Рішення
від 23.11.2022 по справі 402/623/22
УЛЬЯНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №402/623/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" листопада 2022 р. Ульяновський районний суд Кіровоградської області у складі: в складі:

головуючої - судді: Терновенко А.В.

при секретарі: Льошенку О.М.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Благовіщенське Кіровоградської області, в порядку загального позовного провадження, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Благовіщенської міської ради, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В:

26.10.2022 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини та визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку (пай) площею 3,02 га, кадастровий номер 3525581300:02:000:0641, що розташована на території с.Грушка Голованівського району Кіровоградської області та належала її батьку - ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обгрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 , якому належала земельна ділянка для ведення сільськогосподарського виробництва розміром 3,02 га, кадастровий номер 3525581300:02:000:0641, що розташована на території с.Грушка Голованівського району Кіровоградської області.

Позивачка зазначає, що не знала про наявність спадкового майна, про які дізналась тільки після звернення до адвоката з приводу з"ясування можливості існування спадщини після смерті батька.

При зверненні позивачки до нотаріальної контори з метою прийняття спадщини після смерті батька, їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії та рекомендовано визнавати право власності у судовому порядку, оскільки відсутній оригінал державного акту на право приватної власності на землю, та пропущено строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

Позивачка у судове засідання не з"явилась, її представник - адвокат Забуранний Т.А. подав до суду заяву про розгляд справи за їх відсутності, заявлені вимоги підтримує у повному розмірі.

Представник Відповідача у судове засідання не з"явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечень проти позову не має.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.11).

На праві приватної власності, на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії І-КР №000403 (а.с.14), йому належала земельна ділянка для ведення сільськогосподарського виробництва №641 розміром 3,02 га (кадастровий номер 3525581300:02:000:0641), яка розташована на території с.Грушка Голованівського району Кіровоградської області.

Позивачка ОСОБА_1 доводилась померлому ОСОБА_2 донькою, що підтверджується матеріалами справи (а.с.8-10).

Не знаючи про наявність спадкового майна, ОСОБА_1 звернулась до адвоката з приводу з"ясування можливості існування спадщини після смерті батька, після чого дізналась про наявність спадкового майна у вигляді земельної ділянки.

Однак, при зверненні до нотаріуса з метою прийняття спадщини після смерті батька, їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії у зв"язку з відсутністю оригіналу державного акту на право приватної власності на землю, та пропуском встановленого строку для подачі заяви про прийняття спадщини (а.с.15).

Довідкою Благовіщенської міської ради (а.с.12) зазначено, що на момент смерті ОСОБА_2 із ним ніхто не проживав та не був зареєстрований за його місцем проживання, заповіт не посвідчувався.

Із повідомлення нотаріуса від 08.11.2022 р. вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилась, отже, спадщину ніхто не приймав.

Приймаючи рішення, суд керується наступним.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини ( ч.1, ст.1270 ЦК України) встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Часом відкриття спадщини, згідно ч. 2, ст. 1220 ЦК України є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування", зазначено, що суди вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, повинні досліджувати поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Таким чином, суд вважає, що вимога позивачки про визначення додаткового строку для прийняття спадщини є законною та підлягає задоволенню.

Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, які належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно частини 1 статті 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку, переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. В даному випадку позивачкою набуто право власності в порядку спадкування, а тому за нею має бути визнано право власності на земельну ділянку. Стаття 392 цього ж кодексу передбачає, що власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається або оспорюється іншою особою.

Таким чином, реалізувати своє право на спадщину позивачка може лише в судовому порядку.

У судовому засіданні встановлено, що відповідач не заперечує проти задоволення позовних вимог. Суд приймає визнання відповідачем позову, оскільки таке визнання не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб. У відповідності до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Таким чином, враховуючи викладене суд приходить до висновку, що є всі підстави для задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 1216, 1218, 1220, 1223, 1225 ЦК України, ст.ст. 141, 206, 263-265, 268 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку для ведення сільськогосподарського виробництва площею 3,02 га, кадастровий номер 3525581300:02:000:0641, що розташована на території с.Грушка Голованівського району Кіровоградської області та належала її батькові - ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Судові витрати по сплаті судового залишити по фактично понесеним.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Кропивницького апеляційного суду. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.

Сторони у справі:

позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 16.12.2021 р., РНОКПП НОМЕР_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;

відповідач - Благовіщенська міська рада, код ЄДРПОУЦ 05402697, місцезнаходження: вул.Промислова 23/54, м.Благовіщенське Голованівського району Кіровоградської області.

Суддя: А. В. Терновенко

СудУльяновський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення23.11.2022
Оприлюднено01.12.2022
Номер документу107554641
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —402/623/22

Рішення від 23.11.2022

Цивільне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Терновенко А. В.

Ухвала від 27.10.2022

Цивільне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Терновенко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні