Справа № 362/6591/20
Провадження № 2/362/1393/22
У Х В А Л А
05.12.2022 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Ковбеля М.М.,
при секретарі - Сілецькій М.О.,
розглянувши у судовому засіданні в м. Василькові цивільну справу за позовом Національного наукового центру "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства" до Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , треті особи: Національна академія аграрних наук України, державний реєстратор Глевахівської селищної ради Кияниця Наталія Миколаївна про визнання незаконною та скасування державної реєстрації, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом.
Представник позивача звернувся до суду із заявою про заміну позивача правонаступником.
Відповідно до ч. 1 ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Як зазначено в Постанові Верховного Суду від 20.03.2018 по справі № 910/1972/17 за загальним визначенням правонаступництво - це перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Правонаступництво може бути універсальним або частковим (сингулярним). За універсального правонаступництва до правонаступника (фізичної або юридичної особи) переходять усі права і обов`язки того суб`єкта, якому вони належали раніше. За часткового (сингулярного) правонаступництва від одного до іншого суб`єкта переходять лише окремі права і обов`язки. Правонаступництво є самостійною підставою заміни кредитора у зобов`язанні. Правонаступництво слід розглядати як певний юридичний механізм похідного правонабуття, за яким до правонаступника переходять суб`єктивні права та обов`язки попередника. Доказами правонаступництва щодо окремого зобов`язання може бути: відповідний договір, на підставі якого воно виникло, передавальний акт чи розподільчий баланс, статут правонаступника.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 р. № 853-р погоджено пропозицію Національної академії аграрних наук України щодо утворення Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, реорганізувавши шляхом злиття Національний науковий центр «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства», Запорізький науково-дослідний центр з механізації тваринництва Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» та Державне підприємство «Агромаш» Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних наук України.
08 вересня 2021 р. прийнято постанову НААН № 13/03 (протокол 13), якою прийнято рішення про утворення Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, реорганізувавши шляхом злиття Національний науковий центр «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства», Запорізький науково-дослідний центр з механізації тваринництва Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» та Державне підприємство «Агромаш» Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних наук України.
Пунктом 4 цієї постанови встановлено, що Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України є правонаступником усіх майнових та немайнових прав та обов`язків, рухомого та нерухомого майна і землі Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» (код ЄДРПОУ 05496135).
06 липня 2022 року здійснено державну реєстрацію створення Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань від 22.07.2022 р. Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України є правонаступником Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» (код ЄДРПОУ 05496135).
Дослідивши матеріали справи, перевіривши підстави для заміни сторони її правонаступником, суд дійшов висновку, про заміну відповідача.
Керуючись ст. 55 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Замінити позивача на його правонаступника Інститут механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Ковбель
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2022 |
Оприлюднено | 06.12.2022 |
Номер документу | 107662121 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо реєстрації або обліку прав на майно |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Ковбель М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні