № 26864/03) від 26 червня 2008 року зазначено, що принцип змагальності полягає в тому, що суд уважно досліджує зауваження заявника, виходячи з сукупності наявних матеріалів в тій мірі, в якій він є повноважним вивчати заявлені скарги. Отже, у суду відсутні повноваження на вихід за межі принципу диспозитивності і змагальності та збирання доказів на користь однієї із зацікавлених сторін.
Відповідно до роз`яснень п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», враховуючи принцип безпосередності судового розгляду, рішення може бути обґрунтоване лише доказами, одержаними у визначеному законом порядку та дослідженими в судовому засіданні.
Так, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець м. Яготин Київської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 10-11).
З копії Свідоцтва про смерть (а.с. 10) вбачається, що ОСОБА_12 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 в м. Яготин Київської області.
З копії Свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 12) вбачається, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Кулябівка Яготинського району Київської області.
З копії Свідоцтва про народження (а.с. 13) вбачається, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6 має батьків ОСОБА_3 та ОСОБА_13 .
З копії Свідоцтва про право власності на нерухоме майно (а.с. 14) вбачається, що земельна ділянка кадастровий номер 3225582701:02:009:0011 площею 0,2392 га призначена для ведення особистого селянського господарства, знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та власником є - ОСОБА_3 .
Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності ( а.с.15) вбачається, що державним реєстратором Федоренко Р. С. посвідчено право власності на земельну ділянку кадастровий номер 3225582701:02:009:0011 площею 0,2392 га призначена для ведення особистого селянського господарства, знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та власником є - ОСОБА_3 .
З копії Свідоцтва про право власності на нерухоме майно (а.с. 16) вбачається, що земельна ділянка кадастровий номер 3225582701:02:009:0010 площею 0,25 га призначена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та власником є - ОСОБА_3 .
Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с.17) вбачається, що державним реєстратором Федоренко Р. С. посвідчено право власності на земельну ділянку кадастровий номер 3225582701:02:009:0010 площею 0,25 га призначена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та власником є - ОСОБА_3 .
Згідно копії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА №586032, вбачається, що ОСОБА_3 відповідно до Розпорядження Яготинської РДА від 08.07.2005 року № 222 є власником земельної ділянки площею 2,9500га., що розташована на території Кулябівської сільської ради Яготинського району Київської області та призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.18).
Відповідно до довідок про оціночну вартість об`єкта нерухомості (а.с.19-22) від 27.11.2021 року, вбачається, що оціночна вартість земельної ділянки за кадастровим номером 3225582701:02:009:0011 становить 16419,89 грн., а оціночна вартість земельної ділянки за кадастровим номером 3225582701:02:009:0010 становить 21552,92 грн.
Відповідно до копії Витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с.23) вбачається, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки за кадастровим номером 322582700:01:001:0032 становить 83373,02 грн.
З Акта обстеження від 09.11.2021 року (а.с.24) вбачається, що ОСОБА_4 проживав з матір`ю ОСОБА_13 по день її смерті ІНФОРМАЦІЯ_7 та батьком ОСОБА_3 по день його смерті ІНФОРМАЦІЯ_8 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до копії спадкової справи № 33/2019 відкритої 29 березня 2019 року після смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_8 , вбачається, що ОСОБА_2 звернулася до Яготинської районної державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, та було зроблено Інформаційну довідку з Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів, прикладено свідоцтво про смерть ОСОБА_3 , сформовано інформаційну довідку зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори), Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с.25-39).
З копії Свідоцтва про шлюб (а.с. 32-33) вбачається, що ОСОБА_14 та ОСОБА_15 уклали шлюб 17 березня 1979 року, прізвище дружини після укладення шлюбу « ОСОБА_14 ».
Відповідно до копії паспорта та ідентифікаційного номера (а.с.34-35), ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_9 уродженка с. Кулябівка Яготинського району Київської області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно до копії свідоцтва про смерть ОСОБА_4 (а.с.37) та копії заповіту (а.с.38), складеного 04.03.2019 року, вбачається, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_10 все своє майно та майнові права, що будуть належати йому на день його смерті, незалежно від їх складу та місця походження заповідає ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_11 , даний заповіт посвідчено приватним нотаріусом Березанського міського нотаріального округу Київської області, зареєстровано в реєстрі за № 115., зроблено Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с.39) на спадкодавця ОСОБА_4 ..
З копії Технічного паспорта (а.с. 52-56) вбачається, що технічний паспорт на будинок по АДРЕСА_1 виготовлено на ОСОБА_1 , з котрого вбачається, що будинок за вищевказаною адресою складається з 3 житлових приміщень та має площу 74, 8 кв.м., побудований у 1963 році, цегляний, та облікується, згідно запису за № 0102-1 в по господарській книзі виконкому Кулябівської сільської ради № 2 за ОСОБА_3 .
Відповідно до копії спадкової справи № 106/2021 відкритої після смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_12 , направленої на адресу суду від 18.01.2022 року приватним нотаріусом Черних О. В. відповідно до виконання ухвали від 22.12.2021 року про витребування доказів, з котрої вбачається, що ОСОБА_1 звертався до приватного нотаріуса із заявою від 21.05.2021 року, про прийняття спадщини за заповітом, та нотаріусом зроблені відповідні Витяги та Інформаційні довідки (а.с.64-90).
Відносно ОСОБА_4 кримінальне проваджкення закрио у зв`язку зі смертю обвинуваченого (а.с.100-109).
Із заяви ОСОБА_2 (а.с.114-120) вбачається, що вона звернулася із заявою про прийняття спадщини після смерті свого брата ОСОБА_3 та вона бажає прийняти спадщину за законом.
Згідно статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
У відповідності до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч. і ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно ст.1235 ЦК України, заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування. Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов`язкову частку у спадщині. Чинність заповіту щодо осіб, які мають право на обов`язкову частку у спадщині, встановлюється на час відкриття спадщини. У разі смерті особи, яка була позбавлена права на спадкування, до смерті заповідача, позбавлення її права на спадкування втрачає чинність. Діти (внуки) цієї особи мають право на спадкування на загальних підставах.
Відповідно до ст.1236 ЦК України, заповідач має право охопити заповітом права та обов`язки, які йому належать на момент складення заповіту, а також ті права та обов`язки, які можуть йому належати у майбутньому. Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини. Якщо заповідач розподілив між спадкоємцями у заповіті лише свої права, до спадкоємців, яких він призначив, переходить та частина його обов`язків, що є пропорційною до одержаних ними прав. Чинність заповіту щодо складу спадщини встановлюється на момент відкриття спадщини.
Згідно ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Враховуюче вище викладене, а також те, що після смерті ОСОБА_3 , із заявою про прийняття спадщини звернулась відповідачка по справі, та враховуючи, що ОСОБА_4 , заповідаючи своє майно позивачу по справі, мав право лише не частину майна належного ОСОБА_3 , тому вимоги позову підлягають до часткового задоволення.
Керуючись ст. ст. 12, 76-81, 89, 141, 258-259, 265, 268, 354, 315 ЦПК України, ст. ст. 321, 1217, 1218, 1261, 1235, 1236. 1225, 1268, 1270 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, задовольнити частково.
Встановити, що ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , постійно проживав однією сім`єю разом із ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до дня відкриття спадщини.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 2,95 га., кадастровий номер 3225582700:01:001:0032, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Кулябівської сільської ради Бориспільського району Київської області, яку фактично успадкував ОСОБА_4 після смерті ОСОБА_3 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 0,25 га., кадастровий номер 3225582701:02:009:0010, яка призначена для ведення будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, та розташована по АДРЕСА_1 , яку фактично успадкував ОСОБА_4 після смерті ОСОБА_3 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 0,2392 га., кадастровий номер 3225582701:02:009:0011, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована по АДРЕСА_1 , яку фактично успадкував ОСОБА_4 після смерті ОСОБА_3 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину житлового будинку, з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по АДРЕСА_1 , яку фактично успадкував ОСОБА_4 після смерті ОСОБА_3 .
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, котра може бути подана протягом 30 днів з дня отримання його копії. Учасник справи якому повне заочне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі через Яготинський районний суд апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення повного рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, після проголошення повного рішення 28 листопада 2022 року, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Кисіль О.А.
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2022 |
Оприлюднено | 29.11.2022 |
Номер документу | 107525296 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Яготинський районний суд Київської області
Кисіль О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні