Рішення
від 25.11.2022 по справі 146/829/22
ТОМАШПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 146/829/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" листопада 2022 р. Томашпільський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого-судді Пилипчука О.В.,

з участю секретаря судового засідання Бойко Т.Є.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Томашпіль цивільну справу

ім`я (найменування) сторін та інших учасників справи:

позивач: ОСОБА_1

відповідач: Томашпільська об`єднана територіальна громада

вимоги позивача: про визнання права власності на спадкове майно

ВСТАНОВИВ:

Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

15 серпня 2022 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом після смерті її дядька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на спадкове майно, а саме на земельну ділянку, розміром 1,996 га, кадастровий номер 0523982600:05:000:0581, яка розташована на території Липівської сільської ради Тульчинського району, Томашпільської ОТГ та земельну ділянку, розміром 1,4169 га, кадастровий номер 0523982600:05:000:0582, яка розташована на території Липівської сільської ради Тульчинського району, Томашпільської ОТГ.

Даний позов обґрунтовано наступним.

ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Гнатків, Тульчинського району помер ОСОБА_2 - дядько позивача.

Після його смерті залишилося спадкове майно до якого входять Ѕ частина земельної ділянки розміром 2,7774 га., яка розташована на території Липівської сільської ради Тульчинського району, Томашпільської ОТГ - державний акт на право власності на землю серія ВН №088647, Ѕ частина земельної ділянки розміром 3,5267 га., яка розташована на території Липівської сільської ради Тульчинського району, Томашпільської ОТГ - державний акт на право власності на землю серія ВН №088648.

Дані земельні ділянки були успадковані ОСОБА_2 і матір`ю позивача після смерті баби позивача померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .

На даний час позивач дізналася про наявність спадкового майна після смерті дядька і вирішила оформити своє право на спадкове майно.

Позивач вказує, що вона є спадкоємцем після смерті дядька.

Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.

Ухвалою Томашпільського районного суду від 02 вересня 2022 року відкрито загальне позовне провадження у справі, підготовче засідання у справі призначено на 04 жовтня 2022 року.

Ухвалою Томашпільського районного суду від 04 жовтня 2022 року підготовче засідання відкладено на 19 жовтня 2022 року.

Ухвалою Томашпільського районного суду від 19 жовтня 2022 року підготовче засідання відкладено на 11 листопада 2022 року.

Ухвалою Томашпільського районного суду від 11 листопада 2022 року закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 25 листопада 2022 року.

Доводи учасників справи.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилася, однак представник позивача, адвокат Щетніцький В.С. надіслав до суду заяву, згідно якої просив про розгляд справи без його участі та без участі позивача, позовні вимоги підтримують, та просять їх задовольнити.

Представник відповідача, Томашпільської об`єднаної територіальної громади в судове засідання не з`явився, однак направив на адресу суду заяву, в якій зазначив, що просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.

Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін, які заявили про розгляд справи за їх відсутності, на підставі наявних у справі доказів, відповідно вимог ст.211 ЦПК України.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України не здійснювалося.

Фактичні обставини, встановлені судом, норми права, які застосовував суд, мотиви суду.

Суд, розглянувши заяви сторін, оцінивши їх належність та достовірність, сприяючи всебічному й повному з`ясуванню обставин справи, що має істотне значення для правильного вирішення спору, прийшов до наступного.

Відповідно до ст.129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Основними засадами судочинства є: законність; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; забезпечення доведеності вини; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; підтримання державного обвинувачення в суді прокурором; забезпечення обвинуваченому права на захист; гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом; обов`язковість рішень суду.

Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно ч.ч. 1,2 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Згідно ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Відповідно ч.1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно ч.1 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до Конституції України усі суб`єкти права власності рівні перед законом (частина четверта статті 13); кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю; право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом (частини перша, друга статті 41); правовий режим власності визначається виключно законами України (пункт 7 частини першої статті 92).

Згідно ст. 41, 55 Конституції України, право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Права людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом способами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Главою 29 ЦК України ( ст.ст. 386-394 ) регулюється захист права власності.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Гнатків, Томашпільського району Вінницької області помер ОСОБА_2 .

До відносин спадкування необхідно застосовувати законодавство чинне на час відкриття спадщини.

Спадщина відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в день смерті спадкодавця ОСОБА_2 .

В цей час діяв ЦК України (2003 року). Згідно цього, зазначений нормативно-правовий акт потрібно застосувати для вирішення цих спірних правовідносин.

Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Відповідно до ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.

Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Прийняття спадщини - це акт, який поширюється на всі об`єкти спадкування водночас і свідчить про бажання скористатися правом на спадщину. До спадкоємця в момент виникнення правонаступництва переходять і ті права, які в цей час ще не були відомі.

Згідно довідки Гнатківського старостинського округу Тульчинського району Вінницької області вих. № 14-18-14/475 від 15.07.2022 року, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишилося спадкове майно, яке складається з Ѕ частини приватизованої земельної ділянки розміром 3,5267 га та належало померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом.

Факт родинних відносин між спадкодавцем ОСОБА_2 та спадкоємцем ОСОБА_1 підтверджується копією свідоцтва про народження ОСОБА_3 , де її батьками значаться ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища № 00036022904 від 02.07.2022 року, де дошлюбним прізвищем ОСОБА_1 значиться ОСОБА_6 , копією свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1 , згідно якого дошлюбним прізвищем ОСОБА_5 значиться ОСОБА_7 , витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя № 00036022768 від 02.07.2022 року, згідно якого дошлюбним прізвищем ОСОБА_8 значиться ОСОБА_9 , витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження № 00036022868 від 02.07.2022 року, згідно якого батьками ОСОБА_10 значаться ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження № 00036023040 від 02.07.2022 року, згідно якого батьками ОСОБА_2 значаться ОСОБА_11 та ОСОБА_12 .

Відповідно до ст. 1265 ЦК України- п`ята черга спадкоємців за законом - у п`яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Отже, ОСОБА_1 є спадкоємцем п`ятої черги спадкування на майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2 .

Як вбачається зі ст. 81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема прийняття спадщини.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 17.08.2005 зареєстрованого в реєстрі № 1926, спадкова справа № 148/2004 спадкоємцем майна гр. ОСОБА_12 померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 є син ОСОБА_2 , спадкове майно на яке видано свідоцтво складається із Ѕ частини приватизованої земельної ділянки розміром 2,7774 га, яка розташована на території Липівської сільської ради Вінницької області, яка належала померлому на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії ВН №088647, виданого Томашпільською райдержадміністрацією 28 лютого 2003 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право власності на землю за № 642.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 17.08.2005 зареєстрованого в реєстрі № 1925, спадкова справа № 148/2004 спадкоємцем майна гр. ОСОБА_12 померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 є син ОСОБА_2 , спадкове майно на яке видано свідоцтво складається із Ѕ частини приватизованої земельної ділянки розміром 3,5267 га, яка розташована на території Липівської сільської ради Вінницької області, яка належала померлому на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії ВН №088648, виданого Томашпільською райдержадміністрацією 28 лютого 2003 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право власності на землю за № 643.

Згідно витягу з державного земельного кадастру на земельні ділянку № НВ -0500771662022 від 29.07.2022 року, щодо земельної ділянки, кадастровий номер 0523982600:05:000:0582, інформація про зареєстроване право власності в державному земельному кадастрі відсутня.

Згідно витягу з державного земельного кадастру на земельні ділянку № НВ -0500771682022 від 29.07.2022 року, щодо земельної ділянки, кадастровий номер 0523982600:05:000:0581, інформація про зареєстроване право власності в державному земельному кадастрі відсутня.

Згідно відповіді Відділу №6 Головного управління Держгеркадастру у Вінницькій області на запит адвоката Щетніцького В.С., земельна ділянка площею 2,7774 га з кадастровим номером 0523982600:05:000:0078 знаходилась на території Липівського старостинського округу Томашпільської ОТГ Тульчинського району Вінницької області, надана у власність гр. ОСОБА_12 , згідно державного акта серії ВН №088647, який зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю від 28.02.2003 року за №642 виданий на підставі Розпорядження Томашпільської районної державної адміністрації від 06.02.2003 року №51. В результаті поділу земельної ділянки площею 2,7774 га утворилось дві земельні ділянки площею 1,4169 га, кадастровий номер 0523982600:05:000:0582 та площею 1,3606 га, кадастровий номер: 0523982600:05:000:0547. Земельна ділянка площею 3,5267 га з кадастровим номером 0523982600:05:000:0079 знаходилась на території Липівського старостинського округу Томашпільської ОТГ Тульчинського району Вінницької області, надана у власність гр. ОСОБА_12 , згідно державного акта серії ВН №088648, який зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю від 28.02.2003 року за №643 виданий на підставі Розпорядження Томашпільської районної державної адміністрації від 06.02.2003 року №51. В результаті поділу земельної ділянки площею 3,5267 га утворилось дві земельні ділянки площею 1,9996 га, кадастровий номер 0523982600:05:000:0581 та площею 1,5272 га, кадастровий номер: 0523982600:05:000:0548.

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 16.01.2018 зареєстрованого в реєстрі № 35, спадкова справа № 381/2017 спадкоємцем майна гр. ОСОБА_8 померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 є дочка ОСОБА_1 , спадкове майно на яке видано свідоцтво складається із земельної ділянки, площею 1,3606 га, яка розташована на території Липівської сільської ради, Томашпільського району, Вінницької області, яка належала померлій на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії ЯБ №678733, виданого Томашпільською районною державною адміністрацією 09 серпня 2006 року та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 010628600029. Кадастровий номер земельної ділянки: 0523982600:05:000:0547.

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 16.01.2018 зареєстрованого в реєстрі № 34, спадкова справа № 381/2017 спадкоємцем майна гр. ОСОБА_8 померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 є дочка ОСОБА_1 , спадкове майно на яке видано свідоцтво складається із земельної ділянки, площею 1,5272 га, яка розташована на території Липівської сільської ради, Томашпільського району, Вінницької області, яка належала померлій на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії ЯБ №678734, виданого Томашпільською районною державною адміністрацією 09 серпня 2006 року та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 010628600028. Кадастровий номер земельної ділянки: 0523982600:05:000:0548.

Згідно довідки Гнатківського старостинського округу Томашпільської селищної ради Тульчинського району Вінницької області вих. № 14-18-14/669 від 14.11.2022 року після смерті гр. ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 , який постійно проживав в с.Гнатків, Тульчинського району, Вінницької області залишилось спадкове майно, яке складається із : земельної ділянки розміром 1,9996 га, кадастровий номер: 0523982600:05:000:0581, земельної ділянки розміром 1,4169 га, кадастровий номер: 0523982600:05:000:0582. Спадкоємцями за законом залишилися племінниця - ОСОБА_1 , яка проживає в с.Яришівка, Тульчинського району.

Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» при розгляді цих справ, судом перевіряється наявність обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальних дій, зокрема відмови у видачі свідоцтва про спадщину.

Як вбачається із відповіді державного нотаріуса Томашпільської державної нотаріальної контори від 15.11.2022 року на заяву ОСОБА_1 , останній відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 , оскільки відсутні оригінали правовстановлюючих документів на ім`я спадкодавця.

Згідно абзацу 3 пункту 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розглядові у позовному провадженні.

Право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК).

Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» при розгляді цих справ, судом перевіряється наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини.

Як вбачається із відповіді державного нотаріуса Тульчинської державної нотаріальної контори від 04.11.2022 року на ухвалу суду від 02.09.2022 року, спадкова справа після померлого ОСОБА_2 не відкривалась.

Висновки суду за результатом розгляду справи.

Згідно ст. 206 ЦПК України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судових розгляд.

Відповідно до п. 24 ч.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясовування і дослідження інших обставин справи.

Відповідно ч.ч.1-5 ст. 263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

За наведених обставин, враховуючи, що позивачем доведено, що вона є спадкоємцем за законом після смерті свого дядька ОСОБА_2 , відповідачем визнано позовні вимоги ОСОБА_13 , визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що за ОСОБА_13 може бути визнано в порядку спадкування за законом право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2 , що складається із земельної ділянки, розміром 1,9996 га, кадастровий номер 0523982600:05:000:0581, яка розташована на території Липівської сільської ради Тульчинського району, Томашпільської ОТГ та земельної ділянки, розміром 1,4169 га, кадастровий номер 0523982600:05:000:0582, яка розташована на території Липівської сільської ради Тульчинського району, Томашпільської ОТГ.

Відповідно до ч.5 ст.265 ЦПК України, у резолютивній частині рішення зазначається розподіл судових витрат.

Відповідно до положень ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до ч.1 ст. 142 ЦПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Як вбачається із матеріалів справи, позивачем ОСОБА_1 при подачі позову до суду сплачено судовий збір в розмірі 992,40 грн. (а.с.1), а тому враховуючи вимоги ч.1 ст. 142 ЦПК України, позивачу необхідно повернути з державного бюджету 496,20 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 210, 220, 328, 396, 640, 657, 1216-1218, ч. 1 ст. 1220, ст. 1221, ч. 1 ст. 1222, ч. 1 ст.. 1225, ч. 1, 2 ст. 1268, ч. 1 ст. 1269, ч. 5 ст. 1268 ЦК України, статтями 12, 13, 76-89, 90, 95, 141, 163, 200, 263, 265, 293, 315, 354 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Томашпільської об`єднаної територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті її дядька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на спадкове майно, а саме на земельну ділянку, розміром 1,996 га, кадастровий номер 0523982600:05:000:0581, яка розташована на території Липівської сільської ради Тульчинського району, Томашпільської ОТГ та земельну ділянку, розміром 1,4169 га, кадастровий номер 0523982600:05:000:0582, яка розташована на території Липівської сільської ради Тульчинського району, Томашпільської ОТГ.

Повернути ОСОБА_1 п`ятдесят відсотків сплаченого за квитанцією № 12 від 11.08.2022 року судового збору, а саме в сумі 496,20 грн. (чотириста дев`яносто шість гривень двадцять копійок).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.

Повне найменування (ім`я) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження:

позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Томашпільським РВ УМВС України у Вінницькій області, РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 ;

відповідач: Томашпільська об`єднана територіальна громада, Код ЄДРПОУ: 043262128, адреса: 24200, Вінницька область, Тульчинський район, смт.Томашпіль, пл.Т.Шевченка, 1.

Суддя: О. В. Пилипчук

СудТомашпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.11.2022
Оприлюднено29.11.2022
Номер документу107527401
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —146/829/22

Рішення від 25.11.2022

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 11.11.2022

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 19.10.2022

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 04.10.2022

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 01.09.2022

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 16.08.2022

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні