Ухвала
від 21.11.2022 по справі 910/12396/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

21.11.2022Справа № 910/12396/22

Суддя Привалов А.І., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Київський завод суднобудування та судноремонту"

до 1) Державної установи "Держгідрографія"; 2) Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України"

про зобов`язання вчинити дії

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський завод суднобудування та судноремонту" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до 1) Державної установи "Держгідрографія"; 2) Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України" про зобов`язання вчинити певні дії.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно з приписами статті 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, позовна заява не містить правових підстав позову, а також не зазначено позовних вимог до відповідача-2 - Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.

Крім того, за приписами ч. 9 ст. 238 Господарського процесуального кодексу України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов`язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Однак, до позовної заяви не додано жодних проектів договорів, відповідно до яких позивач просить суд визнати укладеними договори з відповідачем-1.

Статтею 14 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Нормативне визначення принципу диспозитивності надає право учаснику справи вільно розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд ч. 2 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України.

Отже, визначення предмету позовних вимог відноситься виключно до права позивача, що виключає можливість суду змінювати заявлені позовні вимоги на власний розсуд.

При цьому, суд звертає увагу, що порядок укладання договорів між суб`єктами господарської діяльності регулюються положеннями Цивільного та Господарського кодексів України, норми яких, зокрема, передбачають, що договір викладається у певній письмовій формі та має містити відповідні істотні умови договору, що відсутнє у поданій на розгляд суду позовній заяві.

Крім того, згідно з приписами статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" визначено, що станом на 01.01.2022 прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений у розмірі 2481,00 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з позовної заяви позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме зобов`язати відповідачів:

- укласти договір про закупівлі послуги оренди частини стапельного майданчика, включаючи додаткові на час проведення необхідних ремонтних робіт на судні «Маяк», ремонт якого буде здійснювати Державна установа "Держгідрографія";

- укласти договір про закупівлі послуги спуску на воду судна «Маяк».

Таким чином, при зверненні до суду позивач мав сплатити судовий збір за розгляд вимог немайнового характеру у загальній сумі 4962,00 грн.

Проте, до позовної заяви додано платіжне доручення № 269 від 09.11.2022 тільки на суму 2481,00 грн, що свідчить про сплату судового збору за розгляд тільки однієї вимоги немайнового характеру.

Відтак, недоплата судового збору становить 2481,00 грн.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись статтями 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Київський завод суднобудування та судноремонту" без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Київський завод суднобудування та судноремонту" строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Київський завод суднобудування та судноремонту" усунення недоліків позовної заяви шляхом подання суду:

- письмового правового обґрунтування заявлених позовних вимог;

- заяви в порядку ст. 46 ГПК України із визначенням позовних вимог до відповідача-2 - Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України";

- заяви в порядку ст. 46 ГПК України щодо визначення у прохальній частині позовної заяви текстів договорів, які підлягають укладенню в судовому порядку;

- тексти проектів договорів, які надавалися відповідачам для розгляду і підписання та які є предметом спору у даній справі;

- докази сплати судового збору за реквізитами Господарського суду міста Києва за розгляд вимоги немайнового характеру у розмірі 2481,00 грн.

4. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Київський завод суднобудування та судноремонту", що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

5. Ухвала набирає законної сили з дати її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя А.І. Привалов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.11.2022
Оприлюднено05.12.2022
Номер документу107629905
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/12396/22

Ухвала від 19.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 27.12.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 21.11.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні