Справа № 589/2038/21
Провадження № 2/589/160/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2022 року Шосткинськийміськрайонний судСумської областіу складі:
головуючого судді Лєвші С.Л.,
з участю секретаря судового засідання Новик О.С.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в місті Шостка в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської міської ради Сумської області, третя особа яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору: Комунальна установа Сумської обласної ради «Воронізький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів»,
- про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
20 травня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області із зазначеним позовом, в якому просить визначити для неї додатковий строк тривалістю в два місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позову зазначено, що позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем п`ятої черги після тітки по лінії батька ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , інші спадкоємці відсутні.
Після ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрилась спадщина на спадкове майно, що складається з належного їй на праві власності майна земельної ділянки сільськогосподарського призначення розміром 7,76 га, розташованої на території Івотського старостинського округу Шосткинської міської ради Сумської області.
За життя ОСОБА_2 заповіту не складала.
Позивач зазначає, що вона пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини з причини того, що про спадкове майно у вигляді земельної ділянки сільськогосподарського призначення не знала. Дізналася лише в квітні 2021 року з листа ФГ «Талісман-Агро», яке орендує земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території колишньої Івотської сільської ради Шосткинського району Сумської області, в якому було запропоновано прийняти спадщину після тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та оформити спадкові права на земельну ділянку для подальшого укладення договорів оренди на вигідних умовах.
В підготовче засідання позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат Корж В.В. не з`явилися, про час, дату та місце його проведення повідомлені. Представник - адвокат Корж В.В. до суду надав заяву, в який просить розглядати справу за його відсутності та відсутності позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. (а.с. 51)
Представник відповідача Шосткинської міської ради Сумської області - Кравчук Костянтин Павлович в підготовче засідання не з`явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений, надав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає. (а.с. 54)
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійні вимог щодо предмету спору Комунальної установи Сумської обласної ради «Воронізький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» адвокат Солдаткін Сергій Григорович в підготовче засідання не з`явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений, надав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає. (а.с.55)
Відповідно до ч. 4 ст. 206 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до пункту 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" від 12 червня 2009 року №2 у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Статтею 1272 ЦК України визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини: якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Водночас, згідно із ч. 3 даної статті за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З відповіді завідувача Шосткинської районної державної нотаріальної контори Сумської області вбачається, що згідно даних алфавітних книг - спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 ніким не заводилася. Дані про її спадкоємців відсутні.
Суд вважає, що визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини, не суперечить Конституції України і законам України, а також суспільним інтересам, справедливості, добросовісності, розумності та іншим загальноправовим засадам, а визнання відповідачем позову не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі ст. 1270, ст. 1272 ЦК України, ст. 12, 13, 76-81, 89, 141, 200, 206, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Шосткинської міської ради Сумської області, третя особа яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору: Комунальна установа Сумської обласної ради «Воронізький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Сумського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач Шосткинська міська рада Сумської області - адреса місцезнаходження юридичної особи - 41100, Сумська область, місто Шостка, вулиця Садовий бульвар, будинок 14, ідентифікаційний код юридичної особи - 36080075.
Третя особа яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору Комунальна установа Сумської обласної ради «Воронізький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів», адреса місцезнаходження юридичної особи - 41140, Сумська область, Шосткинський район, селище Вороніж, вулиця Кайдаша, будинок 25, ідентифікаційний код юридичної особи 05400069.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області С.Л.Лєвша
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2022 |
Оприлюднено | 02.12.2022 |
Номер документу | 107597364 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Лєвша С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні