печерський районний суд міста києва
Справа № 501/805/22-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2022 року суддя Печерського районного суду м. Києва Григоренко І.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Редакції веб-сайту «Ґрати», Громадської організації «Судебник медіа» про захист честі, гідності та ділової репутації, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Іллічівського міського суду Одеської області з позовом до Редакції веб-сайту «Ґрати» (далі - відповідач-1, Редакція веб-сайту «Ґрати»), Громадської організації «Судебник медіа» (далі - відповідач-2, ГО «Судебник медіа») про захист честі, гідності та ділової репутації.
Ухвалою Іллічівського міського суду Одеської області від 18.10.2022 року цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Редакції веб-сайту «Ґрати», Громадської організації «Судебник медіа» про захист честі, гідності та ділової репутації передано за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва.
Перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 з доданими до неї матеріалами, суддею встановлено наступне.
Так, позовна заява повинна відповідати вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Окрім того, у відповідності до положень ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позовній заяві позивач просить визнати дії редакції веб-сайту «Ґрати» пов`язані із виготовленням публікації «Бережное хранение. Как у одесского следователя по особо важным делам пропали 220 тысяч гривен и другие вещдоки, но он оказался не виноват» та дії ГО «Судебник Медіа» пов`язані з розміщенням цієї публікації на своєму веб-сайті, зобов`язати редакцію веб-сайту «Ґрати» та ГО «Судебник Медіа» видалити всю інформацію з публікації « ІНФОРМАЦІЯ_1 у одесского следователя по особо важным делам пропали 220 тысяч гривен и другие вещдоки, но он оказался не виноват», що містить ім`я ОСОБА_1 , заборонити редакції веб-сайту «Ґрати» публікувати інформацію про кримінальні провадження із зазначенням ім`я ОСОБА_1 , стягнути з редакції веб-сайту «Ґрати» та ГО «Судебник Медіа» моральну шкоду у розмірі 100 000 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 23 Цивільного кодексу України, моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб.
Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою. Тому позовна вимога про відшкодування моральної шкоди грошима або майном є майновою, а вимога про відшкодування моральної шкоди в інший (немайновий) спосіб є немайновою вимогою.
Тобто, вимога про відшкодування моральної шкоди, що визначена у грошовому вимірі та, що складає ціну матеріальних вимог, є майновою вимогою.
Отже, позивачем заявлено 3 вимоги немайнового характеру та вимогу майнового характеру.
Проте, з матеріалів, що надійшли до суду, вбачається, що позивач сплатив судовий збір у сумі 2481 грн. 00 коп. лише за одну вимогу на розрахунковий рахунок Іллічівського міського суду Одеської області, проте, справу було передано за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Отже, позивач зобов`язаний сплати судовий збір за три вимогу немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101
Код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA228999980313181206000026007
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
Згідно роз`яснень, які містяться в абз. 2 п. 5 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року, встановивши, що судовий збір сплачено не за місцем розгляду справи, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху та пропонує сплатити судовий збір до бюджету за місцем розгляду справи і одночасно цією ж ухвалою відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного або місцевого бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 року за № 1650/24182, вирішує питання про повернення помилково сплаченого судового збору.
Крім того, в п.44 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року зазначається, що питання щодо повернення сплаченої суми судового збору в будь-якому разі вирішується судом, який вирішував питання, пов`язані з відкриттям провадження у справі, чи розглядав справу, навіть якщо таку сплату помилково здійснено не за місцем розгляду справи.
Враховуючи, що позивачем було сплачено суму коштів на оплату судового збору за подання позовної заяви до іншого суду, що підтверджується платіжним дорученням № 3700-3461-1911-0962 від 17.02.2022 року, а справу передано за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва, керуючись ч. 2 ст. 133 ЦПК України та роз`ясненнями, які містяться п. 5 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року, суд дійшов висновку, що судовий збір сплачений позивачем на рахунок Іллічівського міського суду Одеської області, підлягає поверненню.
Окрім того, згідно ч. 2 ст. 48 ЦПК України, позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Разом з тим, відповідачем-1 у справі визначено Редакцію веб-сайту «Ґрати», проте, остання не є ні фізичною, ні юридичною особою.
Відтак, позивачу необхідно уточнити коло осіб у справі.
Отже, позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення виявлених судом недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 48, 175-177, 185, 258-259, 260-261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Редакції веб-сайту «Ґрати», Громадської організації «Судебник медіа» про захист честі, гідності та ділової репутації - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу право протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки, шляхом подання заяви з додержанням вимог, встановлених ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Повернути ОСОБА_1 судовий збір у сумі 2481 грн. 00 коп., сплачений в АТ «БАНК ТРАСТ-КАПІТАЛ» відповідно до платіжного доручення № 3700-3461-1911-0962 від 17.02.2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст судового рішення складений та підписаний суддею 25.11.2022 року.
Суддя І.В. Григоренко
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2022 |
Оприлюднено | 06.12.2022 |
Номер документу | 107679939 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Григоренко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні