Справа № 405/4613/22
провадження № 1-кс/405/3081/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.11.2022 м. Кропивницький
Cлідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому клопотання майора поліції слідчого відділу СУ ГУ Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42022120000000124 від 15.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
слідчий відділу СУ ГУ Національної поліції в Кіровоградській області майор поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ (ПАТ) « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого заадресою: АДРЕСА_1 . В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у провадженні слідчого відділу СУ ГУ Національної поліції в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022120000000124 від 15.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », 30.12.2005 отримало спеціальний дозвіл на користування надрами за №3802. Мета користування надрами видобування корисної копалини загальнодержавного значення мігматиту, придатних для виробництва щебню будівельного та каменю бутового придатного для дорожнього будівництва на території Торговицького родовища, Новоархангельського району, Кіровоградської області на загальній площі 8,2 га. Строк дії дозволу до 30.12.2037.
18.06.2007 між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ІНФОРМАЦІЯ_3 ,з метою здійснення господарської діяльності пов`язаної із видобування корисної копалини загальнодержавного значення мігматиту, укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3523687700:02:000:8001 площею 9, 4451 га, для розміщення кар`єру кристалічних порід. Строк дії договору закінчився 30.12.2017.
16.06.2021 між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ІНФОРМАЦІЯ_3 ,з метою здійснення господарської діяльності пов`язаної із видобування корисної копалини загальнодержавного значення мігматиту, укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3523687700:02:000:8001 площею 9, 4451 га, для розміщення кар`єру кристалічних порід. Договір укладено до 30.12.2037 року.
Згідно ст. 24 Гірничого закону України гірниче підприємство при проведенні гірничих робіт повинно мати:
-спеціальний дозвіл на користування надрами;
-акт про надання гірничого відводу (крім користувачів нафтогазоносними надрами);
-технічний проект, затверджений і погоджений у встановленому порядку;
-геолого-маркшейдерську, технічну та обліково-контрольну документацію (календарні плани розвитку гірничих робіт, проекти, паспорти, схеми).
Вся технічна документація повинна вестися відповідно до вимог правил безпеки, правил технічної експлуатації, єдиних правил безпеки при підривних роботах та інших нормативно-правових актів.
Відповідно до абзацу четвертого статті 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов`язаний видати суб`єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб`єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
Відповідно до пункту 133 Закону України «Про Перелік документів дозвільного характері у сфері господарської діяльності» документом дозвільного характеру є спеціальний дозвіл на користування надрами у межах конкретних ділянок.
Стаття 19 Кодексу України «Про надра» визначає, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу, який у відповідності до п.4 Постанови КМУ №59 від 27.01.1995 «Про затвердження Положення про порядок надання гірничих відводів» може надаватися підприємствам, установам, організаціям, а також громадянам України лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр, а також затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин або будівництва гірничодобувного об`єкта чи підземної споруди, не пов`язаної з видобуванням корисних копалин.
В частині шостій статті 16 Кодексу України про надра передбачено, що спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, або Радою міністрів Автономної Республіки Крим щодо розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим. Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з статтею 51 Кодексу України про надра розробка родовищ твердих, рідких і газоподібних корисних копалин та переробка мінеральної сировини провадяться згідно з затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр.
Таким чином, реалізація права користувача надр на видобування корисних копалин відповідно до спеціального дозволу на користування надрами можлива лише при сукупності усіх умов, передбачених чинним законодавством, зокрема: наявністю спеціального дозволу на користування надрами наданого з метою видобування корисних копалин в межах конкретної ділянки надр (стаття 19 КУпН); засвідченого права на користування надрами Акту про надання гірничого відводу, який містить відомості про ділянку надр та корисні копалини ідентичні з відомостями зазначеним у спеціальному дозволі на користування надрами (стаття 19 КУпН); наявністю документів, що посвідчують право на користування земельною ділянкою пов`язаною з користуванням надрами та наданих відповідно до земельного законодавства (стаття 18 КУпН); наявністю затвердженого та погодженого у встановленому порядку проекту розробки родовища (ділянки надр) корисних копалин, проектні рішення якого мають забезпечити раціональне та ефективне вилучення корисних копалин з ділянки надр, яка надана користувачу надр на підставі спеціального дозволу на користування надрами (статті 50, 51 КУпН); геолого-маркшейдерської, технічної та обліково-контрольної документації, яка має містити достовірну інформацію про кількість та якість видобутих корисних копалин (стаття 53 КУпН).
Ураховуючи вище викладені норми ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не маючи права на користування земельною ділянкою пов`язаною з користуванням надрами у період відсутності договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3523687700:02:000:8001 площею 9, 4451 га, для розміщення кар`єру кристалічних порід, з 30.12.2017 по 16.06.2021, не отримавши Акт про надання гірничого відводу, повинен був припинити видобування корисної копалини загальнодержавного значення мігматиту, придатних для виробництва щебню будівельного та каменю бутового придатного для дорожнього будівництва на території Торговицького родовища, Новоархангельського району, Кіровоградської області.
З матеріалів провадження вбачається, що службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не припинили здійснення видобутку корисних копал на території Торговицького родовища, Новоархангельського району, Кіровоградської області, здійснивши 27.12.2019 та 27.10.2020 вибухові роботи з подрібнення гірської породи про що свідчать акти №279 від 27.12.2019 та №238 від 27.10.2020 приймання-передачі виконаних вибухових робіт.
Слідчим зазначається, що з метою встановлення кола причетних осіб, до вчинення вказаних злочинів, а також проведення призначених судово-почеркознавчих експертиз за підписами виконаними керівником філії « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_4 , колишніми керівниками ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в офіційних документах, що стосуються даного кримінального провадження, виникла необхідністьу проведеннітимчасового доступудо оригіналівдокументів, які перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ (ПАТ) « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів на яких містяться оригінали підписів начальника філії « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у кількості не менше 10 екземплярів, колишнього начальника ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , у кількості не менше 10 екземплярів, колишнього начальника ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , у кількості не менше 10 екземплярів, виконані останніми за період 2019-2020 років.
Слідчий у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій просить провести розгляд клопотання у його відсутність та задовольнити клопотання.
Дане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідно до положень ч. 2 ст. 163 КПК України розглянуте слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, з приводу яких подане клопотання про тимчасовий доступ, в зв`язку з обґрунтованістю такої необхідності матеріалами клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Таким чином, слідчий суддя визнав за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого, особи, у володінні якої знаходяться речі, щодо яких подано клопотання та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу СУ ГУ Національної поліції в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022120000000124 від 15.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.
18.06.2007 між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ІНФОРМАЦІЯ_3 ,з метою здійснення господарської діяльності пов`язаної із видобування корисної копалини загальнодержавного значення мігматиту, укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3523687700:02:000:8001 площею 9, 4451 га, для розміщення кар`єру кристалічних порід. Строк дії договору закінчився 30.12.2017.
16.06.2021 між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ІНФОРМАЦІЯ_3 ,з метою здійснення господарської діяльності пов`язаної із видобування корисної копалини загальнодержавного значення мігматиту, укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3523687700:02:000:8001 площею 9, 4451 га, для розміщення кар`єру кристалічних порід. Договір укладено до 30.12.2037 року.
Ураховуючи вище викладені норми ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не маючи права на користування земельною ділянкою пов`язаною з користуванням надрами у період відсутності договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3523687700:02:000:8001 площею 9, 4451 га, для розміщення кар`єру кристалічних порід, з 30.12.2017 по 16.06.2021, не отримавши Акт про надання гірничого відводу, повинен був припинити видобування корисної копалини загальнодержавного значення мігматиту, придатних для виробництва щебню будівельного та каменю бутового придатного для дорожнього будівництва на території Торговицького родовища, Новоархангельського району, Кіровоградської області.
З матеріалів провадження вбачається, що службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не припинили здійснення видобутку корисних копал на території Торговицького родовища, Новоархангельського району, Кіровоградської області, здійснивши 27.12.2019 та 27.10.2020 вибухові роботи з подріблення гірської породи про що свідчать акти №279 від 27.12.2019 та №238 від 27.10.2020 приймання-передачі виконаних вибухових робіт.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Дослідивши матеріали клопотання, яке погоджене прокурором, та подане у відповідності до ст. 160 КПК України, беручи до уваги, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВАТ (ПАТ) « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , та мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також враховуючи, що в інший спосіб довести вказані обставини неможливо, зважаючи на те, що документи не є такими, доступ до яких заборонено, слідчий суддя вважає клопотання слідчого обґрунтованим та доведеним, у зв`язку з чим останнє підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.159-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого відділу СУ ГУ Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих у даному кримінальному провадженні, ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42022120000000124 від 15.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення, а саме: документів на яких містяться оригінали підписів начальника філії « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у кількості не менше 10 екземплярів, колишнього начальника ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , у кількості не менше 10 екземплярів, колишнього начальника ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , у кількості не менше 10 екземплярів, виконані останніми за період 2019-2020 років.
Строк дії ухвали визначити до 25.01.2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя ОСОБА_10 ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 107775721 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Плохотніченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні