Ухвала
від 25.11.2022 по справі 570/4412/22
РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 570/4412/22

Номер провадження 2-н/570/874/2022

У х в а л а

25 листопада 2022 року

Рівненський районний суд Рівненської області в особі судді Штогуна О.С., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Княжий парк" до ОСОБА_1 про видачу судового наказу, -

в с т а н о в и в :

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Княжий парк" звернулось у Рівненський районний суд Рівненської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати внесків на управління багатоквартирного будинку у сумі 6303 грн 20 коп.

Розглянувши вказану заяву, суд дійшов висновку, що остання подана з порушенням правил виключної підсудності, враховуючи наступне.

Відповідно до вимог ч.1 ст.162 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Загальні правила підсудності регламентуються положеннями норм параграфу 3 глави 2 розділу 1 (ст.ст. 26-32) ЦПК України.

Згідно ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Правила виключної підсудності, що застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно. З урахуванням наведеного, позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності. До такого висновку дійшов Верховний Суд у постанові 10 квітня 2019 року у справі №638/1988/17.

У постанові від 16 лютого 2021 року у справі №911/2390/18 Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.

При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду (ч.4 ст.263 ЦПК України).

Як вбачається із змісту заяви та долучених до неї доказів, у ОСОБА_1 виникла заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг, а саме зі сплати внесків на утримання квартири АДРЕСА_1 , відтак заява про видачу судового наказу у даному випадку подається до суду за місцем знаходження нерухомого майна.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи наведене, суд приходить до переконання про необхідність передати дану заяву про видачу судового наказу за виключною підсудністю до Рівненського міського суду Рівненської області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.30, 31,162,165,353,354 ЦПК України,-

п о с т а н о в и в :

Заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Княжий парк" до ОСОБА_1 про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами - передати за підсудністю до Рівненського міського суду Рівненської області.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Штогун О.С.

СудРівненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення25.11.2022
Оприлюднено07.12.2022
Номер документу107686866
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —570/4412/22

Судовий наказ від 31.01.2023

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Харечко С. П.

Ухвала від 25.11.2022

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Штогун О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні