Ухвала
від 29.11.2022 по справі 751/5139/22
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа №751/5139/22

Провадження №2-о/751/115/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2022 р. місто Чернігів

Суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова Павлов В.Г. ознайомившись із матеріалами заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Бахчисарайський районний відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Одеса) в особі: Південного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Одеси) про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України в порядку ст.317 ЦПК України

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Новозаводського районного суду міста Чернігова з заявою про встановлення факту народження дитини на тимчасові окупованій території України.

В обґрунтування заявлених вимог заявник зазначає, що він є чоловіком ОСОБА_2 , яка ІНФОРМАЦІЯ_1 народила дитину чоловічої статі ОСОБА_3 в м. Сімферополь Автономної Республіки Крим, що підтверджується довідкою та свідоцтвом про народження, виданими на тимчасово окупованій території України.

Ознайомившись з матеріали заяви про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, суд дійшов висновку про необхідність залишення заяви без руху з наступних підстав.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.

Питання державної реєстрації народження фізичної особи та її походження врегульовано Сімейним кодексом України,Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5.

Відповідно до Розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні підставами для проведення державної реєстрації народження дитини є, зокрема: а)медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о); б) медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу. Ці документи подаються до органу державної реєстрації актів цивільного стану, де реєструється народження. При відсутності підстав для державної реєстрації народження, державна реєстрація народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження. Для розгляду відповідної справи у суді орган державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації народження, у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації.

В конкретному випадку до заяви не долучено письмової відмови у проведенні державної реєстрації народження дитини заявником, що є обов`язковою передумовою звернення до суду із заявою про встановлення факту народження, з урахуванням змін, внесених до ч.3 ст.9 ЗаконуУкраїни «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», оскільки особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Доцільність попереднього звернення заявника до органів РАЦС є цілком очевидною, оскільки останній повинен перевірити чи не проведена реєстрація народження дитини.

Крім того, заявником при зверненні до суду не був сплачений судовий збір .

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою, судовий збір складає 496,20 грн.(реквізити: отримувач коштів: ГУКу Чернігівськійобл./Новозав.р-н/22030101,код отримувача(кодза ЄДРПОУ)37972475,банк отримувача:Казначейство України(ел.адм.подат.),рахунок отримувачаUA798999980313191206000025742,код класифікаціїдоходів бюджету22030101,призначення платежу:реєстраційний номероблікової карткиплатників податків фізичноїособи Судовийзбір,за позовом(П.І.Б.)Новозаводський районнийсуд м. Чернігова).

Відповідно до пункту 21 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються - у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно.

Тобто, у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, заявники мають пільги виключно тоді, коли такі обставини призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно.

Заява ОСОБА_1 про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, подана з метою здійснення реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження дитини та отримання свідоцтва про народження дитини, а не у зв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно.

Таким чином, заявники не мають пільг зі сплати судового збору відповідно до вимог п. 21 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір». Аналогічний висновок викладено в постанові Верховного Суду від 20.11.2019 року у справі № 243/12928/18.

Вище вказані обставини виключають можливість суду відкрити провадження у справі і призначити справу до розгляду по суті.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

У разі не виправлення недоліків заява буде вважатися не поданою та повернена заявнику у відповідності із ч. 3 ст. 185 ЦПК України.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне відповідно до ст.185 ЦПК України, залишити заяву ОСОБА_1 без руху та надати йому строк для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині.

Виходячи з наведеного, керуючисьст.185 ЦПК України

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Бахчисарайський районний відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Одеса) в особі: Південного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Одеси) про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України залишити без руху.

Запропонувати заявнику в 5 /п`яти денний/ строк з дня отримання копії цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до Новозаводського районного суду м. Чернігова оригіналу документу про сплату судового збору у відповідному розмірі та за реквізитами, що зазначені в мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити заявнику, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала суду першої інстанції щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя В.Г.Павлов

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення29.11.2022
Оприлюднено02.12.2022
Номер документу107603137
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України

Судовий реєстр по справі —751/5139/22

Рішення від 02.12.2022

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Павлов В. Г.

Ухвала від 02.12.2022

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Павлов В. Г.

Ухвала від 29.11.2022

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Павлов В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні