Постанова
від 16.06.2006 по справі 6/101-б-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

6/101-Б-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" червня 2006 р.                                                             Справа № 6/101-Б-06

Господарський суд  Херсонської області  у складі судді   Пригуза П.Д., при секретарі Дворянській О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу                

за заявою:  Акціонерного поштово-пенсійного банку "Аваль" в особі Херсонської обласної дирекції АППБ "Аваль", вул. Червонофлотська, 17, м. Херсон;

до:  Приватої фірми "Софія". ЄДРПОУ 24108297, вул. Текстильників, 6, м. Херсон;

про визнання банкрутом  

за участю представників:

від кредитора: Сапіга М.М. - довіреність в справі;  

від боржника: не прибув;

 

в с т а н о в и в:

Заявлено вимогу про визнання боржника банкрутом.

          Кредитор в заві та представник кредитора вимоги підтримав, вважає, що боржник не погасив заборгованість, строк погашення якої настав більше трьох місяців, вимоги мають об'єм,  що перевищує 300 розмірів мінімальної заробітної плати, а саме становлять 584008.34грн.

Кредитор вважає свої вимоги безспірними, підтвердженими судовими рішеннями та документами виконавчого провадження.

          Боржник  відзив на заяву не надав. Ухвала про порушення цієї справи повернута відділенням зв'язку за неможливості вручення органам боржника.

Боржник є юридичною особою, суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрований в ЄДРПОУ за №24108297, відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", далі Закон,   є суб'єктом банкрутства.

Кредитор, відповідно до вимог Закону  звернувся до суду на загальних підставах із заявою про визнання боржника банкрутом у зв'язку із наявністю заборгованості яку боржник не спроможний сплатити в установлені законодавством строки, заборгованість перевищує 300 розмірів мінімальної заробітної плати.

Заборгованість є узгодженою та безспірною у відповідності до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Факт неплатоспроможності боржника підтверджено доданими до справи матеріалами, відповідно до яких боржник не має активів, достатніх для погашення податкового боргу, товари, якими були забезпечені вимоги кредитора і передані боржником в заставу, відсутні, боржник припинив господарську діяльність, його керівні органи відсутні за місцем державної реєстрації.

          Кредитор відповідно до ст.22 ГПК України подав заяву про зміну підстав заяви про визнання боржника банкрутом, надавши додатково докази відсутності боржника та його органів управління за місцем державної реєстрації, надав докази порушення відносно керівника боржника кримінальної справи за ознаками злочину –шахрайство з фінансовими ресурсами; докази про винесення судом заочного рішення щодо боржника у зв'язку із відсутністю органів управління.

Суд  приходить до висновку, що процедура розпорядження майном щодо боржника  не може бути введена, оскільки, відповідно до ст.1 Закону  розпорядження майном  боржника –це система заходів щодо нагляду та  контролю  за  управлінням  та розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження та ефективного використання майнових активів боржником  та проведення аналізу його фінансового становища. Тобто процедура розпорядження майном вводиться тоді, коли  підприємство здійснює господарську діяльність та використовує свої майнові активи для її здійснення.

Відповідно до Закону розпорядник майна у встановленому цим Законом порядку виконує повноваження щодо нагляду та контролю за  управлінням  та  розпорядженням  майном  боржника. Боржник не здійснює управління майном, а тому немає законних підстав призначати розпорядника майна.

Боржник припинив свою діяльність, залишки майнових активів, що є наявними у боржника повинні бути використані для задоволення вимог кредиторів шляхом їх оцінки та реалізації в ліквідаційній процедурі.

          Суд вважає встановленим факт банкрутства боржника, оскільки боржник припинив свою діяльність, власником боржника прийняте рішення про його ліквідацію, а задовольнити визнані судом  вимоги  кредиторів  можливо не   інакше   як   через   застосування ліквідаційної процедури. Заява кредитора про визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури за ознаками ст.52 Закону підлягає задоволенню.

Так, згідно п.1 та п.2 ст.52 Закону у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру.

За результатами розгляду заяви кредитора та відзиву боржника у підготовчому  засіданні судом встановлено, що заборгованість не погашена, не може бути погашена  (списана з боржника)  інакше як через процедуру визнання боржника банкрутом  в порядку,  передбаченому  Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Суд зазначає, що при порушенні провадження в даній справі було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

В  силу  мораторію  припиняється  дія будь-яких заходів, спрямованих на  забезпечення  виконання  грошових  зобов'язань  та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а тому суд звільняє активи боржника від податкової застави.

Відповідно до ч.2 ст.65 Закону України «Про виконавче провадження»у випадку ліквідації боржника - юридичної особи внаслідок   визнання   боржника   банкрутом,  виконавчий  документ передається  до арбітражного керуючого для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законодавством порядку, а арешт з майна боржника знімається.

          Представником кредитора заявлено клопотання про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Клигіну І.В. Арбітражним керуючим подано заяву про свою згоду на призначення.

На підставі викладеного, керуючись підпунктом "з" підпункту  8.7.1  пункту 8.7 статті 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,  ст.12, 22-24 Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом”,  ст.67, 86 ГПК України, суд

п о с т а н о в и в:

1.Византи грошові вимоги Акціонерного банку "Аваль" в особі Херсонської обласної дирекції АППБ "Аваль", вул. Червонофлотська, 17, м. Херсон  до Приватної фірми “Софія”, ЄДРПОУ 24108297 вул.Текстильників, 6,  в сумі  584008.34грн.

2.Визнати  Приватну фірму "Софія", ЄДРПОУ 24108297, вул. Текстильників, 6, м.Херсон банкрутом.

3.Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором Приватної фірми “Софія”, ЄДРПОУ 24108297 вул.Текстильників, 6, арбітражного керуючого  І.В.Клигіну.

4.Встановити строк ліквідаційної процедури до 30.01.2007р.

5.Ліквідаторові  І.В.Клигіній:

5.1.В п'ятиденний строк  опублікувати відомості  про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в порядку,  визначеному ст.23 Закону України ,,Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.  

5.2.Протягом 15 днів з моменту  винесення цієї постанови  прийняти бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності.

Розглянути вимоги кредиторів, подати на затвердження суду реєстр вимог кредиторів та на зборах кредиторів вирішити питання щодо створення комітету кредиторів чи ліквідаційної комісії за правилами, передбаченими для процедури розпорядження майном та ст.ст.15-16 Закону.

До завершення  строку ліквідаційної процедури забезпечити  виконання дій та заходів передбачених ст.ст.25-32  Закону України ,,Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

5.3.Завершити  усі розрахунки з кредиторами в строк до 10.01.2007р. та до вказаної дати  надати  суду звіт та ліквідаційний баланс в порядку, передбаченому ст.32 Закону України ,,Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

6.Звільнити  з податкової застави активи  платника  податків –Приватної фірми “Софія”, ЄДРПОУ 24108297 вул.Текстильників, 6.

7.Призначити наступне засідання по розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу боржника на 16.01.2007р. в приміщенні Господарського суду м.Херсон,  вул.Горького, 18, каб.214 на 10годин 30хв.  

8.Участь в засіданні обов'язкова для ліквідатора та голови комітету кредиторів.

9.Ухвалу надіслати: ліквідаторові І.В.Клигіній; кредитору; боржнику; ДВС Дніпровського району м.Херсона; державному реєстратору.

Суддя                                                                                        П.Д. Пригуза

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення16.06.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу10773
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —6/101-б-06

Постанова від 16.06.2006

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пригуза П.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні