Ухвала
від 01.12.2022 по справі 127/26751/22
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/26751/22

Провадження 1-кс/127/10848/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2022 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні КНП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), місцезнаходження: АДРЕСА_1 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивовано тим, що Вінницькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42022022110000617 від 27.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України., у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.

Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що досудовим розслідуванням по кримінальному провадженню, встановлено обставини, що можуть свідчити про вчинення розкрадання бюджетних коштів службовими особами ряду суб`єктів господарської діяльності різних форм власності, що діють на території Вінницької області під час укладення та виконання договорів із ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі по тексту - НСЗУ) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Встановлено, що протягом 2021-2022 років рядом закладів охорони здоров`я та фізичними особами - підприємцями, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та роздрібної торгівлі лікарськими засобами укладено із ІНФОРМАЦІЯ_2 договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій та реімбурсацію (виплата компенсацій).

Відповідно до пункту 7 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України, НСЗУ оплачує надані населенню медичні послуги, згідно встановлених тарифів та коефіцієнтів, на підставі сформованих службовими особами закладів охорони здоров`я та фізичними особами - підприємцями звітів про медичні послуги та інформація про які внесена до електронної системи охорони здоров`я не пізніше п`ятого робочого дня після закінчення цього звітного періоду, що складаються в порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410 Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, відповідно до укладеного договору, в межах бюджетних асигнувань, передбачених на відповідний період за відповідним напрямом.

Пунктом 10 цієї Постанови встановлено, що надавачі медичних послуг зобов`язані забезпечити наявність та застосування під час надання пацієнтам медичних послуг, що підлягають оплаті НСЗУ, обладнання, всіх медичних виробів, витратних матеріалів і лікарських засобів, необхідних для надання таких послуг, відповідно до галузевих стандартів і медико-технологічних документів у сфері охорони здоров`я, специфікацій та умов закупівлі.

В свою чергу, НСЗУ не оплачує медичні послуги, які оплачені за рахунок коштів інших джерел, не передбачених договором. Інформація про медичні послуги, які оплачуються за рахунок коштів інших джерел, не заборонених законодавством, вноситься надавачами медичних послуг до електронної системи охорони здоров`я.

Однак, досудовим розслідуванням встановлено відомості, що службові особи ряду закладів охорони здоров`я та фізичні особи підприємці, всупереч встановлених вимог, частково формували недостовірні звіти про наданні населенню медичні послуги та відпущені лікарські засоби, вносячи до них неправдиві відомості, завищуючи при цьому об`єми фактично наданих медичних послуг, поставлених лікарських засобів, їх якості, тощо, які НСЗУ в подальшому оплатило в повному обсязі.

Всього за період 2021-2022 років на користь закладів охорони здоров`я та фізичних осіб підприємців, що діють на території Вінницької області було перераховано бюджетних коштів на загальну суму понад 3 млд.грн.

Зокрема, встановлено, що КНП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) укладено з НСЗУ договори: №0070-Е122-Р000 від 09.02.2022, №0000-1616-М000 від 19.01.2022, №2341-Е421-Р000 від 28.04.2021, №5747-Е821-Р000 від 23.09.2021, №2860-Е722-Р000 від 12.07.2022 на загальну суму понад 34,7млн.грн. договірних зобов`язань сторони договорів при наданні послуг з охорони об`єктів підписують відповідні акти, підтверджуючи їх належним чином оформленими підтверджуючими документами.

З метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування, встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення та осіб, причетних до його вчинення, належної кваліфікації вчиненого діяння, в т.ч. щодо можливої легалізації (відмивання) коштів здобутих злочинним шляхом, виникла необхідність отримати відомості, що становлять доказову інформацію та дозволять, шляхом їх дослідження, підтвердити факти заволодіння коштами комунального підприємства, а саме:

- договори укладені із ІНФОРМАЦІЯ_2 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій та реімбурсацію з відповідними додатками;

- декларації підписані пацієнтами з установою;

- щомісячні звіти про надані медичні послуги з додатками та інформацію щодо їх оплати за 2022 рік;

- відомості, щодо кількості наданих послуг з ідентифікацією пацієнтів за направленнями сімейних та лікуючих лікарів, доставлення швидкою допомогою, переведення з іншого закладу та самозверненнями громадян, надані послуги яким відображено у звітах до НСЗУ для відшкодування (дані ЕСОЗ, МІС « ІНФОРМАЦІЯ_3 »);

- відомості про наявність лікарів необхідної кваліфікації, відповідного обладнання та основних засобів, які передбачені вимогами до контрактування.

Вищевказана інформація перебуває у володінні КНП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ).

Відповідно до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Обставинами, які підлягають доведенню при розгляді клопотання, згідно ч. 5 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України є наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Окрім того, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

На підставі викладеного, прокурор просив слідчого суддю клопотання задовольнити.

Прокурор в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням прокурора підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче прокурор мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.

Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих прокурором підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_2 задовольнити.

Надати дозвіл прокурорам Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та/або начальнику відділення СВ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_4 , слідчим СВ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_5 , лейтенанту поліції ОСОБА_6 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих у даному кримінальному провадженні, на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, які знаходяться у володінні КНП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), а саме:

- договори укладені із ІНФОРМАЦІЯ_2 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій та реімбурсацію з відповідними додатками;

- декларації підписані пацієнтами з установою;

- щомісячні звіти про надані медичні послуги з додатками та інформацію щодо їх оплати за 2022 рік;

- відомості, щодо кількості наданих послуг з ідентифікацією пацієнтів за направленнями сімейних та лікуючих лікарів, доставлення швидкою допомогою, переведення з іншого закладу та самозверненнями громадян, надані послуги яким відображено у звітах до НСЗУ для відшкодування (дані ЕСОЗ, МІС « ІНФОРМАЦІЯ_3 »);

- відомості про наявність лікарів необхідної кваліфікації, відповідного обладнання та основних засобів, які передбачені вимогами до контрактування.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.12.2022
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу107657334
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/26751/22

Ухвала від 01.12.2022

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ковбаса Ю. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні