Рішення
від 30.11.2022 по справі 127/13315/22
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/13315/22

Провадження № 2/127/1654/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.11.2022 Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Сичука М.М.,

за участю секретаря судового засідання Коровай А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вінниці цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юності 22» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті внесків співвласників на управління будинку,-

ВСТАНОВИВ:

ОСББ «Юності 22» в червні 2022 року звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті внесків співвласників на управління будинку.

Позов мотивовано тим, що в будинку АДРЕСА_1 співвласниками будинку (власниками житлових та нежитлових приміщень) створено ОСББ «Юності 22».

Відповідач ОСОБА_1 згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, є одноособовим власником нежитлового приміщення площею 176 кв.м. у будинку по АДРЕСА_1 та в розумінні ст. 1 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» є співвласником багатоквартирного будинку.

Протоколом № 1 загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 від 24.10.2020 року визначено та затверджено розмір внесків співвласниками на управління будинком. Так, розмір внесків на управління будинком складає: в розмірі 4,80 за 1 м. кв. загальної площі для житлових приміщень, в розмірі 3,63 грн. за 1 м. кв. загальної площі нежитлових приміщень.

Загальна площа нежитлового приміщення, яка належить відповідачу на праві приватної власності, становить 176 м. кв, та до нього застосовується розмір внесків у розмірі 3,63 за 1 м. кв. Відповідач жодного разу не сплатив внески співвласників на управління багатоквартирного будинку, чим порушив та порушує досі права та інтереси, як інших співвласників будинку та і об`єднання в цілому.

Розмір щомісячного внеску співвласника та відповідача ОСОБА_1 щодо нежитлового приміщення складає 638,88 грн. (розмір витрат за 1 м. кв. х загальна площа = 3,63 грн. х 176,2 = 638,88 грн.)

Загальна заборгованість ОСОБА_1 перед ОСББ по сплаті за нежитлове приміщення, площею 176 м. кв. станом на 22.06.2022 року складає 11499,84 грн., яка нарахована за період з грудня 2020 року по травень 2022 року.

Також на дану суму нараховано інфляційні втрати в розмірі 1646,39 грн. та 3% річних у розмірі 264,92 грн.

У зв`язку з вищенаведеним ОСББ «Юності 22» звернулося до суду та просило стягнути з відповідача дану суму.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали.

Представник відповідача заперечив в задоволенні позову, надавши суду відзив на позов. У відзиві зазначено, відповідач, як власник нежитлових приміщень, погоджується з необхідністю сплати внесків на утримання будинку, однак не погоджується з їх розміром та наданим до суду розрахунком, який є необґрунтованим та не відповідає дійсності. Також відповідач зазначає, що в будинку АДРЕСА_1 є також магазин « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який вносить менші внески співвласників на управління багатоквартирного будинку.

В матеріалах цивільної справи міститься відповідь на відзив.

Вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов наступного.

Відповідно до ч. 1ст.13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено наступні фактичні обставини справи, яким відповідають правовідносини, врегульовані нормами ст.ст. 526,625 ЦК України,ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»,ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Судом встановлено, що згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 23.09.2020 року здійснено державну реєстрацію юридичної особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юності 22», про що зроблено запис № 1001741020000018213.

ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення 6969605101, загальною площею 176 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується інформацією про об`єкт нерухомого майна.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначеніЗаконом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»та Статутом об`єднання

Відповідно до ч. 1ст. 4 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Згідно з п. 4 ч. 1ст. 1 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»співвласники багатоквартирного будинку (далі співвласники) це власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Отже, відповідач ОСОБА_1 є співвласником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 та відповідно входить до складу ОСББ «Юності 22».

Відповідно дост. 10 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»до компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, а рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.

Відповідност. 16 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання утворювати органи управління, визначати умови та розмір плати за їх діяльність; приймати рішення про надходження та витрати коштів об`єднання; визначати порядок користування спільним майном відповідно до статуту об`єднання; укладати договори; виступати замовником робіт з капітального ремонту, реконструкції багатоквартирного будинку; встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати для виконання статутних завдань господарче забезпечення діяльності об`єднання в порядку, визначеному законом; визначати підрядника, укладати договори про управління та експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.

Визначення та затвердження порядку сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників є виключною компетенцією загальних зборів співвласників та затверджується протоколами загальних зборів співвласників Об`єднання.

Отже, співвласники багатоквартирного будинку за місцем розташування: АДРЕСА_1 , зобов`язані дотримуватись вимог установчих документів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юності 22» та чинного законодавства України.

Протоколом № 1 загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 від 24.10.2020 року визначено та затверджено розмір внесків співвласниками на управління будинком. Так розмір внесків на управління будинком складає: в розмірі 4,80 за 1 м. кв. загальної площі для житлових приміщень, в розмірі 3,63 грн. за 1 м. кв. загальної площі нежитлових приміщень.

Відповідно дост. 15 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщення за призначенням, дотримуватися правил користування приміщеннями; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників; виконувати передбачені статутними документами обов`язки перед об`єднанням; запобігати псуванню спільного майна, інформувати органи управління об`єднання про пошкодження та вихід з ладу технічного обладнання; дотримуватися чистоти у місцях загального користування та тиші згідно з вимогами, встановленими законодавством.

З грудня 2020 року по травень 2022 відповідач не виконує рішення зборів співвласників ОСББ «Юності 22» щодо сплати внесків за управління будинком. ОСББ «Юності 22» здійснює функцію для забезпечення реалізації прав власника ОСОБА_1 на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяє власнику в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання, але відповідач не сплачує добровільно за отримані послуги.

Згідно зст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо.

Згідно з п. 5 ч. 2ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом.

Положеннямист. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Відповідно до цього Законупослуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є різновидом житлово-комунальних послуг.

Відповідно дост. 322 ЦК Українивласник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно дост. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, в тому числі звертатися до суду в разі відмови співвласника своєчасно та у повному обсязі сплачувати внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Відповідно дост. 360 ЦК Україниспіввласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.

Відповідно до ч. 1ст. 509 ЦК Українизобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно ізст. 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525 Цивільного кодексувизначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1ст.530ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно розрахунку суми заборгованості по внесках співвласника на управління будинку та суми, на яку збільшено борг внаслідок інфляційних процесів і врахування 3% річних за період з 01.12.2020 року по 22.06.2022 року, за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлове приміщення (загальна площа 176,0 кв.м.) заборгованість зі сплати внесків на управління будинком станом на 22.06.2022 складає 11499,84 грн., а також 1646,39 грн. - інфляційні втрати (без врахування нарахувань за червень 2022 року), 264,92 грн. - 3% річних.

Між сторонами виник спір з приводу сплати заборгованості по внесках співвласника з управління будинку та відповідальності за неналежне виконання зобов`язань.

Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).

Відповідно до ч. 1ст. 612 ЦК Україниборжник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, відповідно дост. 611 ЦК України.

Відповідно до ч. 2ст. 625 ЦК Україниборжник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Враховуючи, що нарахування заборгованості по внесках співвласника з управління будинку здійснено за встановленими тарифами. Відповідачем не надано доказів на спростування наявної заборгованості, а також свого розрахунку заборгованості або ж доказів на погашення заборгованості по сплаті внесків на управління будинком, суд дійшов висновку, що з відповідача підлягає стягненню на користь позивача сума заборгованості по внесках співвласника з управління будинку в розмірі 11499,84 грн.

З приводу тверджень з боку відповідача, що в будинку АДРЕСА_1 є також магазин «Грош», який вносить менші внески співвласників на управління багатоквартирного будинку, суд зазначає, що дане твердження не мають ґрунтовних підстав для відмови в задоволенні позову, оскільки позивач звернувся до суду з вимогами до відповідача про стягнення заборгованості по сплаті внесків співвласників на управління будинку, а ТОВ-НВП "Аргон" не є учасником даного судового провадження.

Щодо стягнення інфляційних втрат та 3% річних нарахованих на суму заборгованості по внесках співвласника з управління будинку у період з 01.12.2022 року по 22.06.2022 року, суд звертає увагу на наступне.

ЗгідноУказу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні»із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб введено в Україні воєнний стан. Строк воєнного стану продовжувався згідно зУказами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022 року, № 133/2022 від 14.03.2022 року, № 341/2022 від 17.05.2022 року таУказом Президента України № 573/2022 від 12.08.2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким строк воєнного стану продовжено з 05 год. 30 хв. 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» № 206 від 05.03.2022року встановлено, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги. Ця постанова набрала чинності з дня опублікування і застосовується з 24 лютого 2022 року.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог у частині стягнення нарахованих інфляційних втрат та 3% річних за період з 24 лютого 2022 року по 22 червня 2022 року, які включено позивачем до проведеного ним розрахунку заборгованості, так як у цей період на всій території України введено воєнний стан, який триває й на час вирішення спору судом.

З огляду на викладене, суд, не погоджується із наведеним позивачем розрахунком заборгованості, дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь позивача 3% річних та суми втрат від інфляції в частині нарахування за період з 01.12.2020 року по 31.01.2022 року, а саме: інфляційні втрати у розмірі 461,92 грн., а також 3% річних у розмірі 146,23 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково.

Згідно з частинами першою, третьоюстатті 133 ЦПК Українисудові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з частиною другоюстатті 137 ЦПК Україниза результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд, відповідно до частини третьоїстатті 141 ЦПК України, враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

Відповідно до частин третьої, четвертоїстатті 137 ЦПК Українидля визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

При стягненні витрат на правову допомогу слід враховувати, що особа, яка таку допомогу надавала, має бути адвокатом (стаття 6 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність) або іншим фахівцем у галузі права незалежно від того, чи така особа брала участь у справі на підставі довіреності, чи відповідного до договору (статті 12, 46, 56 ЦПК України). Витрати на правову допомогу мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.

Зазначені критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрат на підставістатті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим.

Відповідно до частини четвертоїстатті 263 ЦПК Українипри виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 27 червня 2018 року у справі № 826/1216/16 (провадження № 11-562ас18) зазначено, що «склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг тощо), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат».

З матеріалів справи вбачається, що між позивачем ОСББ «Юності 22» та Адвокатським бюро «Алли Гордійчук» в особі керуючого бюро Гордійчук А.М. укладено договір № 05/22 про надання правничої допомоги від 17.06.2022 року.

Крім того, на підтвердження надання правничої допомоги до позовної заяви додано свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, копію акта виконаних робіт (наданих послуг) № 6 від 22.06.2022 року, копію платіжного доручення № 121 від 20.06.2022 та копію рахунку № 5 від 20.06.2022 року про сплату послуг за надання правової допомоги на підстав договору про надання правничої допомоги від 17.06.2022 у сумі 3600,00 грн.

Суд враховує, що заявлені витрати пов`язані з розглядом цієї справи, відповідають обсягу наданих послуг та виконаних робіт, є неминучими (у зв`язку із виконанням умов договору про правову допомогу), розмір останніх є обґрунтованим та пропорційним до предмету спору, докази про їх неспівмірність відсутні, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача з урахуванням ступеня складності справита часткового задоволення позову витрати на професійну правничу допомогу частково в розмірі 3000,00 грн.

Крім того, відповідно дост. 141 ЦПК України, зважаючи на часткове задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача 2239,92 грн. у відшкодування сплаченого ним судового збору.

Керуючись ст.ст.7,15,17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», п. 5 ч. 2 ст.7, ст.9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст.ст.360,509,525-526,610-612 ЦК України, керуючись ст.ст.4,76-81,89,141,263-265,141,279 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юності 22» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті внесків співвласників на управління будинку задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юності 22» заборгованість в розмірі 11499 гривень 84 копійки по сплаті внесків співвласників на управління багатоквартирним будинком по нежитловому приміщенню площею 176 кв.м., що знаходиться в будинку АДРЕСА_1 , інфляційні втрати у розмірі 461 гривня 92 копійки, а також 3% річних у розмірі 146 гривень 23 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юності 22» витрати на правничу допомогу у розмірі 3000 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юності 22» судовий збір у розмірі 2239 гривень 92 копійки.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юності 22», місцезнаходження: просп. Юності, 22, м. Вінниця, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 43833826.

Відповідач ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .

Суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення30.11.2022
Оприлюднено07.12.2022
Номер документу107688676
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —127/13315/22

Рішення від 30.11.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Сичук М. М.

Рішення від 30.11.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Сичук М. М.

Ухвала від 06.09.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Сичук М. М.

Ухвала від 06.07.2022

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Сичук М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні