Справа № 578/1010/22>
провадження № 1-кс/578/243/22
Ухвала
Іменем України
05 грудня 2022 року смт Краснопілля
Слідчий суддя Краснопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 з участю секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції №2 (с. Краснопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речейта документів, по матеріалам кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№ 42022202540000125 від 31.10.2022 року, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1, ч. 4 ст. 358 КК України,-
у с т а н о в и в:
У провадженні сектору дізнання ВП № 2 (с. Краснопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області перебувають матеріали кримінального провадження № 42022202540000125, відомості про яке 31.10.2022 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, ч. 4 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені працівники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 , с.Земляне Краснопільської ОТГ Сумської області) підробили офіційні документи від імені товариства про нібито проходження студентами ІНФОРМАЦІЯ_2 на вказаному підприємстві, а також за фактом того, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 використали підроблені офіційні документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 , с. Земляне Краснопільської ОТГ Сумської області), які надали до університету, про нібито проходження виробничої практики на вказаному підприємстві, хоча реально практику ніхто не проходив.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований: АДРЕСА_1 , фактично мешкає: АДРЕСА_2 ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована та фактично мешкає: АДРЕСА_3 є стyдeнтaми фaкультету ветеринарної медицини Сумського національного аграрного yнівepситeтy (BET 2101 M-1,4).
У період червня-вересня 2022 року ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_6 нiбито проходили виробничу практику у Товаристві з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ), на підтвердження чого здали відповідні звіти до зазначеного yніверситету.
При цьому, ОСОБА_4 з 03.05.2022 p. є добровольцем територіальної оборони у добровольчому формуванні № 3 ІНФОРМАЦІЯ_6 і, згідно з повідомленням командира, з моменту укладення контракту був постійно залучений до виконання завдань та функцій територіальної оборони у робочий час, визначений графіком роботи ІНФОРМАЦІЯ_7 .
У свою чергу ОСОБА_5 у своїх офіційних зверненнях до ІНФОРМАЦІЯ_7 зазначає, що у зв`язку з російською агресією виїхала за межі України і постійно тaм пepебуває, y тому числі і у період виробничої практики.
Таким чином, викладені вище обставини дають підстави стверджувати про відсутність реального проходження ОСОБА_4 та ОСОБА_6 виробничої практики.
Під час досудового розслідування, з метою встановлення факту підроблення документів з боку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також використання зазначених документів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 виникла необхідність у тимчасовому доступі до належним чином завірених копій документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до:
- наказу про зарахування до ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований: АДРЕСА_1 , фактично мешкає: АДРЕСА_2 , та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована та фактично мешкає: АДРЕСА_3 ;
- документів, які містять інформацію щодо того за якою формою (денна, заочна чи індивідуальна) навчаються та на який курс станом на червень-вересень 2022 зараховані ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ;
- відомостей щодо призначення та проходження виробничої практики ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (наказу на призначення та направлення на проходження виробничої практики), з можливістю їх вилучення для долучення до матеріалів кримінального провадження.
Одночасно виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до:
- звітів про проходження виробничої практики ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 у Товаристві з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ) у період з червня по вересень 2022;
- характеристики, виданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » при закінченні проходження виробничої практики ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , з можливістю їх вилучення для долучення до матеріалів кримінального провадження.
Зазначені документи зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_9 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_5 .
В судове засідання дізнавач, прокурор не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Ст. 162 КПК Українивизначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до абз. 1 ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.
В інший спосіб отримати документи, які мають значення для кримінального провадження, на даний час неможливо.
Наданими стороною кримінального провадження матеріалами клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 107, 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ дізнавачам СД ВП №2 ( с. Краснопілля) ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 та ОСОБА_7 до документів, що знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_9 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_5 , і які містять охоронювану законом таємницю, а саме до:
1.1. Належним чином завірених копій документів:
- наказу про зарахування до ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , що фактично мешкає: АДРЕСА_2 , та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованої та фактично проживаючої: АДРЕСА_3 ;
- документів, які містять інформацію щодо того за якою формою (денна, заочна чи індивідуальна) навчаються та на який курс станом на червень-вересень 2022 зараховані ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ;
- відомостей щодо призначення та проходження виробничої практики ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (наказу на призначення та направлення на проходження виробничої практики), з можливістю їх вилучення для долучення до матеріалів кримінального провадження.
1.2. До оригіналів документів:
- звітів про проходження виробничої практики ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 у Товаристві з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ) у період з червня по вересень 2022;
- характеристики, виданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » при закінченні проходження виробничої практики ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , з можливістю їх вилучення для долучення до матеріалів кримінального провадження.
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя В.І. Басова
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 107664671 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Краснопільський районний суд Сумської області
Басова В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні