Ухвала
від 16.08.2022 по справі 757/20825/22-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/20825/22-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2022 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1, при секретарі ОСОБА_2, розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про передачу в управління майна, на яке накладено арешт у кримінальному провадженні,-

В С Т А Н О В И В :

До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_4 надійшло клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про передачу в управління майна, на яке накладено арешт у кримінальному провадженні.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Київською міською прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42022100000000302 від 22.06.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 209 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Талстактив» (код ЄДРПОУ 43970030), в період з 01.05.2022 до митних органів подано попередні митні декларації з метою зовнішньоекономічні операції по вивезенню (експорту) кукурудзи, 3 класу, насіння соняшнику, пшениці м`якої, врожаю 2021 року, олія соняшникова, на загальну суму 14804996,97 дол. США та 369960000,00 гривень. Згідно отриманих документів, отримувачем зазначеної продукції являється компанія Borko Trade Hungary Kft.

Відповідно до міжнародної комерційної бази даних Orbis Europe встановлено, що нерезидент Borko Trade Hungary Kft (Угорщина) ліквідований (ПН видалений) з 01.06.2022.

Державною податковою службою України листом від 17.06.222 вих. № 4375/5/99-00-08-01-03-05 повідомлено, що ТОВ «Талстактив» знаходиться на обліку в ГУ ДПС у м. Києві, дата державної реєстрації - 18.02.2021, стан платника - платник податків за основним місцем обліку, основний вид діяльності - діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами, відомості про об`єкти оподаткування - офіс, що знаходиться за адресою б-р Лесі Українки, буд. 26, кв. 1500/1, м. Київ, Україна та склад за адресою вул. Вишнева, буд. 42А, м. Запоріжжя, Запорізька обл., Україна, свідоцтво платника ПДВ діюче з 01.03.2021.

ТОВ «Талстактив» не подано до контролюючого органу фінансову/статистичну звітність, в зв`язку з чим неможливо встановити наявність у підприємства власного капіталу, джерел кредитування, необоротних активів, виробничих потужностей, транспортних засобів, земельних ресурсів, необхідних для ведення фінансово-господарської діяльності.

В ході аналізу інформації ІС «Податковий блок», інформації з Єдиного реєстру податкових накладних неможливо встановити законне походження експортованої сільгосппродукції, не прослідковується ланцюг постачання товару від виробника до експортера.

Відповідно до висновку аналітичного дослідження ДПС України № 48/99-00-08-01-03-20/43970030 від 28.06.2022 службовими особами ТОВ «ТАЛСТАКТИВ» за період з 01.01.2021 по 24.06.2022 здійснено експортні операції з постачання на адресу нерезидентів ТМЦ невідомого походження - сільськогосподарської продукції (олія соняшникова, пшениця, кукурудза, соєві боби, тощо) на загальну суму 4775960437,65 грн. З вказаної суми ймовірно не сплачено 743709356 грн. податку на прибуток.

Виходячи з наведеного, ТОВ «Талстактив», має ознаки ризиковості та ймовірно здійснювало діяльність спрямовану на здійснення операцій пов`язаних з наданням податкової вигоди третім особам.

За результатами аналізу вищевказаних операцій, існує ймовірність, що сільськогосподарська продукція купується у підприємств, що здійснюють ризикову діяльність за готівкові кошти без відображення в бухгалтерському та податковому обліках, після чого здійснюється митне оформлення товарів в режимі «експорт».

Статтею 19 Податкового кодексу України, а саме п. 19 1.1.35 встановлено, що податкові органи «вживають заходів до виявлення, аналізу та перевірки фінансових операцій, які можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, щодо відповідності законодавству».

Враховуючи вищевикладене, зовнішньоекономічні операції ТОВ «Талстактив» пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом та призвели до несплати податку на прибуток, не відображенню операцій у звітності з ПДВ та в Єдиному реєстрі податкових накладних, неповерненні валютної виручки.

Під час митного оформлення, експортером ТОВ «Талстактив» додано рахунки фактури згідно яких покупцем олії соняшникової нерафінованої є компанія Borko Trade Hungary Kft (Угорщина). Постачальником зазначеної олії соняшникової нерафінованої є ТОВ «Таврійський Олійноекстракційний Завод» (код ЄДРПОУ 43070469). Перевезення вказаного товару оформлено накладними, до вказаних накладних додано рахунки фактури та посвідчення про якість, відповідно до якого виробником олії соняшникової нерафінованої є ТОВ «Таврійський Олійноекстракційний Завод».

Постановою прокурора вказані товарно-матеріальні цінності відповідно до ст. 98 КПК України визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 01.07.2022 накладено арешт на речовий доказ - олію соняшникову нерафіновану, яка належить ТОВ «Талстактив» (код ЄДРПОУ 43970030) та знаходиться у вагонах (цистернах) № 57279267 в кількості 62,8 т, № 57313116 в кількості 62,8 т, № 57055154 в кількості 62,8 т, № 70553748 в кількості 62,8 т на залізничній станції «Батєво» Закарпатської області.

Згідно документів наданих представниками ТОВ «Талстактив» органам Держмитслужби України, загальна вартість продукції на яку накладено арешт складає 376800,00 доларів США. За курсом Національного банку України зазначена сума складає 13775808,00 млн. грн.

Вартість вказаного речового доказу, що арештований ухвалою слідчого судді - становить понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Вищезазначене арештоване майно потребує спеціальних заходів з управління ним, спрямованих на збереження та збільшення його вартості, сплату витрат на утримання тощо. Вирішення цих питань можливе лише силами Національного агентства.

В судове засідання прокурор не з`явився, подав заяву у якій просив розглянути клопотання у його відсутність та зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалась, оскільки таке клопотання не заявлялось.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття у судове засідання слідчого , прокурора цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження не перешкоджає розгляду клопотання.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Частиною 2 статті 100 КПК України визначено, що речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні. Речові докази, які отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються та докладно, описуються в протоколі огляду. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Частиною 6 статті 100 КПК України передбачено, що речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню: 1) повертаються власнику (законному володільцю) або передаються йому на відповідальне зберігання, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження; 2) передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду для реалізації, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження; 3) знищуються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду, якщо такі товари або продукція, що піддаються швидкому псуванню, мають непридатний стан; 4) передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля.

В ч. 7 ст. 100 КПК України говориться, що у випадках, передбачених п. п. 2, 4 та абзацом сьомим ч. 6 цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно із ст.ст. 171-173 цього Кодексу.

У відповідності ч.1 ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.

Згідно з абзацом 7 частини шостої статті 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.

Дослідивши матеріали, якими обґрунтовується внесене клопотання, надходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, з метою забезпечення збереження активів, на які ухвалою слідчого судді накладено арешт, виникла необхідність відповідно до ст. 100 КПК України передати їх в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 108, 234-235, 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про передачу в управління майна, на яке накладено арешт у кримінальному провадженні - задовольнити.

передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901) речові докази у кримінальному провадженні № 42022100000000302 від 22.06.2022, а саме олію соняшникову нерафіновану, яка належить ТОВ «Талстактив» (код ЄДРПОУ 43970030) та знаходиться у вагонах (цистернах) № 57279267 в кількості 62,8 т, № 57313116 в кількості 62,8 т, № 57055154 в кількості 62,8 т, № 70553748 в кількості 62,8 т на залізничній станції «Батєво» Закарпатської області, на яку ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 01.07.2022 № 757/15736/22-к накладено арешт, для її реалізації з урахуванням особливостей, визначених діючим законодавством.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора, що здійснює нагляд у кримінальному провадженні № 42022100000000302 від 22.06.2022.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Підготовлено в 2-х копіях.

Прим. __ - прокурор ОСОБА_3

Виконавець: ОСОБА_1, 16.08.2022

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.08.2022
Оприлюднено12.12.2022
Номер документу107787290
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші

Судовий реєстр по справі —757/20825/22-к

Ухвала від 16.08.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні