ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Справа № 201/8193/22
Провадження № 1-кс/201/3073/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 22 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в залі суду в м. Дніпро у закритому судовому засіданні клопотання прокурора Правобережної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022042020000095 від 19.07.2022, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання прокурора Правобережної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022042020000095 від 19.07.2022, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, в якому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку у приміщенні будівлі за адресою: АДРЕСА_1 (в нежитловій будівлі, магазин літ.Г-1- 42,8 кв.м з тамбуром літ.г-1, ганком літ.г,навіс літ.Д.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що під час досудового розслідування від працівників відділу боротьби з майновими злочинами в державному секторі та шахрайством УКР ГУНП в Дніпропетровській області, за результатами виконання доручення прокурора у кримінальному провадженні, про те, що здійснено комплекс оперативних заходів, спрямованих на перевірку адрес, знаходження call-центрів, співробітники яких шахрайським шляхом здійснюють привласнення грошових коштів громадян.
В ході виконання доручення здійснено комплекс оперативних заходів, спрямованих на перевірку адрес, знаходження call-центрів, співробітники яких шахрайським шляхом здійснюють привласнення грошових коштів громадян.
Встановлено групу осіб, які шахрайським шляхом, під виглядом працівників банківських установ та бірж з конвертації криптовалют шляхом обману здійснюють заволодіння грошовими коштами громадян України.
Встановлено, що в склад вказаної групи входить більше 10 осіб та здійснює свою злочинну діяльність за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна вищевказана будівля має точну адресу: АДРЕСА_1 (в нежитловій будівлі, магазин літ.Г-1- 42,8 кв.м з тамбуром літ.г-1, ганком літ.г,навіс літ.Д), яке належить колективному підприємству-центр «Жовтневий» код ЄДРПОУ:19087481
Співробітники колл-центру під виглядом участі в он-лайн торгах валютними парами (бінарні опціони) та представниками банківських послуг використовуючи спеціально створені для цього он-лайн ресурси, здійснюються шахрайські дії відносно осіб, які мешкають на території України та прилеглих російськомовних країнах, шляхом зв`язку за допомогою мережі Інтернет та IP-телефонії.
За схемою, потенціальному клієнту пропонується прийняти участь в торгах, шляхом відкриття спеціального демо-рахунку, де організаторами створюється імітація успішних торгів. Після, особу націлюють на відкриття реального рахунку. При цьому, з клієнтами працюють оператори офісу, які націлюють їх на внесення якомога більших внесків. Аргументують це більшою вірогідністю виграшу. Для досягнення цієї мети зловмисники використовують заздалегідь прописану схему психологічного впливу на жертву. Вклавши гроші, потерпілі не мають можливості їх «зняти». В даному випадку вони можуть лише поповнювати рахунки. Система працює таким чином, що всі торги призводили до повної втрати грошей користувачів.
Також іншим видом шахрайських схем встановлено заволодіння особистими даними клієнтів певних банківських установ та доступ в подальшому до рахунків. Телефонувавши громадянам, невстановлені особи представлялись робітником служби безпеки банківської установи та шляхом введення в оману отримували доступ до карток та рахунків, після чого виводили грошові кошти.
Дзвінки здійснюються не тільки громадянам України, а і громадянам інших держав: Естонії, Польщі, Чехії. Після чого інші співробітники даного call-центру за допомогою он-лайн банкінгу перераховують грошові кошти на попередньо підготовлені карткові рахунки відкритих на підставних осіб та знімаються в банкоматах міста Дніпра. В даному call-центрі встановлено графік роботи з 8:00 до 18:00 години.
Так, у якості свідка допитано ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який пояснив, що у зв`язку з пошуком заробітку у вересні 2022 року він у всесвітній мережі Інтернет, а саме на сайті «Work» знайшов оголошення, що потрібні оператори до call-центру з високою заробітною платою, без освіти та досвіду роботи.
Його зацікавила відповідна пропозиція та він домовився про співбесіду, яка проходила за адресою: АДРЕСА_1 , у приміщенні колишнього продовольчого магазину. Під час співбесіди ОСОБА_5 повідомили, що роботодавці мають клієнтські бази декількох банківських установ. За допомогою інформації з вищевказаних баз співробітники колл-центру необхідно вводити в оману громадян України та Російської федерації, видаючи себе за працівників банківських установ, шахрайським шляхом у телефонному режимі, отримуючи реквізити банківських карток, у тому числі СVV-коду, після чого виводять грошові кошти на свої рахунки.
Інша частина працівників представляються менеджерами з надання послуг в сфері інвестицій на крипто біржах.
Враховуючи свої моральні та етичні принципи свідок ОСОБА_5 відмовився від вказаної роботи та більше не звертався
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали подані до клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Так, згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.
За правилами ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, яка постановляється за клопотанням прокурора.
В судовому засіданні встановлено, що клопотання слідчого про проведення обшуку відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України.
За встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, оскільки отримання тимчасового доступу до документів може не дати результатів з огляду на специфіку цієї слідчо дії, яка не дозволяє запобігти знищенню документів зацікавленою особою.
Вирішуючи питання пропорційності втручання у володіння, суд враховує що втручання у виді обшуку однозначно є доволі серйозним втручанням, однак тяжкість злочину який розслідується, суспільний інтерес у об`єктивному завершені досудового слідства та інтереси слідства пов`язані з запобіганням знищенню документів свідчать про те, що таке втручання буде пропорційним заходом.
Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, що дозволять органам досудового розслідування провести подальше розслідування кримінального провадження, враховуючи той факт, що є всі підстави вважати, що у приміщенні зазначеному у клопотанні, можуть знаходитись предмети, речі та засоби, які є речовими доказами у кримінальному провадженні, суд приходить до висновку, що клопотання про проведення обшуку підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 3 ч. 1 п.18), ст.ст. 233-236,369- 372 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати прокурору ОСОБА_3 , прокурорам групи прокурорів Правобережної окружної прокуратури міста Дніпра у кримінальному провадженні №42022042020000095 від 19.07.2022 року, дозвіл на проведення обшуку у приміщенні будівлі за адресою: АДРЕСА_1 (в нежитловій будівлі, магазин літ.Г-1- 42,8 кв.м з тамбуром літ.г-1, ганком літ.г,навіс літ.Д), яке належить колективному підприємству-центр «Жовтневий» код ЄДРПОУ:19087481, в якому розміщено колл-центр, з метою відшукання речей та документів, що становлять доказове значення у кримінальному провадженні, в тому числі: пристроїв та систем пристроїв, що є компонентами комп`ютера, а також самих комп`ютерів та будь-якого обладнання, яке працює спільно з комп`ютерами (периферійних пристроїв) і забезпечує його додаткову функціональність (роутерів та будь-яких інших));
електронних носіїв інформації (USB флеш-накопичувачів, карт пам`яті, накопичувачів на магнітних дисках (стаціонарних на переносних), компакт-дисків, тощо);
SIM-карток мобільних операторів;
банківських платіжних карток;
зошитів, щоденників, записних книжок, аркушів паперу із рукописним текстом, чорновими записами а також документів, які містять вільні взірці почерку;
оригіналів та копій договорів по банківському обслуговуванню, відкриттю банківських рахунків із усіма додатками;
упаковок, футлярів для СІМ-карток мобільних операторів;
оригіналів та копій договорів із підприємствами - постачальниками послуг Інтернету, щодо надання послуг доступу та передачі інформації інформаційними каналами;
чеків, квитанцій про зняття грошових коштів;
документів, які містять інформацію про продаж чи придбання товарів, надання чи отримання послуг з використанням електронно-обчислювальної техніки, та мають доказове значення у даному кримінальному провадженн.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії цієї ухвали 1 місяць з дня її постановлення
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Повний текст ухвали оголошений 28 жовтня 2022року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2022 |
Оприлюднено | 30.11.2023 |
Номер документу | 107552816 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Нагорний А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні