ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А
30 листопада 2022 року м. Київ № 640/9346/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Федорчука А.Б., розглянувши клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АКМЕГА" (01133, м. Київ, вул. Є.Коновальця, буд. 36-Е, прим. 321, код ЄДРПОУ 42204996)
про стягнення штрафних санкцій в сумі 51000,00 грн,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Головне управління Держпродспоживслужби у місті Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю "АКМЕГА" про стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АКМЕГА» (адреса: вул. Євгена Коновальця, будинок 36-Е, приміщення 321, м. Київ, 01133, код ЄДРПОУ: 42204996) суму штрафу згідно з Постановою про накладення штрафу від 24.06.2020 року №131 у розмірі 51000 грн 00 коп. (п`ятдесят одна тисяча гривень нуль копійок) до державного бюджету України, одержувач: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ: 37993783), Банк отримувача Казначейство України(ЕАП) Номер рахунку (IBAN) UA118999980313090106000026007, Код класифікації доходів бюджету 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 квітня 2021 адміністративний позов залишено без руху з підстав несплати судового збору.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 липня 2021 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Представник відповідача зазначив, що позивачем пропущено строк на звернення до суду, тобто за межами тримісячного строку, встановленого статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Представник позивача надіслав до суду відповідь на відзив, у якій стверджував, що перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається з дня, коли особа дізналася про порушення своїх прав.
Вирішуючи клопотання відповідача, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
Згідно частин 3, 4 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду. Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина третя статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так, наявними матеріалами справи підтверджується, що Постанову про накладення штрафу від 24.06.2020 року № 131 було отримано особисто під підпис Представником ТОВ «АКМЕГА» Дубовік Олесею Ігорівною 01.07.2020 року, а отже, для захисту своїх прав, свобод та інтересів Відповідач мав право на звернення до адміністративного суду протягом шестимісячного строку з дня, коли дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, який закінчився 02.01.2021 року.
Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
Отже, останнім днем для звернення суб`єкта владних повноважень до адміністративного суду щодо стягнення суми штрафу є 03.04.2021 року.
Відповідно до штемпеля на поштовому конверті Головним управлінням Держпродспоживслужби у місті Києві надіслано позовну заяву 01.04.2021 року, тобто в межах строку, визначеного статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
З урахуванням вказаного, суд дійшов висновку, що позивачем не пропущено строк звернення до суду із даним позовом.
Керуючись ст. ст. 2, 122, 123, 240, 241-246, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "АКМЕГА" (01133, м. Київ, вул. Є.Коновальця, буд. 36-Е, прим. 321, код ЄДРПОУ 42204996) про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили негайно після її підписання.
Суддя А.Б. Федорчук
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2022 |
Оприлюднено | 06.12.2022 |
Номер документу | 107672250 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них дозвільної системи, нагляду (контролю), реалізації держ-ї регуляторної політики у сфері госп-ї д-ті; ліцензування видів господарської д-ті; розроблення і застосування національних стандар., технічних регламентів та процедур оцінки відповідності |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Федорчук А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні