Справа № 591/5287/22
Провадження № 1-кс/591/3452/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 грудня 2022 року м. Суми
Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та Державної прикордонної служби Сумської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна,
в с т а н о в и в:
Прокурор звернувся до слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми з клопотанням, узгодженим з прокурором, про арешт майна, яке мотивував тим, що СВ УСБ України в Сумській проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22022200000000152 від 15.09.2022, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України. Просить накласти арешт на майно, а саме: 5 0 % (п`ятдесят відсотків) корпоративних прав ТОВ "АХ" (ЄДРПОУ 33390217, м.Суми, вул. Герасима Кондратьєва, буд. 189) у вигляді статутного капіталу в розмірі 1 530525,00 грн. (один мільйон п`ятсот тридцять тисяч п`ятсот двадцять п`ять гривень), які належать ХОУП КЕЙПЕРЛТД, адреса реєстрації Британські Віргінські Острови, о. Тортола, м. Роуд Таун, вул. Квіджано Чемберс, А/С 3159), у розмірі 50 %, що становить 1 530525,00грн. внеску до статутного капіталу, яким опосередковано володіє громадянин російської федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , з метою збереження речових доказів та спеціальної конфіскації.
Прокурор клопотання підтримав, надав заяву про слухання клопотання в його відсутність.
В судовомузасіданні встановлено,що в провадженні СВ УСБ України в Сумській проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №22022200000000152 від 15.09.2022, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України.
Відповідно до ч. 2, 3ст. 170 КПК Українислідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другійстатті 167 цього Кодексу.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу, тобто визнане речовим доказом (ч. 3 ст. 170 КПК України).
У випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за вищу або нижчу ринкової вартості і знала чи повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій із ознак, зазначених у пунктах 1-4частини першої статті 96-2Кримінального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 64 КПК України, третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути будь-яка фізична або юридична особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 96-1 КК України, спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідальність за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від п`яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.
Спеціальна конфіскація відповідно до ч. 1 ст. 96-2 КК України, застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно:
1) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) були предметом кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), а у разі, коли його не встановлено, - переходять у власність держави;
4) були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання.
Ч. 10ст.170 КПК Українивстановлено, що арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 11ст. 170 КПК Українизаборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
У цьому кримінальному провадженні дійсно існує реальна потреба у необхідності встановлення заборон державним реєстраторам вчиняти дії, пов`язані з перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів ТОВ "АХ"оскільки особи, які володіють часткою статутного капіталу вказаного товариства можуть передати, приховати належні їм майнові, корпоративні права.
З огляду на вказані обставини та перераховані норми кримінального процесуального законодавства, є необхідність у застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження, як накладенні арешту на розмір внеску до статутного фонду товариства, з метою уникнення можливості його відчуження,збереження речових доказів та спеціальної конфіскації в подальшому, що були об`єктом кримінально протиправних дій. У випадку незастосування арешту, це може призвести до наслідків, які можуть завадити досягненню мети цього досудового розслідування. У такому випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Керуючись ст. ст.98,107,131,132,170-173,309 КПК України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно, а саме: а саме: 50 % (п`ятдесят відсотків) корпоративних прав ТОВ "АХ" (ЄДРПОУ 33390217, м.Суми, вул. Герасима Кондратьєва, буд. 189) у вигляді статутного капіталу в розмірі 1 530525,00 грн. (один мільйон п`ятсот тридцять тисяч п`ятсот двадцять п`ять гривень), які належать ХОУП КЕЙПЕРЛТД, адреса реєстрації Британські Віргінські Острови, о. Тортола, м. Роуд Таун, вул. Квіджано Чемберс, А/С 3159), у розмірі 50 %, що становить 1 530525,00грн. внеску до статутного капіталу, яким опосередковано володіє громадянин російської федерації ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,місце проживання: АДРЕСА_1 , шляхом заборони учасникам ТОВ "АХ" (ЄДРПОУ 33390217), іншим особам, які діють від їх імені, їх представникам, представникам товариства (у тому числі за довіреністю) відчужувати вищевказані корпоративні права.
Заборонити будь-яким державним реєстраторам органів державної реєстрації, приватним та державним нотаріусам, а також іншим особам, що наділені таким правом, вчиняти будь-які дії, пов`язані із проведенням державної реєстрації (перереєстрації, поділу, виділу, тощо) права власності на корпоративні права ТОВ "АХ" (ЄДРПОУ 33390217, м.Суми, вул. Герасима Кондратьєва, буд. 189) у вигляді статутного капіталу в розмірі 1 530525,00 грн. (один мільйон п`ятсот тридцять тисяч п`ятсот двадцять п`ять гривень), які належать ХОУП КЕЙПЕРЛТД, адреса реєстрації Британські Віргінські Острови, о. Тортола, м. Роуд Таун, вул. Квіджано Чемберс, А/С 3159), у розмірі 50 %, що становить 1 530525,00грн.внеску достатутного капіталу, у тому числі вносити зміни, пов`язані зі зміною засновників (учасників, кінцевих бенефіціарів), зміною директора, місця знаходження юридичної особи, внесення будь-яких інших змін в статутні документи товариства, а також вчинення реєстраційних дій направлених на відчуження.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим та прокурором, на яких покладено контроль та відповідальність за її виконання.
Роз`яснити особам, які не були присутні під час розгляду клопотання, що вони не позбавлені можливості звернутись до суду у передбаченому законом порядку з клопотанням про скасування арешту майна.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її вручення.
Слідчий суддя ОСОБА_5 ОСОБА_6
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 107719576 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні