Ухвала
від 06.12.2022 по справі 644/1698/22
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Суддя ОСОБА_1

Справа № 644/1698/22

Провадження № 1-кп/644/497/22

06.12.2022

УХВАЛА

Іменем України

06 грудня 2022 року.

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Харкові кримінальне провадження № 120222221180001213 від 13.10.2022 по обвинуваченню:

ОСОБА_4 , 1988 року народження, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова з обвинувальним актом, складеним у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Кримінальне провадження підсудне Орджонікідзевському районному суду м. Харкова і підстав для його закриття, повернення обвинувального акту прокурору, направлення кримінального провадження для визначення підсудності, немає.

Обвинувальний акт відповідає вимогам ст. 291 КПК України. Підстав длярозгляду кримінальногопровадження взакритому судовомузасіданні,немає,тому судвважає заможливе призначитисудовий розглядданого кримінальногопровадження увідкритому судовомузасіданні уприміщенні суду.

Прокурором заявлено клопотання про обрання у відношенні обвинуваченого запобіжного заходу у виді тримання його під вартою на шістдесят днів. Клопотання мотивовано тим, що на теперішній час по кримінальному провадженню у відношенні обвинуваченого існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, а саме: ризик можливого ухилення обвинуваченого від суду та вчинення ним нового злочину, і застосування до обвинуваченого більш м`якого запобіжного заходу не зможе забезпечити дієвості цього судового провадження.

Крім того, прокурор посилається на те, що обвинувачений ОСОБА_4 вже тримається під вартою в ДУ «Харківський слідчий ізолятор» на підставі ухвали Ленінського районного суду м. Полтави в межах іншого кримінального провадження № 120221150001230 від 19.10.2022 по його обвинуваченню у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.

06.12.2022 до суду надійшло клопотання представника цивільного позивача (потерпілого) адвоката ОСОБА_5 про призначення розгляду справи за його участю, як представника цивільного позивача (потерпілого) ТОВ «Водомат», у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою порталу «Електронний суд» з використанням сервісу ВКЗ.

Вислухавши прокурора та обвинуваченого, вивчивши матеріали кримінального провадження, оцінивши надані сторонами докази, суд вважає, що клопотання прокурора обґрунтовано та підлягає задоволенню, а клопотання представника цивільного позивача (потерпілого) підлягає частковому задоволенню. До такого висновку суд дійшов виходячи з наступного…

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність відповідних ризиків, передбачених частиною першою даної статті. Відповідно до вимог ст. 178 КПК України, суд при вирішенні питання про обрання, продовження запобіжного заходу повинен врахувати всі обставини, які можуть вплинути на вид обраного запобіжного заходу.

З урахуванням вимог ч. 5 ст. 9 КПК України судом при вирішенні питання про запобіжний захід враховується практика Європейськогосуду зправ людини,згідно якоїсама по собі тяжкість інкримінованого правопорушення не може бути підставою для обрання чи продовження дії запобіжного заходу, але, з урахуванням презумпції невинуватості, виправдовується відступ від принципу поваги до особистої свободи, визначеного Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, про що викладено правову позицію в рішенні ЄСПЛ «Летельє проти Франції».

На підставі наявних матеріалів судового провадження суд вбачає наявним у кримінальному провадженні ризик того, що, перебуваючи на волі, обвинувачений може переховуватися від суду, при цьому обґрунтованість цього ризику полягає в тому, що можливість призначення обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти років може викликати загрозу його втечі, про що також викладено правову позицію в рішенні ЕСПЛ у справі «Ілійков проти Болгарії».

Дані про особу обвинуваченого, а саме те, що він раніше судимий, на час затримання офіційно не працював, свідчать про відсутність у обвинуваченого стійких соціальних зв`язків, можливість зміни ним місця проживання з метою ухилення від суду та вчинення іншого кримінального правопорушення.

На підставі наведеного суд дійшов висновку, що у кримінальному провадженні існують ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, і застосування інших, більш м`яких запобіжних заходів, ніж тримання обвинуваченого під вартою, не зможе запобігти цим ризикам і забезпечити можливість судового розгляду кримінального провадження.

Як вбачається з матеріалів судового провадження на теперішній час представник цивільного позивача (потерпілого) - ОСОБА_5 , через військовий стан не може прибути в судове засідання Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, тому є цілком доцільним здійснити дистанційне судове провадження в частині його участі в режимі відеоконференції. Разом з тим, оскільки у кримінальному провадженні цивільний позов не заявлений, то адвокат ОСОБА_5 прийматиме участь у судовому засіданні в якості представника не цивільного позивача, а в якості представника потерпілого.

Керуючись ст. ст. 177, 178, 314 317, 336, 342 - 345 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Призначити кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань приміщення Орджонікідзевського районного суду м. Харкова на 13.12.2022 на 11 годину.

У судове засідання викликати учасників судового провадження.

Клопотання прокурора про обрання у відношенні обвинуваченого запобіжного заходуу виглядітримання підвартою задовольнити.

Обрати увідношенні обвинуваченого ОСОБА_4 ,1988року народження,запобіжний західу видітримання йогопід вартоюу ДУ«Харківський слідчийізолятор» на шістдесят днів, а саме: до 03 лютого 2023 року.

Судове провадження в частині участі в ньому представника потерпілого ТОВ «Водомат» адвоката ОСОБА_5 провести дистанційно в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою порталу «Електронний суд» з використанням сервісу ВКЗ.

Ухвала може бути оскаржена в частині обрання запобіжного заходу в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її проголошення, а обвинуваченим, який утримується під вартою, в той же строк з моменту вручення йому копії ухвали.

Суддя: ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення06.12.2022
Оприлюднено18.01.2023
Номер документу107691491
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —644/1698/22

Вирок від 19.12.2022

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Клименко А. М.

Ухвала від 06.12.2022

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Клименко А. М.

Ухвала від 28.11.2022

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Клименко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні