Постанова
від 18.10.2007 по справі 4/564ад
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

4/564ад

ГОСПОДАРСЬКИЙ

СУД

Луганської області

91016, м.Луганськ

пл.Героїв ВВВ 3а

тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ

СУД

Луганской области

91016, г.Луганск

пл.Героев ВОВ 3а

тел.55-17-32

П О С Т А Н О В А

Іменем України

18.10.07                                                                                 Справа № 4/564ад.

Суддя господарського суду Луганської області Батюк Г.М., при секретарі судового засідання Чех Т.М., розглянувши матеріали справи за позовом

Прокурора Білокуракінського району в інтересах держави в особі Сватівської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Сватове  Луганської області

до Селянського господарства " Діана", с. Червоноармійське  Білокуракінського району Луганської області

про стягнення 287 грн. 59 коп.

в присутності представників сторін:

від позивача –не прибув ( явка обов'язкова);

від відповідача –не прибув ( явка обов'язкова);

від заявника –прокурор відділу прокуратури Луганської області Майборода О.О., посвідчення № 141 від 23.10.07.

                                                                                                                                            в с т а н о в и в:

Суть спору:  про стягнення заборгованості зі сплати страхових  внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування у зв"язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням у сумі 287 грн. 59 коп.

Згідно довідки Головного управління статистики у Луганській області № 13-48/3672 від 23.08.07 та   довідки з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців серія АА №  754700 правильна назва відповідача Фермерське господарство " Діана".

На підставі викладеного,  відповідачем у справі слід вважати Фермерське господарство " Діана".

Відповідач відзив на позовну заяву не надав. В судові засідання не з'являвся, про причини неприбуття суд не  повідомив, у зв'язку з чим справа розглядається у порядку ст. 128 ч.4 КАС України за відсутністю відповідача.

Окрім цього, статтею 40 КАСУ визначено, що особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

           Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, довідки Головного управління статистики у Луганській області № 13-48/3672 від 23.08.07 та   довідки з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серія АА №  754700,  адресою юридичної особи Фермерського  господарства " Діана" є- с. Червоноармійське  Білокуракінського району Луганської області

          

Як свідчать матеріали справи, а саме, належною юридичною адресою Фермерського  господарства " Діана"  є- с. Червоноармійське  Білокуракінського району Луганської області.

Відповідач під час розгляду справи будь-яких відомостей про зміну адреси не надавав, у зв'язку з чим , всі процесуальні документи господарського суду направлялися за вказаною адресою.

Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав законної сили  з 01.09.05, до початку  діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи суб'єктний склад сторін у справі, де в якості позивача виступає суб'єкт владних повноважень, та з урахуванням рекомендацій Верховного суду України, провадження у даній справі порушене за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

          Сторони  не досягли примирення.

 Дослідивши матеріали справи,  вислухавши доводи прокурора, суд прийшов до наступного.

У відповідності зі ст. 45 Закону України від 23.09.1999 № 1105-ХІУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” роботодавці як страхувальники зобов'язані  своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду.

Згідно з п.4.1 Інструкції “Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України”, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.01 № 12 (далі – Інструкція) сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, встановленого Законом України, виходячи з класу професійного ризику галузі (підгалузі) національної економіки, до якого віднесено страхувальника.

При встановленні страхувальнику знижки або надбавки до страхового тарифу сума страхового внеску, яка підлягає сплаті, визначається з урахуванням вказаної знижки (надбавки).

Розміри страхових внесків  страхувальників обчислюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що  включають витрати на виплату основної та  додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян.

Страхові внески нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що встановлюється Кабінетом Міністрів України та є розрахунковою величиною при обчисленні страхових виплат (п.4.10 Інструкції) та сплачуються юридичними особами щомісячно, в день одержання коштів на оплату праці  в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою –платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду (п.4.12 Інструкції).

Згідно п. 3.13 Інструкції страхові внески сплачуються страховикам шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок.

Частиною 2 статті 52 Закону України від 23.09.1999 № 1105-ХІУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” встановлено, що за прострочення сплати страхових внесків до Фонду стягується пеня.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач,  зареєстрований  як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування  від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Згідно звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані  з загальнообов'язковим  державним  соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 2006р  за відповідачем рахується  заборгованість по сплаті страхових у сумі 287 грн. 59 коп.(а.с.9).

  Згідно акту звірення від 10.08.07, підписаного сторонами у справі  без доповнень та зауважень, скріпленого печатками їх підприємства заборгованість відповідача перед позивачем  станом на 01.07.07 становила   287 грн. 59 коп.(а.с.11).

   Сума заборгованості відповідача перед позивачем по сплаті страхових внесків за 2006 рік у сумі 287 грн. 59 коп.. нарахована позивачем  обґрунтована, підтверджена матеріалами справи, та підлягає стягненню з відповідача частково у розмірі 0 грн.20коп., у зв'язку із частковою її сплатою.

Сума заборгованості відповідача перед позивачем по сплаті страхових внесків за 2006 рік у сумі 0 грн. 20 коп. нарахована позивачем  обґрунтована, підтверджена матеріалами справи, та підлягає стягненню з відповідача.

Прокурор та позивач надав до суду заяву, зданою до суду № 897-вих. № 29.08.07 про закриття провадження у справі, у зв‘язку з тим, що відповідачем згідно квитанції № 14 від 27.08.07 проведена оплата заборгованості за позовом  у сумі 287 грн. 39 коп., та заявник відмовився від адміністративного позову в цій частині відповідно до вимог ст. 157 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.

          Згідно ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач  може  відмовитися  від  адміністративного  позову повністю  або  частково,  а  відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково.  Відмова від адміністративного позову чи   визнання   адміністративного   позову  під  час  підготовчого провадження мають бути  викладені  в  адресованій  суду  письмовій заяві, яка приєднується до справи.      Про  прийняття  відмови  від  адміністративного позову суд постановляє ухвалу,  якою закриває провадження у  справі.  

          Відмова позивача від позову в цій частині приймається судом оскільки такі дії позивача не суперечать законодавству та не порушують чиї-небудь права та охоронювані законом інтереси.

          Згідно п. 3 ч. 1 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України за  наслідками  підготовчого  провадження  суд може постановити ухвалу про закриття провадження у справі у частині  стягнення з відповідача заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі 287 грн. 39 коп.

          Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо  позивач  відмовився  від  адміністративного позову і

відмову прийнято судом..

За відповідачем  на день слухання справи залишилась несплачена заборгованість зі сплати страхових  внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування у зв"язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням у сумі 0 грн. 20 коп.

За таких обставин, позовні вимоги слід визнати обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення частково.

             Провадження у справі у частині стягнення  283 грн. 39 коп. слід закрити у зв"язку зі сплатою відповідачем суми заборгованості , відповідно до п. 2 ч.1 ст. 157 КАС України.

 Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Згідно ст. 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в  якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника заявника, що повний текст постанови буде виготовлений та підписаний 23.10.07.

          На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 51,ч.1 ст.52, п. 2 ч.1 ст. 157,  ст.ст.87, 94, 98, ч.4 ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

      п о с т а н о в и в :

1. Позов задовольнити частково.

          2. Стягнути з Фермерського  господарства " Діана", с. Червоноармійське  Білокуракінського району Луганської області, п/р 26003301215 в Білокуракінському відділенні  Ощадбанк № 3316, МФО 364100, код ЄДРПОУ 30163700 на користь Сватівської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Сватове  Луганської області , пров. Заводський, 9,  заборгованість  по страхових внесках у сумі 0 грн. 20 коп.,

          3. Провадження у справі у частині стягнення  283 грн. 39 коп. закрити.

Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 23.10.07.

Суддя                                                                               Г.М. Батюк  

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення18.10.2007
Оприлюднено02.11.2007
Номер документу1077059
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/564ад

Постанова від 18.10.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Батюк Г.М.

Ухвала від 13.09.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Батюк Г.М.

Ухвала від 03.09.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Батюк Г.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні