Справа № 752/16693/22
Провадження № 1-кс/752/5411/22
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей та документів
28 листопада 2022 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва клопотання старшого слідчого СУ ГУНП ум. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , подане в рамках запиту компетентних органів Республіки Болгарія про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі№ 45/2021 (№ 1580/2021), про тимчасовий доступ до речей та документів,-
встановив:
до слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП ум. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 в якому просить надати тимчасовий доступ до речей та документів Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитись з оригіналами документів та вилучити їх належним чином засвідчені копіїщодо здійснення платежу, який відбувся17 квітня 2021 року о 19 год. 51 хв. 42 сек. з банківського рахунку власника ОСОБА_5 банківська картка № НОМЕР_2 на суму 999,60 доларів США (BGN еквівалент у розмірі 1633,65 лв). Також, просить визначити строк дії ухвали строком 20 днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Слідчий надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, зазначає, що клопотання підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.
Також, у клопотанні просить дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться документи, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується приходжу до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що до слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві з Головного слідчого управління НПУ за дорученням Офісу Генерального прокурора надійшли матеріали запиту (вх. СУ 5436 від 30.06.2022) компетентних органів Республіки Болгарія про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 45/2021 (№ 1580/2021), які доручені для організації виконання старшому слідчому ОСОБА_3 .
Встановлено, що у Республіці Болгарія під наглядом Окружної прокуратури (ОП) Веліко-Тирново ведеться кримінальне провадження досудове провадження (ДП) №45/2021 за описом Слідчого відділу при ОП Веліко -Тирново, відповідно до прокурорської справи № 1580/2021 за описом ОП Веліко-Тирново.
Досудове провадження відкрито постановою від 29 червня 2021 року за фактом використання 17 квітня 2021 року в Україні даних платіжного засобу дебетової картки, без згоди власника ОСОБА_6 з м. Веліко-Тирново, при цьому були видані накази на виплати на суму 1624 лева та кваліфіковано як злочин за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу Республіки Болгарія.
На підставіст.1,3,13та Європейськоїконвенції провзаємодопомогу вкримінальних справахвід 20квітня 1959року,компетентні органиРеспубліки Болгаріязвернулись іззапитом про наданняміжнародної правовоїдопомоги укримінальній справі№ 45/2021(№1580/2021),розпочатої заознаками вчиненнязлочину,передбаченого ч.1ст.249 КримінальногокодексуРеспубліки Болгарія.
Так, 17 квітня 2021 року свідок ОСОБА_7 з міста Веліко-Тирново, який мав намір продати власний мобільний телефон марки «Айфон 10», опублікував оголошення на сайті «OLX».
У зв`язку з опублікуванням оголошення ОСОБА_8 повідомлення через додаток Viber від особи на ім`я « ОСОБА_9 » з номером мобільного телефону НОМЕР_3 . В ході розслідування встановлено, що вказаним номером користувалась особа на ім`я ОСОБА_10 з міста Дулово, зареєстрованим на ім`я сина ОСОБА_11 з міста Сілістра.
В подальшому, « ОСОБА_9 » пояснила, що є варіант доставки OLX, але ОСОБА_12 сказав, що не користувався такою можливістю і попросив роз`яснити, як це відбувається. Зі свого боку особа на ім`я « ОСОБА_9 » вказала, що організовує доставку на сайті та надішле посилання і він отримає на свій банківський рахунок потрібну суму після продажу мобільного телефону.
Після спілкування « ОСОБА_9 » надіслала йому посилання, пояснивши, що він повинен виконувати вказані послідовні дії, а продавець в особі ОСОБА_13 повинен був надати номер його банківської картки, на яку покупець « ОСОБА_9 » замовить суму для покупки мобільного телефону.
Щоб виконати дії, ОСОБА_12 попросив свого батька ОСОБА_5 надати йому особисту дебетову банківську картку, щоб продати свій мобільний телефон, відповідно отримати на неї суму.
Отримавши дозвіл батька, ОСОБА_14 ввів дані з банківської картки батька, у тому числі вказав статистичний пароль, який с лужить для захисту від крадіжки даних. Він заповнив усі графи та натиснув кнопку «Продовжити», з`явилось вікно з повідомленням «Помилка транзакції».
Після цього, ОСОБА_12 , попри наполягання « ОСОБА_9 » продовжувати виконувати дії на сайті, відмовився це робити, оскільки запідозрив, що щось не так.
Через два дні, а саме 19.04.2021, власник дебетової картки ОСОБА_15 дізнався, що з його банківського рахунку, для якого також була видана дебетова банківська картка, що обслуговується АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », без його відома наказано платіж на суму 1624 лв.
Так, матеріалами кримінальної справи встановлено, що 17.04.2021 о 19 год. 51 хв. до об`єкту в Україні було здійснена несанкціоновану операцію, а платіж на суму 999,60 доларів США, BGN еквівалент у розмірі 1633,65 лева вчинено з дебетової банківської картки ОСОБА_6 , при цьому платіж здійснено в середовищі з високим рівнем безпеки CATLevel 6, в мережі Інтернет з наступними даними:
-CardAcceptorID (приймаюча країна) з кодом 20472409;
-Місцезнаходження Україна ;
-Ім`я продавця ІНФОРМАЦІЯ_3 , - https://upc.ua
- CardAcceptorCity Dnsnn;
- торгова категорія 4829 фінансовий переказ (платформа для обробкикарткових операцій, що входять до складу RaiffefsenBankInternational).
Операція була здійснена з правильним введенням усіх видимих ознак картки і являє собою двохфакторну ідентифікацію власника картки за допомогою статистичного та динамічного пароля, отриманого на його мобільний телефон.
У ході виконання зазначеного запиту здійснено тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ),під час виконання якого отримано відомості щодо відсутності інформації з приводу вище описаної фінансової операції у зв`язку із перевищенням строків її зберігання. Однак, для перевірки такої інформації у архіві клірингових даних здійсненої операції необхідний номер банківської платіжнї картки, а також значення « ІНФОРМАЦІЯ_4 » або «terminal_id».
Так, враховуючи необхідність вказаної інформації, слідчим отримано дані щодо номеру банківської картки ОСОБА_5 інші дані щодо здійсненої операції, зокрема: № НОМЕР_4 та № terminalE1815022TypePresentmentRW2: ІНФОРМАЦІЯ_5 : НОМЕР_5 .
Таким чином, в ході виконання міжнародного запиту про надання правової допомоги, для вжиття відповідних заходів для отримання запитуваної інформації, яка б сприяла у розкритті даного злочину та встановлення причетних до нього осіб, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_2 , (відповідно до рішення Київради від 7 липня 2016 року №559/559 "Про перейменування АДРЕСА_1 , шляхом надання стороні обвинувачення можливості ознайомитися з ними та зробити завірені належним чином копії щодо здійснення платежу, який відбувся 17 квітня 2021 року о 19 год. 51 хв. 42 сек. з банківського рахунку власника ОСОБА_5 дебітова карта № НОМЕР_4 № terminalE1815022на суму 999,60 доларів США (BGN еквівалент у розмірі 1633,65 лв), зокрема:
1. IP-адреси пристроїв з використанням яких відбувався доступ до карт-рахунку ОСОБА_5 , щодо якого наявна наступна інформація:
- CardAcceptorID (приймаюча країна) з кодом 20472409;
- Місцезнаходження Україна ;
- Ім`я продавця ShahdbdjDnsnnUKR, - https://upc.ua
-CardAcceptorCity Dnsnn;
- торгова категорія 4829 фінансовий переказ (платформа для обробки карткових операцій, що входять до складу RaiffefsenBankInternational).
2. повні дані IP-адреси з якої було розміщено замовлення,ідентифікаційні дані користувача IP-адреси(копії паспорту, ідентифікаційного коду, контактні дані, тощо), тип замовлення та оплачених товарів/послуг та їх кількісний вимір;
3. іншу наявну інформацію та документи щодо здійснення операцій по зазначеному платежу.
Слідчий посилається, що необхідність в проведенні тимчасового доступу полягає в тому, що стороні обвинувачення необхідно доказати чи спростувати причетність службових осіб експлуатаційних організаційдо вчинення кримінального правопорушення, дослідити обставини порушень вказаними особами законодавства України, встановити інших осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення та встановити інші важливі обставини, які мають значення для кримінального провадження, шляхом здійснення виїмки та приєднання до матеріалів кримінального провадження копій документів, які перебувають у володінніПриватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити огляд речей, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу.
Відповідно до ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено:
1) прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів;
2) дата постановлення ухвали;
3) положення закону, на підставі якого постановлено ухвалу;
4) прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів;
5) назва, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ;
6) розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і оригінали або копії документів, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом;
7) строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимогчастини другоїстатті 562 цього Кодексу;
8) положення закону, які передбачають наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 562 КПК України, якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія здійснюється лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченому цим Кодексом, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.
У разі якщо при зверненні за допомогою в іноземній державі необхідно виконати процесуальну дію, для проведення якої в Україні потрібен дозвіл прокурора або суду, така процесуальна дія потребує надання відповідного дозволу прокурором або судом у порядку, встановленому цим Кодексом, лише у разі, якщо це передбачено міжнародним договором або є обов`язковою умовою надання такого виду допомоги за законодавством запитуваної сторони. При цьому строк дії такого дозволу не обмежується, а належно засвідчена копія дозволу долучається до матеріалів запиту.
Слідчим в клопотанні доведено, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальній справі.
Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, яка знаходиться у володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 38, 131, 132, 159-166, 562 КПК України, -
постановив:
Клопотання - задовольнити.
Надати старшому слідчому СУ ГУНП у м. Києві капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей та документів Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитись з оригіналами документів та вилучити їх належним чином засвідчені копії щодо здійснення платежу, який відбувся17 квітня 2021 року о 19 год. 51 хв. 42 сек. з банківського рахунку власника ОСОБА_6 банківська картка № НОМЕР_4 № НОМЕР_6 на суму 999,60 доларів США (BGN еквівалент у розмірі 1633,65 лв), зокрема:
1.1 IP-адреси пристроїв з використанням яких відбувався доступ до карт-рахунку ОСОБА_6 № НОМЕР_2 , щодо якого наявна наступна інформація:
- ІНФОРМАЦІЯ_6 (приймаюча країна) з кодом 20472409;
- Місцезнаходження Україна ;
- Ім`я продавця ІНФОРМАЦІЯ_3 , -
ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
- торгова категорія 4829 фінансовий переказ (платформа для обробки карткових операцій, що входять до складу ІНФОРМАЦІЯ_8 ).
1.2 повні дані IP-адреси з якої було розміщено замовлення,ідентифікаційні дані користувача IP-адреси(копії паспорту, ідентифікаційного коду, контактні дані, тощо), тип замовлення та оплачених товарів/послуг та їх кількісний вимір;
1.3 іншу наявну інформацію та документи щодо здійснення операцій по зазначеному платежу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала залишається в силі протягом двадцяти днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107613934 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні