Рішення
від 02.12.2022 по справі 526/1849/22
ГАДЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 526/1849/22

Провадження № 2/526/515/2022

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

(заочне)

23 листопада 2022 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - Киричка С.А.,

з участю секретаря - Широколави О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Гадяч цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Гадяцької міської ради, третя особа: приватний нотаріус Миргородського районного нотаріального округу Буланкіна Світлана Миколаївна про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до Гадяцької міської ради Полтавської області, третя особа: приватний нотаріус Миргородського районного нотаріального округу Буланкіна Світлана Миколаївна про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 в Російській Федерації. На випадок своєї смерті ОСОБА_2 зробила заповітне розпорядження, яким заповіла позивачці належну їй земельну ділянку загальною площею 3,217 га, яка розташована на території Малопобиванської сільської ради Гадяцького району Полтавської області. 25.05.2021 року приватним нотаріусом Буланкіною С.М. заведено спадкову справу за заявою позивачки. Постановою від 08.09.2022 року приватним нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після померлої ОСОБА_2 , оскільки неможливо встановити чинність наявного заповіту чи відсутність іншого заповіту.

В судове засідання позивач не з`явилася, але надала заяву, в якій просить справу розглядати без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, проти винесення заочного рішення не заперечувала.

Представник відповідача Гадяцької міської ради в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленими. Заяви, клопотання та відзив на позовну заяву не надали.

Третя особа приватний нотаріус Буланкіна С.М. в судове засідання не з`явилася, до суду надала заяву про розгляд справи без її участі .

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи вразі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріли справи, приходить до висновку, що позов є обґрунтованих та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно зі ст. ст. 4, 5 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 , Відділом запису актів цивільного стану міста-курорту Анапа управління запису актів цивільного стану Краснодарського краю, 15.01.2021 року видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 .

ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , її батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , виданого Глибоко-Долинським бюро ЗАГС від 22.11.1948 року.

Зміна прізвища ОСОБА_3 підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_3 , виданого виконкомом Гречанівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області від 23.04.1967 року.

На випадок своєї смерті ОСОБА_2 02.04.2010 року склала заповіт, що посвідчений нотаріусом м.Чита Забайкальського краю Російської Федерації Колєсніковою О.В. за реєстровим №1-2501, відповідно до якого спадкодавець зробила розпорядження, яким належне їй майно, а саме: земельну ділянку з кадастровим номером 5320484600:00:001:0097 загальною площею 3,217 га з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Малопобиванської сільської ради Гадяцького району Полтавської області, заповіла ОСОБА_1 .

ОСОБА_2 належала згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ №009861, земельна ділянка площею 3,22 га, яка розташована на території Малопобиванської сільської ради Гадяцького району Полтавської області.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ст.1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Відповідно до ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Статтею 1218 ЦК встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.

25 травня 2021 року приватним нотаріусом Гадяцького районного нотаріального округу Полтавської області Буланкіною С.М. заведена спадкова справа №42/2021 до майна громадянки Російської Федерації ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Приватним нотаріусом Гадяцького районного нотаріального округу Полтавської області Буланкіною С.М. 08.09.2022 року винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальних дій, так як видати свідоцтво по право на спадщину неможливо в зв`язку з тим, що встановити чинність наявного заповіту чи відсутність іншого заповіту, складеного спадкодавцем на території РФ після 02.04.2010 року неможливо .

Відповідно п. 11 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника.

Відповідно ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Також, керуючись ч. 3 ст. 1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

На підставі ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі відсутності правовстановлюючих документів.

За таких обставин суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню, так як судом здобуто достатньо доказів, які підтверджують, що ОСОБА_1 є спадкоємцем на майно померлої матері ОСОБА_2 .

Керуючись ст.ст. 346, 367, 1216, 1222, 1223, 1268, 1296 ЦК України, ст. ст.12, 81, 176, 247 ч.2, 259, 263- 265, 273 ЦПК України, суд, -

вирішив :

Позов ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Гадяцької міської ради, третя особа: приватний нотаріус Миргородського районного нотаріального округу Буланкіна Світлана Миколаївна про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом- задовольнити .

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5320484600:00:001:0097 загальною площею 3,217 га з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Малопобиванської сільської ради Гадяцького району Полтавської області в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Відповідачем протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення відповідно до вимог ст.ст. 284-285 ЦПК України.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Гадяцький районний суд Полтавської області.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційної скарги, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення складено 02.12.2022 року.

Суддя: С. А. Киричок

СудГадяцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення02.12.2022
Оприлюднено09.12.2022
Номер документу107723038
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —526/1849/22

Рішення від 02.12.2022

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Киричок С. А.

Рішення від 23.11.2022

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Киричок С. А.

Ухвала від 24.10.2022

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Киричок С. А.

Ухвала від 20.09.2022

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Киричок С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні