ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
06 грудня 2022 року Справа № 280/1161/22 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул. Шолуденка, 33/19; код ЄДРПОУ ВП 44116011) до Товариства з обмеженою відповідальністю ВІВАТУМ ЮА (69006, м.Запоріжжя, вул. Портова, буд. 2; код ЄДРПОУ 38638801) про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
21.01.2022 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у м.Києві (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю ВІВАТУМ ЮА (далі - відповідач), відповідно до якого просить суд стягнути з відповідача кошти платника податків з рахунків у банках, що обслуговують такого платника на суму податкового боргу у розмірі 513166,57 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуєПодатковим кодексом Українита зазначає, що згідно облікової картки платника у відповідача наявна вказана у позовній заяві заборгованість, яка виникла в результатінесплати узгодженої суми податкового зобов`язання. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 26.01.2022 (суддя Лазаренко М.С.) позовну заяву по справі №280/1161/22 залишено без руху.
Ухвалою суду від 15.06.2022 прийнято до свого провадження справу №280/1161/21 та відкрито загальне позовне провадження, призначено підготовче засідання на 12.07.2022.
Ухвалою суду від 12.07.2022 продовжено строк проведення підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 14.09.2022.
Ухвалою суду від 14.09.2022 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 17.10.2022.
Ухвалою суду від 17.10.2022 відкладено розгляд справи на 05.12.2022.
Відповідач відзив на адміністративний позов не надав. Процесуальні документи суду та повістки про виклик до суду направлялася на адресу відповідача та поштові конверти-повідомлення неодноразово повертались до суду з відміткоюза закінченням терміну зберігання.
У судове засідання 05.12.2022 представники сторін не з`явились.
За наведеного, суд вирішив завершити розгляд справи за наявними документами, без участі сторін, в порядку письмового провадження.
На підставі приписів ч.4ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких він ґрунтується, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті в їх сукупності, суд зазначає наступне.
Так судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю ВІВАТУМ ЮА, зареєстроване як юридична особа за адресою: 69006, м.Запоріжжя, вул. Портова, буд. 2; код ЄДРПОУ 38638801. Дата реєстрації: 06.03.2013; номер реєстрації: 10731020000024107.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначаєПодатковий кодекс України.
Відповідно до даних інтегрованої (облікової) картки платника податків, станом на день розгляду справи, за відповідачем рахуєтьсяподатковий борг з податку на додану вартість у розмірі 279333,04 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 233833,04 грн.
Так, податок на додану вартістьвиник внаслідок проведеної контролюючим органом перевірки, за результатом якої складено акт та прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» №2602615147 від 24.06.2019.
Податок на прибуток приватних підприємств виник внаслідок проведеної контролюючим органом перевірки, за результатом якої складено акт та прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» №2592615147 від 24.06.2019.
З метою погашення податкового боргу боржнику направлялась податкова вимога форми«Ю» від 11.03.2021 №10966-13 на суму 513166,57 грн. рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Докази оскарження вказаної вимоги в матеріалах справи відсутні.
У зв`язку з несплатою узгоджених сум податкових зобов`язань, Головне управління ДПС у м.Києві звернулось до суду із цим позовом на виконання наданихПодатковим кодексом Україниповноважень.
Суд зазначає, що відповідно достатті 67 Конституції Україникожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України(тут і в подальшому в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту57.3 статті 57 Податкового кодексу Україниу разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту54.3 статті 54цьогоКодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до пункту58.2 статті 58 Податкового кодексу Україниподаткове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктом58.3 статті 58 Податкового кодексу Україниподаткове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеномустаттею 42 цього Кодексу.
Згіднопункту 42.2 Податкового кодексу Українидокументи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
За змістомпункту 42.4 Податкового кодексу Україниу разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Як встановлено судом, контролюючий орган виконав обов`язок щодо направлення на адресу відповідача податкових повідомлень-рішень поштою з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте, вказані повідомлення-рішення не були вручені з підстав, що не залежать від контролюючого органу, а тому відповідно до положеньпункту 42.4 Податкового кодексу Українивважаються врученими у день, зазначений поштовою службою про причини невручення.
Враховуючи відсутність доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень в адміністративному або судовому порядку, суд дійшов висновку, що визначені такими податковими повідомленнями-рішеннями грошові зобов`язання набули статусу узгоджених.
У відповідності до пункту59.1 статті 59 Податкового кодексу Україниу разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту59.4 статті 59 Податкового кодексу Україниподаткова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.5 даної статтіПодаткового кодексу Україниу разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що з метою погашення податкового боргу, відповідачу було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкову вимогу форми«Ю» від 11.03.2021 №10966-13 на суму 513166,57 грн.
Згідно з пунктом95.1 статті 95 Податкового кодексу Україниконтролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пунктів 95.2 - 95.4 статті95 Податкового кодексу Українистягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За приписами підпункту14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу Українигрошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Згідно з підпунктом14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу Українисума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом утворюють податковий борг.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що сума узгодженого податкового зобов`язання з податку на додану вартість у розмірі 279333,04 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 233833,04 грн. є податковим боргом відповідача, який ним не сплачено.
До суду не надано доказів, які б свідчили про погашення заборгованості, що є предметом стягнення, або спростовували наявність податкового боргу, або свідчили про неузгодження грошових зобов`язань у зв`язку з оскарженням податкових повідомлень-рішень, якими вони визначені.
Згідно з частиною першоюстатті 9 КАС Українирозгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що позивачем доведено наявність у відповідача податкового боргу у загальному розмірі 513166,57 грн., у зв`язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини другоїстатті 139 КАС Українипри задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Позивачем не надано доказів понесення витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, у зв`язку з чим розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись статями2,77,139,241,243 - 246,250,255,295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул. Шолуденка, 33/19; код ЄДРПОУ ВП 44116011) до Товариства з обмеженою відповідальністю ВІВАТУМ ЮА (69006, м.Запоріжжя, вул. Портова, буд. 2; код ЄДРПОУ 38638801) про стягнення заборгованості, - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ВІВАТУМ ЮА (код ЄДРПОУ 38638801), з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків та за рахунок готівки, що належить такому платнику, податковий борг на загальну суму 513166,57 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 06.12.2022.
Суддя А.В. Сіпака
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2022 |
Оприлюднено | 08.12.2022 |
Номер документу | 107696593 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Лазаренко Максим Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні