Копія
Справа № 560/8772/21
УХВАЛА
30 листопада 2022 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника Державної податкової служби України про встановлення нового строку для подання звіту про виконання рішення суду, подану в адміністративній справі за позовом Фермерського господарства "Кондратюк О.В." до Головного управління ДПС у Хмельницькій області , Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.11.2021 у справі №560/8772/21 адміністративний позов Фермерського господарства "Кондратюк О.В." задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Хмельницькій області від 26.03.2021 № 2502598/39647870 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 18.03.2021. Зобов`язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену Фермерським господарством "Кондратюк О.В." податкову накладну №3 від 18.03.2021. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області на користь Фермерського господарства " ОСОБА_1 " сплачений судовий збір в розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень.
Рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.11.2021 набрало законної сили 22.03.2022.
Ухвалою суду від 21.11.2022 зобов`язано Державну податкову службу України, протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали подати до Хмельницького окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.11.2021 у справі № 560/8772/21.
29.11.2022 через систему Електронний суд до суду надійшла заява від представника Державної податкової служби України, згідно змісту якої просить встановити новий строк для подання звіту щодо виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.11.2021 у справі №560/8772/21.
Оскільки ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не передбачено спеціального порядку розгляду заяв про встановлення судового контролю, суд вважає за можливе розглянути заяву у письмовому провадженні.
Вирішуючи клопотання відповідача, суд виходить з такого.
Заявляючи вимогу про встановлення нового строку для подання звіту про виконання судового рішення, відповідач вказує на те, що виконання даної категорії судових рішень, здійснюється відповідно до вимог законодавства та у порядку визначеному розпорядчими документами ДПС, у зв`язку із чим виконання судових рішень такої категорії потребує певного часу. У зв`язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, згідно з Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року запроваджено воєнний стан, який діє на даний час. Також зазначає, що на сьогодні в умовах дії воєнного стану, у зв`язку з масовими ракетними ударами та стабілізаційними відключеннями електропостачання по всій території України, електронні сервіси ДПС тимчасово працюють з певними обмеженнями. Вищезазначені обставини призводять до збільшення терміну виконання судового рішення, однак наявні факти не свідчать про умисне невиконання судового рішення, а також недобросовісності у діях суб`єкта владних повноважень, які свідчили б про ухилення останнього від виконання рішення суду.
Оцінюючи ці доводи як такі, що передбачають підстави для встановлення нового строку для подання звіту про виконання судового рішення, суд вважає їх лише частково такими, що обґрунтовують неможливість виконання судового рішення.
Так, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" від 12 травня 2015 року № 389-VIII в указі Президента України про введення воєнного стану зазначається, зокрема, вичерпний перелік конституційних прав і свобод людини і громадянина, які тимчасово обмежуються у зв`язку з введенням воєнного стану із зазначенням строку дії цих обмежень, а також тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Пунктом 3 Указу Президента України №64/2022 передбачено, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 34, 38, 39, 41 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".
Зміст частини першої статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" не містить положень, які б виключали обов`язковість виконання судових рішень.
Відтак, твердження відповідача про те, що запровадження воєнного стану автоматично впливає на обов`язок щодо виконання судового рішення, є безпідставними.
Судом також враховується, що за принципом "належного урядування" державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб, у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на майнові права. На державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси.
Таким чином, за умови існування у юридичної особи обов`язку зі сплати податків, який не був призупинений у зв`язку з введенням воєнного стану, для забезпечення балансу приватних та публічних інтересів державні органи зобов`язати діяти вчасно та в належний спосіб, забезпечивши вчасне виконання судового рішення, яке набрало законної сили.
Що ж стосується того, що в умовах дії воєнного стану електронні сервіси ДПС працюють з певними обмеженнями, зважаючи на що відповідач просить продовжити строк виконання судового рішення, то у цій частині суд вважає такі аргументи слушними, оскільки вони об`єктивно перешкоджають виконанню судового рішення, а інформація про такі обмеження є загальновідомою. При цьому, судом враховується, що відповідачем не було надано доказів, які б підтверджували абсолютну технічну неможливість виконання судового рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №3 від 18.03.2021.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Частиною 2 ст. 121 КАС України передбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Отже, суд може продовжити встановлений процесуальний строк за наявності на те обґрунтованих підстав.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд зауважує, що зазначені правові норми КАС України мають на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Враховуючи наявність технічних обмежень у роботі електронних сервісів ДПС, суд вважає за необхідне продовжити відповідачу строк для подання звіту.
Керуючись статтями 121, 382, 295 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника Державної податкової служби України про встановлення нового строку для подання звіту про виконання рішення суду задовольнити.
Встановити Державній податковій службі України строк для подання звіту про виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.11.2021 по справі №560/8772/21 до 07 грудня 2022 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2022 |
Оприлюднено | 05.12.2022 |
Номер документу | 107622555 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Тарновецький І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні