Ухвала
від 08.12.2022 по справі 760/18178/22
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А

вул. Максима Кривоноса, 25, м. Київ, 03037; тел. (044) 249-79-26, факс:249-79-28;

вул. Полковника Шутова, 1, м. Київ, 03113; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08

e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua, web: https://sl.ki.court.gov.ua

Код ЄДРПОУ: 02896762


Провадження 1-кс/760/6037/22

В справі 760/18178/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

І. Вступна частина

08 грудня 2022 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого детектива підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у місті Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про проведення обшуку в межах досудового розслідування кримінального провадження №42022110000000152, відомості про яке внесено 08.07.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.

ІІ. Мотивувальна частина

До суду надійшло клопотання, у якому детектив зазначив, що підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у місті Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42022110000000152, відомості про яке внесено 08.07.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.

У клопотанні детектив просив надати дозвіл на проведення обшуку приміщень розташованих за адресою: АДРЕСА_1, другий поверх, група приміщень № 5 (відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником приміщень є ТОВ «АГРОЛІДЕР»), які використовуються причетними до вчинення кримінального правопорушення особами, в тому числі службовими особами Інтернет магазинів: ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 для незаконного зберігання і збуту незаконно ввезених на митну територію України тютюнових виробів та інших підакцизних тютюнових та нікотиновмістних виробів, з метою відшукання та вилучення:

- незаконно виготовлених/ввезених тютюнових виробів (тютюнових сумішей для кальянів) без марок акцизного податку встановленого зразку або з підробленими марками акцизного податку;

- підроблені марки акцизного податку;

- чорнових та рукописних записів, в яких міститься інформація про вчинення кримінального правопорушення та інших речей, предметів, документів, знаряддя вчинення кримінального правопорушення;

- договорів (контракти, рахунки-фактури), додаткові угоди, специфікації до них; податкові накладні, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, інші документи, що підтверджують завантаження/розвантаження та транспортування товарно-матеріальних цінностей; платіжні доручення; банківські виписки з оплати відвантаженого, придбаного товару (послуг, робіт), актів взаємозвірок в односторонньому порядку, договорів та первинних бухгалтерських документів про подальший рух товарів, журналу-ордеру по рахунку № 361 (Розрахунки з вітчизняними покупцями), журналу-ордеру по рахунку № 281 (Товари на складі), карток складського обліку; копії посадових інструкцій, функціональних обов`язків та особових справ працівників;

- електронних носіїв інформації, які можуть мати значення доказів у кримінальному провадженні: системні блоки, ноутбуки, флеш-накопичувачі, оптичні носії інформації; засобів мобільного зв`язку, які використовувались при здійсненні злочинної діяльності, магнітних носіїв інформації здобутих злочинним шляхом;

- готівкових коштів та закритих сейфів (металевих щаф) у яких можуть знаходитись речі, предмети та документи, що мають значення у кримінальному провадженні.

Обґрунтовуючи необхідність проведення обшуку за адресою незаконного зберігання і збуту незаконно ввезених на митну територію України тютюнових виробів та інших підакцизних тютюнових та нікотиновмістних виробів, а саме: АДРЕСА_1 , другий поверх, група приміщень № 5, детектив зазначає наступне.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що 08.07.2022 на підставі повідомлення Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України від 20.06.2022 №5/6/4/2-8187 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022110000000152.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, ряд громадян на території Київської області здійснюють незаконне зберігання, переміщення та збут підакцизних тютюнових виробів - тютюнових сумішей для кальяну.

Зокрема, до вказаної протиправної діяльності причетні службові особи ТОВ «ХУКА ФЕМЕЛІ» (код ЄДРПОУ 42468147), службові особи ТОВ «Д.С.К. ТРЕЙДІНГ» (код ЄДРПОУ 43668995), службові особи ТОВ «ДАРКСАЙД УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 43806005), ТОВ «Імперія МД» (код ЄДРПОУ 42031937) та ФОП ОСОБА_5 .

Так, вказані особи всупереч повного ембарго щодо імпорту всіх товарів походження з росії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 426 від 09.04.2022, за попередньою змовою з службовими особами заводів-виробників ТОВ «СМОКИШАФТ» (РФ, Республіка Татарстан, м. Казань, вул. Технічна, 17 В), ТОВ «Преміум тобако» (РФ, м. Нижній Новгород, вул. Кащенко, 9 пом. 6) здійснюють незаконне ввезення продукції «табак для кальяну» TM «ELEMENT» та ТМ «DARKSIDE» та оптову торгівлю тютюновими виробами, які потрапляють до України контрабандним шляхом.

Незаконне зберігання та збут незаконно ввезених тютюнових виробів російського виробництва TM «ELEMENT», ТМ «DARKSIDE», а також ТМ «D-Gastro», ТМ «D-mini», ТМ «Satir», ТМ «Just Smoke», ТМ «Spectrum», ТМ «Сєвєрний», ТМ «Hype Tobacco» та інших тютюнових виробів відбувається на території Київської області з використанням інтернет магазинів ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, ІНФОРМАЦІЯ_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 .

За результатами аналізу ЗЕД з початку 2019 року по теперішній час встановлено, що більшість імпортної продукції «тютюн для кальяну», яку відповідно до відкритих джерел, а саме сайтів «інтернет магазинів»: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_2, які мають відношення до фігурантів вказаного кримінального провадження та запропоновано покупцям офіційно на територію України не надходило.

До торгівельних марок імпортної продукції «тютюн для кальяну», які представлені в Інтернет магазинах та були незаконно ввезені на митну територію України належать: ТМ «Arawak» (виробник Домінікана), TM «Asti» (виробник Німеччина, рф), ТМ «Buta» (виробництво Йорданії), ТМ «Chaos» (виробник Німеччина), TM «Daim» (виробник Туреччина, продукція, окрім фасування вагою 100 грам), ТМ «Drugoy» (виробник рф), ТМ «Duft» (виробник рф), ТМ «Fasil» (виробник Туреччина), ТМ «Nakhla» (виробник Єгипет), ТМ «Naul» (виробник Німеччина), ТМ «Sarbetli» (виробник Туреччина), ТМ «Sultan» (виробник Йорданія), ТМ «Северный» (виробник рф), ТМ «Afzal» (виробник Індія), ТМ «Amy» (виробник Німеччина), ТМ «Balli» (виробник Туреччина), ТМ «Dobacco mini» (виробник рф), ТМ «М-18» (виробник рф), ТМ «Mazaya» (виробництво ОАЕ),ТМ «Social smoke tobacco» (виробник США), ТМ «Jibiar» (виробник Туреччина), ТМ «Milano» (виробник Німеччина), ТМ «Starbuzz» (виробник США), ТМ «Banger» (виробник рф), ТМ «Smoke Angels» (виробник рф), ТМ «Virginia» (виробник рф), ТМ «Start now» (виробник Йорданія), ТМ «Al-waha» (виробник Йорданія), ТМ «Alnuma» (виробник ОАЕ), ТМ «Aqua mentha» (виробник Туреччина), ТМ «Azure» (виробник США), ТМ «Gixom» (виробник Туреччина), ТМ «Al shaha» (виробник Туреччина), ТМ «Cultt» (виробник Німеччина), ТМ «Endorphin» (виробник рф), ТМ «Monster tobacco» (виробник рф), ТМ «Satуr» (виробник рф), ТМ «Taori»(виробник Індонезія), ТМ «True passion» (виробник Німеччина), ТМ «White angle» (виробник Туреччина), ТМ «Chaba» (виробник рф), ТМ «Chabacco» (виробник рф).

Відповідно до наявних даних, середній термін придатності продукції «тютюн для кальяну» складає 2-3 роки з дати його виробництва.

Встановлено, що вищевказані Інтернет магазини здійснюють зберігання та реалізацію підакцизних тютюнових та інших нікотиновмістних виробів без відповідних, встановлених законодавством України, ліцензій.

Крім того, більшість тютюнової продукції, реалізовуються без нанесення марок акцизного податку України.

Отже, вказана контрафактна тютюнова продукція та нікотиновмістні вироби можуть містити потенційно небезпечні (отруйні) речовини (хімічні речовини, ароматизатори, концерогени, консерванти, нітрозаміни тютюнового диму), вживання яких може призвести до негативних наслідків для життя та здоров`я людей.

Крім того, 02.08.2022 допитано як свідка особу, яка в подальшу залучена на конфіденційній основі, в ході допиту остання повідомила, що придбала в точках видачі «інтернет магазинів» продукцію, схожу на табак для кальяну, без марок акцизного податку. В подальшому, така особа добровільно видала співробітнику СБУ придбаний табак для кальяну.

17.08.2022 у кримінальному провадженні проведено контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, відповідно до якого залучений на конфіденційній основі громадянин придбав у точках видачі «інтернет магазинів»: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_2 табак для кальяну після чого добровільно видав його оперативному співробітнику, що оформлено відповідним протоколом видачі предметів від 17.08.2022.

Відповідно до матеріалів виконаного доручення Департаменту захисту національної державності Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Служби безпеки України, незаконне зберігання та збут незаконно ввезених на митну територію України тютюнових виробів російського виробництва TM «ELEMENT», ТМ «DARKSIDE», а також ТМ «D-Gastro», ТМ «D-mini», ТМ «Satir», ТМ «Just Smoke», ТМ «Spectrum». ТМ «Сєвєрний», ТМ «Hype Tobacco» та інших підакцизних тютюнових та нікотиновмістних виробів здійснюється в Інтернет магазинах: ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснюється за адресою: АДРЕСА_1, другий поверх, група приміщень № 5, а тому в ході досудового розслідування, виникла необхідність в проведенні обшуку за вказаною адресою.

Згідно з інформаційною довідкою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником приміщень за адресою: АДРЕСА_1, другий поверх, група приміщень №5 є ТОВ «АГРОЛІДЕР».

Детектив у своєму клопотанні зазначив, що підставами для проведення вказаного обшуку є встановлення під час досудового розслідування достатніх даних вважати, що за вказаним місцем здійснюється збут та зберігання незаконно виготовлених та ввезених підакцизних товарів.

Детективом подано клопотання про розгляд справи без його участі, в якому він підтримав клопотання та просив його задовольнити. Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення клопотання.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно з ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

З матеріалів клопотання вбачається, що приміщення, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , право власності на яке зареєстровано за ТОВ «АГРОЛІДЕР», фактично використовується невстановленими слідством особами, можливі протиправні дії яких розслідуються в межах даного кримінального провадження для незаконного зберігання та збуту підакцизних тютюнових та нікотиновмістних виробів.

Суд вважає обґрунтованим посилання детектива на те, що проведення обшуку за вказаною адресою а також відшукання та вилучення зазначених в переліку речей і документів має на меті проведення повноцінного розслідування згідно з відомостями, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та кваліфіковані за ч.3 ст.204 КК України, і така міра втручання держави у господарську діяльність товариства є виправданою, доцільною, а проведення обшуку є найбільш ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.

В той же час, прохальна частина клопотання, серед іншого, містить у собі вимоги щодо надання дозволу на відшукання та вилучення за вказаною адресою наступних речей та документів: «готівкових коштів та закритих сейфів (металевих щаф) у яких можуть знаходитись речі, предмети та документи, що мають значення у кримінальному провадженні».

У зв`язку з відсутністю у клопотанні обґрунтування доказового значення вищевказаного переліку речей і документів в межах даного кримінального провадження, а також відсутністю їх індивдіуально-визначених ознак, клопотання не підлягає задоволенню у вказаній частині.

Між тим, надаючи дозвіл на відшукання комп`ютерної техніки, яка містять необхідну для розслідування кримінального провадження інформацію, слідчий суддя обмежує право на її вилучення умовами, які викладені в частині 2 статті 168 КПК України.

ІІІ. Резолютивна частина

Керуючись ст.ст. 131, 132, 168, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя ухвалив:

1.Клопотання задовольнити частково.

Надати групі детективів та прокурорів у кримінальному провадженні №42022110000000152, відомості про яке внесено 08.07.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України, дозвіл на проведення обшуку приміщень розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , які використовуються причетними до вчинення кримінального правопорушення особами, в тому числі службовими особами Інтернет магазинів: ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 для незаконного зберігання і збуту незаконно ввезених на митну територію України тютюнових виробів та інших підакцизних тютюнових та нікотиновмістних виробів, з метою відшукання та вилучення:

- незаконно виготовлених/ввезених тютюнових виробів (тютюнових сумішей для кальянів) без марок акцизного податку встановленого зразку або з підробленими марками акцизного податку;

- підроблені марки акцизного податку;

- чорнових та рукописних записів, в яких міститься інформація про вчинення кримінального правопорушення та інших речей, предметів, документів, знаряддя вчинення кримінального правопорушення;

- договорів (контракти, рахунки-фактури), додаткові угоди, специфікації до них; податкові накладні, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, інші документи, що підтверджують завантаження/розвантаження та транспортування товарно-матеріальних цінностей; платіжні доручення; банківські виписки з оплати відвантаженого, придбаного товару (послуг, робіт), актів взаємозвірок в односторонньому порядку, договорів та первинних бухгалтерських документів про подальший рух товарів, журналу-ордеру по рахунку № 361 (Розрахунки з вітчизняними покупцями), журналу-ордеру по рахунку № 281 (Товари на складі), карток складського обліку; копії посадових інструкцій, функціональних обов`язків та особових справ працівників;

- електронних носіїв інформації, які можуть мати значення доказів у кримінальному провадженні: системні блоки, ноутбуки, флеш-накопичувачі, оптичні носії інформації; засобів мобільного зв`язку, які використовувались при здійсненні злочинної діяльності, магнітних носіїв інформації здобутих злочинним шляхом (дозвіл на вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, надається лише якщо це є необхідною умовою проведення експертного дослідження, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту; в іншому випадку дозвіл надається лише на копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах).

В іншій частині відмовити.

2. Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення08.12.2022
Оприлюднено11.12.2023
Номер документу107741591
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/18178/22

Ухвала від 08.12.2022

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Коробенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні