Ухвала
від 05.12.2022 по справі 921/195/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

05 грудня 2022 року м. ТернопільСправа № 921/195/22

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Гирили І.М.

розглянув матеріали справи

за позовом ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю Віконт, с. Миролюбівка, Тернопільський район, 47733 (фактична адреса: вул. Коперника, 16, м. Тернопіль, 46025 )

відповідача 2 ОСОБА_2 , АДРЕСА_2

про визнання недійсними рішення загальних зборів та договору купівлі - продажу, рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відновлення в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно запису про державну реєстрацію права власності

Суть справи:

В провадженні Господарського суду Тернопільської області знаходиться справа № 921/195/22 за позовом ОСОБА_1 до відповідачів - Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконт" та ОСОБА_2 , про:

- визнання недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Віконт, оформлене протоколом загальних зборів учасників №30/12-1 від 12 січня 2021 року;

- визнання недійсним договору купівлі-продажу об`єкта нерухомого майна, укладений 14 серпня 2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Віконт та ОСОБА_2 , посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Жовнір І.Т. та зареєстрований в реєстрі за №5314;

- скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 59842120 від 14.08.2021 року, прийняте приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Жовнір І.Т., а також внесений на його підставі до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис за номером 43491576 від 14.08.2021 про державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 на вагову з надвірними будівлями і спорудами загальною площею 426 кв. м за адресою: АДРЕСА_3 ;

- відновлення в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно запису про державну реєстрацію права власності Товариства з обмеженою відповідальністю Віконт на вагову з надвірними будівлями і спорудами загальною площею 426 кв. м за адресою: АДРЕСА_3 .

В підготовчому засіданні 14.11.2022, яке відбулось за участі повноважних представників сторін, судом продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оголошено перерву до 14:00 год. 05.12.2022, про що постановлено відповідну ухвалу, яку занесено до протоколу судового засідання. Присутніх в підготовчому засіданні 14.11.2022 повноважних представників сторін про підготовче засідання 05.12.2022 повідомлено під розписку (в матеріалах справи).

Поряд з цим, 05.12.2022 о 13:41 год. на території Тернопільської області була оголошена повітряна тривога, яка тривала до 16:10 год.

Згідно п. 2. Рішення Ради суддів України від 24.02.2022 р. № 9, з урахуванням положень ст. 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю рекомендувано зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.

Окрім того, Рада суддів України оприлюднила рекомендації роботи судів в умовах воєнного стану, зокрема, щодо можливості відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважати на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди мають змогу подати заяву про відкладення розгляду справи через задіяння до функціонування критичної інфраструктури, вступ до лав Збройних сил України, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань та інших форм протидії збройної агресії проти України, або не можуть прибути в суд у зв`язку з небезпекою для життя.

Наказом голови Господарського суду Тернопільської області від 28.07.2022 № 20-од зобов`язано працівників суду при оголошенні повітряної тривоги невідкладно припинити роботу та пройти до укриття; відвідувачам суду вийти на вулицю в безпечне місце та/або пройти до укриття; після сигналу "Відбій повітряної тривоги" відновити роботу.

Зважаючи на те, що оголошена у Тернопільській області 05.12.2022 о 13:41 год. повітряна тривога тривала до 16:10 год., призначене на 14:00 год. 05.12.2022 судове засідання по справі № 921/195/22 не відбулось.

Завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави (ст. 2 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. При цьому можливість вчинення сторонами ряду процесуальних дій обмежена закінченням підготовчого провадження.

Ч. 3 ст. 177 ГПК України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду (ч. 3 ст. 177 ГПК України).

Поряд із цим, відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ як джерело права Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 (надалі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

В поняття "розумний строк" розгляду справи, Європейський суд з прав людини включає: складність справи; поведінку заявника; поведінку органів державної влади; важливість справи для заявника.

Чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України згідно зі ст. 9 Конституції України. Пріоритетність застосування норм таких міжнародних договорів у господарському процесі встановлена ч. 2 ст. 3 ГПК України.

Законом України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основних свобод" від 17.07.1997 передбачено, що дана Конвенція та Протоколи до неї № 2, 4, 7, 11 є частиною національного законодавства України.

Конвенція на відміну від національного законодавства України не запроваджує чітких строків розгляду справи, проте посилання на строк містить ст. 6 Конвенції, яка постулює дефініцію розумного строку розгляду справи.

Таким чином, норми ГПК України щодо строків розгляду справи не узгоджуються з нормами Конвенції про захист прав людини і основних свобод, яка є частиною національного законодавства і має пріоритет над національним законодавством, та із практикою Європейського суду з прав людини, яку суди мають використовувати як джерело права при вирішенні спорів.

Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

За даних обставин, з метою забезпечення учасникам справи, передбаченого ст. 7, 13 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів та неможливість вирішення судом завдань підготовчого провадження, визначених ст. 177 ГПК України, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження поза межами строків, передбачених ч. 3 ст. 177 ГПК України, згідно з положеннями вказаної Конвенції та конституційних засад, які мають найвищу юридичну силу (ст. 8 Конституції України) та призначити підготовче засідання на інший день.

Керуючись Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, ст. 177, 181-183, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк підготовчого провадження у справі №921/195/22 на тридцять днів, застосувавши ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

2. Підготовче засідання у справі № 921/195/22 призначити на 14:00 год. 19.12.2022.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: вул. Кн. Острозького, 14 А, м. Тернопіль, 46000, зал судових засідань № 3 (5-поверх).

3. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання (06.12.2022) та оскарженню не підлягає.

4. Копію ухвали направити: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , Товариству з обмеженою відповідальністю Віконт, фактична адреса: вул. Коперника, 16, м. Тернопіль, 46025, ОСОБА_3 , АДРЕСА_2 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суддя І.М. Гирила

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.12.2022
Оприлюднено01.04.2024
Номер документу107705726
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління

Судовий реєстр по справі —921/195/22

Судовий наказ від 27.03.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Рішення від 20.02.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Рішення від 20.02.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 30.01.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 04.01.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 19.12.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 05.12.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 24.10.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 03.10.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

Ухвала від 18.09.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні