Дата документу 07.12.2022Справа № 554/13595/22 Провадження № 1-кс/554/14389/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2022 року
м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку по кримінальному провадженню №12022170000000525 від 07.11.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
07 грудня 2022 року до Октябрського районного суду м. Полтави надійшло клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку по кримінальному провадженню № 12022170000000525 від 07.11.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1 з метою відшукання та вилучення документів та речей, які стосуються виробництва небезпечної продукції побутової хімії, а саме: побутову хімію, пляшки, пакети для фасування засобів побутової хімії, знаки та наліпки відомих брендів в тому числі «Аura proffesional», знаряддя для проведення розфасування продукції побутової хімії, знаряддя для нанесення наліпок та знаків на пакети та пляшки, документи на походження такої продукції, документи на походження побутової хімії, документи, щодо працівників, що здійснюють розлив такої продукції, документи, щодо реалізації готової продукції, жорстких дисків накопичування інформації комп`ютерної техніки (системних блоків, ноутбуків, тощо); флеш-накопичувачів, лазерних дисків з інформацією на яких можуть міститися відомості стосовно такої діяльності, журналів, блокнотів, аркушів паперу з чорновими записами, які містять відомості стосовно вчинення кримінального правопорушення, в т.ч. чорнових записів, мобільні телефони осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення та інші документи, що містять сліди вчинення кримінального правопорушення.
Клопотання обґрунтоване тим, що Слідчими слідчого управління ГУ НП в Полтавській області за процесуального керівництва прокурорів Полтавської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022170000000525 від 08.11.2022 за ч. 3 ст. 190 КК України, розпочатого за фактом того, що група осіб шляхом зловживання довірою заволодіває коштами громадян, під час проведення операцій з використанням електронно - обчислювальної техніки.
В ході проведення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що на території Полтавській області організована злочинна схема з незаконного виробництва, фасування з порушенням вимог чинного законодавства, яке регулює діяльність суб`єктів господарювання в даній сфері, а саме: Технічний регламент мийних засобів затверджений Постанова Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 № 717.
Так, в АДРЕСА_2 виявлено цех з виробництва миючих засобів в ході проведення заходів встановлено, що за вказаною адресою здійснює діяльність наступне підприємство: ТОВ «Релтон ЛТД» (код ЄДРПОУ 40458320) місце реєстрації: м. Полтава, вул. Харківське Шосе, буд. 2, оф. 3, керівник/засновник: ОСОБА_6 , засновник: ОСОБА_7 .
Вище згадане підприємство здійснює постачання виготовленої продукції під назвою «Аura proffesional» до мережевих магазинів побутової хімії, таких як: «Аврора», «Єва» та інші.
Допитаний заявник громадянин ОСОБА_8 , проживає в м. Полтава, який по суті поставлених питань пояснив, що в середині вересня 2022 року перебував у робочих справах в м. Решетилівка, де зустрічався зі своїм товаришем, який йому розповів, що за адресою: АДРЕСА_2 почав працювати цех з виготовлення миючих засобів в тому числі порошків, гелів для прання, де реалізуються згадані товари за досить низькими цінами, після чого громадянин ОСОБА_8 пішов за вказаною адресою та придбав гель для прання. Через деякий час використання для прання гелю під назвою « Аura proffesional » в родини заявника на тілі почали з`являтись почервоніння, зуд. Крім того заявником добровільно надано пластмасову пляшку «Аura proffesional», яку придбав з його слів в не законному цеху з виробництва миючих засобів в м. Решетилівка.
В подальшому проведено огляд добровільно наданої К. пластмасової пляшки з написом «Аura professional oxi power» (гель для прання білих та кольорових речей) 4 L., на задній частині пластмасової пляшки наявні написи «Аura professional» (Гель для прання Аura professional oxi power Універсальний), а також інформація щодо призначення, умов використання, умови зберігання, попередження, строк придатності, склад в нижній частини розташована інформація щодо виробника: ТОВ «Релтон ЛТД», 36008, Україна, м. Полтава, вул. Харківське шосе, 2, оф. 3, адреса потужностей виробництва: А. 38400, Україна, Полтавська область, м. Решетилівка, вул. Полтавська, 100-А, Б. 61001, Україна, Харків, вул. Державінська, буд. 38, нижче наявний штрих код (4 80201 910900), а також дані про технічні умови: (ТУ У 20.4-38428281-001:2014) - дані технічні умови надані відповідно до вимог ДСТУ 2972:2010, технічного регламенту мийних засобів затверджений Постанова Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 № 717 для виробництва миючих засобів в 2014, ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «БІОФАРМ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38428281), місце реєстрації: Хмельницька обл., м. Хмельницький, вул. Інституцька, буд. 6, керівник/засновник: ОСОБА_9 , засновник: ОСОБА_10 , основний вид діяльності: (20.14 Виробництво інших основних органічних хімічних речовин).
Додатково встановлено, що посадовим особами ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «БІОФАРМ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38428281) здійснювалась реєстрації торгової марки 2014 році під назвою «Біо Пласт» за класифікацією: протистарники (препарати, що запобігають старінню) для бетону, крім фарб та олій, в`язівники (в`язівні речовини) для бетону, бетоноспінювачі (піноутворювальні хімікати для бетону), замазки для тріщин у деревах (лісівництво), деревина дубильна.
Отже, не дотримання вимог нормативно-правових актів ТОВ «Релтон ЛТД» (код ЄДРПОУ 40458320), а саме: ст. 11, ст. 19, ст. 20 Технічного регламенту мийних засобів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 № 717, ч. 1 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 року, безпека продукції - відсутність будь-якого ризику для життя, здоров`я, майна споживача і навколишнього природного середовища при звичайних умовах використання, зберігання, транспортування, виготовлення і утилізації продукції. При цьому, відповідно до ст. 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» № 1393-ХIV від 14.01.2000 року вбачається, що до числа неякісної та небезпечної продукції відноситься наступне:
1. Продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля;
2. Продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися;
3. Продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Таким чином, неякісна та небезпечна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу.
Під час проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні встановлено, що до виробництва продукції побутової хімії «Аura professional» може бути причетний гр. ОСОБА_5 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , а також використовує у своїй діяльності автомобіль Lexus RX 350 д.н.з. НОМЕР_1 .
У зв`язку із вказаним під час розслідування кримінального провадження виникла слідча та оперативна необхідність в отриманні та долученні до матеріалів кримінального провадження оригіналів документів та речей, які стосуються виробництва небезпечної продукції побутової хімії, а саме: побутову хімію, пляшки, пакети для фасування засобів побутової хімії, знаки та наліпки відомих брендів в тому числі «Аura proffesional», знаряддя для проведення розфасування продукції побутової хімії, знаряддя для нанесення наліпок та знаків на пакети та пляшки, документи на походження такої продукції, документи на походження побутової хімії, документи, щодо працівників, що здійснюють пошив такої продукції, документи, щодо реалізації готової продукції, жорстких дисків накопичування інформації комп`ютерної техніки (системних блоків, ноутбуків, тощо); флеш-накопичувачів, лазерних дисків з інформацією на яких можуть міститися відомості стосовно такої діяльності, журналів, блокнотів, аркушів паперу з чорновими записами, які містять відомості стосовно вчинення кримінального правопорушення, в т.ч. чорнових записів, мобільні телефони осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення та інші документи, що містять сліди вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий вважає, що зазначені вище документи та речі мають важливе значення для забезпечення повного та об`єктивного розслідування кримінального провадження, адже в них містяться всі необхідні відомості про виробництво та реалізацію фальсифікованої продукції. Розміщені в таких документах відомості є необхідними в тому числі для їх врахування під час проведення експертних досліджень, в тому числі економічних експертиз. Крім того, розміщені у документах відомості можуть підтверджувати факти вчинення кримінального правопорушення, дозволять в повному об`ємі дослідити діяльність суб`єктів для подальшого аналізу та оцінки мотивів та підстав вчинення кримінального правопорушення, нададуть можливість встановити осіб, які вчинили злочин та дії яких створили умови для його вчинення.
З урахуванням вказаного іншим чином (зокрема, шляхом застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей та документів) отримати такі документи та речі не представляється можливим, адже надасть особам причетним до вчинення кримінального правопорушення можливість внести зміни до документів, знищити, пошкодити або приховати такі документи чи речі. Наявна в матеріалах кримінального провадження інформація свідчить про наявність обґрунтованих ризиків зміни, знищення чи пошкодження документів та відомостей, що є необхідними для забезпечення повноти та об`єктивності під час розслідування кримінального провадження. У зв`язку із вказаним отримати такі документи, речі та відомості можливо лише шляхом проведення обшуку.
Відповідно до інформаційної довідки №316750151 від 05.12.2022 року з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майно щодо об`єкта нерухомого майна, квартира АДРЕСА_3 належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
Слідчий вважає, що виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні слідчий просив клопотання задовольнити, посилаючись на зазначене вище.
Вислухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, а також надані до суду матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до таких висновків.
Судовим розглядом встановлено, що відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження за № 12022170000000525 від 07.11.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України за фактом того, що група осіб шляхом зловживання довірою заволодіває коштами громадян, під час проведення операцій з використанням електронно - обчислювальної техніки.
В ході проведення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що на території Полтавській області організована злочинна схема з незаконного виробництва, фасування з порушенням вимог чинного законодавства, яке регулює діяльність суб`єктів господарювання в даній сфері, а саме: Технічний регламент мийних засобів затверджений Постанова Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 № 717.
Надані до суду матеріали та письмові докази обґрунтовано свідчать, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_5 .
Відповідно до інформаційної довідки №316750151 від 05.12.2022 року з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майно щодо об`єкта нерухомого майна, квартира АДРЕСА_3 належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
Як зазначено слідчим в судовому засіданні за адресою: АДРЕСА_1 особи, щодо яких здійснюється особливий порядок кримінального провадження, перелік яких передбачений ст.480 КПК України свою діяльність там не проводять.
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч.5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що : 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Суд, розглядаючи клопотання, бере до уваги практику Європейського суду з прав людини, яка відповідно до ст. 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-IV застосовується при розгляді справ як джерело права.
Як зазначив Європейський Суд з прав людини у рішенні «Функе проти Франції» 10828/84 25 лютого 1993 року, «… для отримання речових доказів скоєння правопорушень … кримінального переслідування винуватих, органи влади можуть вважати за необхідне вдаватись до таких заходів, як, наприклад, обшук житла й вилучення …».
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 91 КПК України, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення) підлягають доказуванню у кримінальному провадженні; доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Клопотання, що є предметом даного судового розгляду, відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України.
Наданими матеріалами доведено обставини, на які посилався слідчий в обґрунтування клопотання, та наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукуванні речі мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами під час судового розгляду.
Тому, враховуючи, що обшук є раптовою слідчою дією, що не дасть можливості фігурантам знищити, приховати речі та документи, що планується віднайти, з метою виявлення та фіксації слідів вчинення кримінального правопорушення, для його розкриття та встановлення істини по справі, необхідно провести обшук за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1 .
Крім того, в постанові Верховного Суду від 17.02.2021 року по справі №263/10353/16-к викладено правовий висновок, відповідно до якого, із системного тлумачення статей 36, 40, 235, 236 КПК України вбачається, що до компетенції слідчого судді не належить визначення як конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати слідчу (розшукову) дію обшук, так й інших осіб, що будуть брати участь у його проведенні (понятих, працівників оперативного підрозділу, спеціалістів та ін.).
Визначення в ухвалі слідчого судді конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати обшук, перебуває поза межами повноважень слідчого судді з контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та обмежується в цій частині перевіркою того, чи є належним суб`єктом учасник кримінального провадження, який звернувся з клопотанням про проведення обшуку.
Таким чином, в наданих матеріалах міститься достатньо підстав вважати, що з метою відшукання та вилучення документів та речей, які стосуються виробництва небезпечної продукції побутової хімії, для його розкриття та встановлення істини по справі, необхідно провести обшук за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , а тому клопотання в цій частині підлягає задоволенню.
Разом з тим, клопотання в частині надання дозволу на виявлення, фіксації та вилучення електронних носіїв інформації (дискових накопичувачів, флешносіїв, карток пам`яті, комп`ютерної техніки, інших електронних носіїв інформації, мобільних телефонів, підлягає задоволенню в частині, оскільки відповідно ч.2 ст.168 КПК України забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.
У разі необхідності слідчий чи прокурор виготовляє за допомогою технічних, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів копії інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп`ютерних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
Отже, враховуючи вище викладене, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити частково.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234 - 236 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку по кримінальному провадженню №12022170000000525 від 07.11.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України - задовольнити частково.
Надати слідчим, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022170000000525 від 07.11.2022 року та прокурорам Полтавської обласної прокуратури - процесуальним керівникам у кримінальному провадженні №12022170000000525 від 07.11.2022 року дозвіл на проведення обшуку квартири АДРЕСА_3 , за місцем проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та яка відповідно до інформаційної довідки №316750151 від 05.12.2022 року з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майно щодо об`єкта нерухомого майна належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , з метою відшукання та вилучення документів та речей, які стосуються виробництва небезпечної продукції побутової хімії, а саме: побутову хімію, пляшки, пакети для фасування засобів побутової хімії, знаки та наліпки відомих брендів в тому числі «Аura proffesional», знаряддя для проведення розфасування продукції побутової хімії, знаряддя для нанесення наліпок та знаків на пакети та пляшки, документи на походження такої продукції, документи на походження побутової хімії, документи, щодо працівників, що здійснюють розлив такої продукції, документи, щодо реалізації готової продукції, журналів, блокнотів, аркушів паперу з чорновими записами, які містять відомості стосовно вчинення кримінального правопорушення, в т.ч. чорнових записів та інші документи, що містять сліди вчинення кримінального правопорушення.
Надати дозвіл на виготовлення дискових накопичувачів, флешносіїв, карток пам`яті, оптичних дисків, жорстких дисків, мобільних телефонів, персональних та планшетних комп`ютерів, ноутбуків - шляхом зняття інформації.
В іншій частині - відмовити.
Ухвала надає право проникнути до володіння особи лише один раз.
Встановити строк дії ухвали про дозвіл на обшук до 07.01.2023 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2022 |
Оприлюднено | 08.12.2023 |
Номер документу | 107724565 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Петрова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні