ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
12.12.2022 Справа № 908/2521/22
м. Запоріжжя Запорізької області
Суддя Дроздова С.С., розглянувши матеріали
до відповідача: Науково-виробничого приватного підприємства «Юренергосервіс» (ідентифікаційний код юридичної особи 25490554)
про стягнення 11 440 грн. 66 коп.
УСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради звернулося до суду з позовом до Науково-виробничого приватного підприємства «Юренергосервіс» про стягнення 11 440 грн. 66 коп. заборгованості по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 .
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.12.2022 позовні матеріали № 908/2521/22 передано на розгляд судді Дроздовій С.С.
Розглянувши позовну заяву Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради, суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню на наступних підставах.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Вказану позовну заяву від імені позивача підписано «представник КП «Запоріжремсервіс» ЗМР Володимиром Микитенко».
При цьому до позовної заяви додана довіреність № 1 від 04.12.2022 на ім`я Панченко Т.І., начальника юридичної служби.
На деяких копіях доданих до позову документів міститься відмітка «Згідно з оригіналом, підпис та прізвище юрисконсульта Близнюк Р.Є.», а на деяких копіях міститься відмітка «Згідно з оригіналом, підпис та прізвище юрисконсульта ОСОБА_1 », аналогічні як у позові.
Разом з тим в ч. 1, 2, ст. 56 ГПК України визначено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.
За приписами ч. 1, 2 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього кодексу.
Частиною 1 ст. 60 ГПК України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність (ч. 4 ст. 60 ГПК України).
Згідно п. 5.22 ДСТУ 4163:2020 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів, затвердженої наказом Державного підприємства Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01 липня 2020 р. № 144 з 2021-09-01, підпис має містити найменування посади особи, яка підписує документ (у повній формі, якщо документ надрукований не на бланку, у скороченій - на документі, надрукованому на бланку), особистий підпис (окрім електронних документів), власне ім`я і прізвище.
Отже, з аналізу вищезазначених законодавчих норм вбачається, що позов має бути підписаний заявником чи його представником, разом з тим, якщо позовну заяву подано безпосередньо від імені юридичної особи, то відповідно позов підписується керівником, членом виконавчого органу, іншою особою, уповноваженою діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) та підпис повинен містити найменування посади особи, яка підписує документ, особистий підпис, власне ім`я і прізвище.
Згідно ч. 9 ст. 60 ГПК України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч.ч. 1, 2, 4, 5 ст.91 ГПК України).
Таким чином, вказані положення ГПК України вказують на те, що на підтвердження повноважень особи, що підписала позовну заяву, мають бути подані оригінали або належним чином засвідчені копії ордеру адвоката або довіреності на представництво.
Водночас, як встановлено судом, в матеріалах позовної заяви відсутні належні докази на підтвердження повноважень відповідної особи, зокрема ОСОБА_2 , на підписання та подання від імені Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради даної позовної заяви, що свідчить про необхідність застосування до спірних правовідносин наслідків, які настають у разі якщо, позовну заяву підписано неуповноваженою належним чином особою.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, зокрема, якщо, заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне повернути позовну заяву Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради, м. Запоріжжя.
Керуючись п. 1 ч. 5 ст. 174, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради, м. Запоріжжя.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її постановлення.
Повний текст ухвали складено та підписано 12.12.2022.
Суддя С.С. Дроздова
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2022 |
Оприлюднено | 13.12.2022 |
Номер документу | 107801471 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні