Ухвала
від 08.12.2022 по справі 295/12861/22
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/12861/22

1-кс/295/5148/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.12.2022 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі с/з - ОСОБА_2 , за участю дізнавача ОСОБА_3 , розглянув подане в кримінальному провадженні № 12022065400001101 від 02.08.2022 року, відомості по якому внесено до ЄРДР за ст. 290 КК України, клопотання про проведення обшуку та додані до клопотання матеріали,-

В С Т А Н О В И В :

Дізнавач звернувся із клопотанням, в якому зазначено, що 01.08.2022 на адресу Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області надійшли матеріали, щодо виявлення під час обстеження фахівцями Державіаслужби України, спільно з УСБУ в Житомирській області та ГУНП в Житомирській області території авіаклубу "Авіастар", цивільного повітряного судна (схожий на мотопланер Blanik L-13 Vivat), з підробкою або заміною номерів вузлів та агрегатів. (ЄО 37051).

02.08.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за даним фактом було внесено відомості за №12022065400001101, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України

В ході перевірки вказаної інформації, було встановлено та допитано свідка, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який повідомив, що повітряне судно Aeroprakt -22 LS з державним реєстраційним знаком UR-PAKH належить йому та знаходиться на території клубу «Авіастар» (поблизу смт. Пулини), та у нього є відповідна документація на дане повітряне судно.

Також було встановлено та допитано свідка, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який повідомив, що працює в Державній авіаційній службі України на посаді заступника начальника управління, начальник відділу -державний інспектор з авіаційного нагляду за льотною експлуатацією відділу центральної регіональної інспекції управління регіональних інспекцій департаменту льотної експлуатації.

30.06.2022 до Державної авіаційної служби надійшов лист Головного управління Національної поліції в Житомирській області з проханням надати кандидатуру працівника для проведення заходів з забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.

У період часу з 13 по 22 липня 2022 він спільно з працівниками правоохоронних органів відповідно до постанови КМУ від 26.06.2019 №550 «Про затвердження Порядку взаємодії Державної авіаційної служби України з правоохоронними органами з питань забезпечення безпеки цивільної авіації» здійснювалась позапланова перевірка Житомирської області стосовно діючих та не діючих злітно- посадкових майданчиків.

В ході спільного комісійного обстеження фахівцями Державіаслужби, спільно УСБУ в Житомирській області та ГУ НП в Житомирській області на території ЖМГО «Авіатік» (м. Житомир, вул. Авіаторів, 9, керівник ОСОБА_6 ) було встановлено та зафіксовано факт знаходження цивільних повітряних суден (схожих на мотопланер Blanik L-13 Vivat) з державним та реєстраційним знаками UR-PAKH та UR-FRST. При цьому, документів, які підтверджують належність державних та реєстраційних знаків повітряним суднам не надано.

Також було виявлено цивільні повітряні судна на українській реєстрації такі як: «Тешка» (Як-18T). державний та реєстраційний знаки: UR-PLFA, цивільне повітряне судно державний та реєстраційний знаки: UR-KRI, цивільне повітряне судно Lancair Legacy L2K державний та реєстраційний знаки: UR-PAST, цивільне повітряне судно CTSW державний та реєстраційний знаки: UR-GIK, цивільне повітряне судно CTSW державний та реєстраційний знаки: UR-PIFY, цивільне повітряне судно VIRUS SW державний та реєстраційний знаки: UR-HUNT, цивільне повітряне судно LA-50M державний та реєстраційний знаки: UR-PNGB, Цивільне повітряне судно F-15f державний та реєстраційний знаки: UR-PERO, цивільне повітряне судно Ан-2 з нечіткими державним та реєстраційним знаки: ймовірно UR54839 або UR-54887, повітряне судно державний та реєстраційний знаки: відсутній.

Було виявлено ряд повітряних суден на іноземній реєстрації: цивільне повітряне судно BEECHCRAFT (N575NV), цивільне повітряне судно CESSNA 337f (N337TL), цивільне повітряне судно AEROSTAR 601P (N680S), цивільне повітряне судно PIPER (N2216Q), цивільне повітряне судно CESSNA (N82AW), цивільне повітряне судно BEECH 58P (N4134S), цивільне повітряне судно EXTRA (D-ETTH), цивільне повітряне судно BEECH 58PA (N456KW), цивільне повітряне судно SOCATA TB-20 (OK-GFI), цивільне повітряне судно MOONEY (N201CV), цивільне повітряне судно MOONEY (N345PA), цивільне повітряне судно CESSNA (D-ENQA), цивільне повітряне судно PIPER (N56131), цивільне повітряне судно (PH-3G1), цивільне повітряне судно (OY-JPC), цивільне повітряне судно KOLIBER (N150AQ), цивільне повітряне судно (N338CP), цивільне повітряне судно CESSNA (N155J), цивільне повітряне судно PIPER (N49XL), цивільне повітряне судно BEECH (N5080B), цивільне повітряне судно PIPER (N575VN), цивільне повітряне судно (N6504K), цивільне повітряне судно BEECH (N767FA).

Додатково було виявлено, що на території ЖМГО «Авіатік» наявні 2 ангари, котрі належать ТОВ «Не старі пілоти ЛТД», одним із засновником якої являється гр. ОСОБА_7 . В ході огляду вищевказаних ангарів було виявлені повітряні судна, котрі частково розібрані та зі слів гр. ОСОБА_7 , знаходяться на ремонті. Останній пояснив, що ТОВ «Не старі пілоти ЛТД» (NTO-PILOT.COM) займається обслуговуванням: шасі, електрообладнання, сервісними ремонтами двигунів, розробкою, проектуванням і заміною аеронавігаційного обладнання літаків і вертольотів, фарбуванням повітряних суден. Однак, дозвільних документів на проведення робіт та списки працівників, котрі здійснюють обслуговування повітряних суден з відповідними документами не надав.

Також на території ЖМГО «Авіатік» за окремою загорожею знаходився об`єкт, схожий на паливно-заправну станцію для повітряних суден, а саме ємкість для палива з пістолетом на котрій напис «petroline» та автомобільний причіп обладнаний резервуаром для перевезення палива. На огорожі наявні аншлаги попереджувального змісту «Вхід на територію аеропорту суворо заборонений» та «Aviation gasoline AVGAS100LL Puma aviation» (фото наведені у додатку до акта № 2). Дозвільних документів на зазначений об`єкт власником надано не було.

Поряд з цим, під час обстеження території авіаклубу «Авіастар» поблизу (смт. Пулини, керівник ОСОБА_8 ) було встановлено та зафіксовано знаходження цивільного повітряного судна Aeroprakt -22 LS з державним та реєстраційним знаками UR-PAKH, який згідно реєстру цивільних повітряних суден України дійсно закріплений за цивільним повітряним судном Aeroprakt -22 LS, заводський (серійний) номер 092, рік виготовлення 2011, номер реєстраційного посвідчення РП4060-1.

Відповідно до Державного реєстру цивільних повітряних суден України повітряне судно з державним реєстраційним знаком UR-FRST належить цивільному повітряному судно BRISTELL UL, заводський серійний номер 180, рік виготовлення 2016, реєстраційний номер посвідчення РП4334/2, видане 17.02.2021 та власником котрого відповідно до реєстру є ОСОБА_9 .

Також було встановлено та допитано свідка, ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який повідомив, що працює в Державній авіаційній службі України на посаді державного інспектора з авіаційного нагляду за безпекою авіації відділу сертифікації аеродромів управління аеродромів та аеропортів.

Тобто в ході досудового розслідування встановлено, що на території Житомирської організації « Клуб «Авіатик» м. Житомир, вул. Авіаторів, 9 (відповідно до витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно належить на праві приватної власності ОСОБА_6 ), було виявлено цивільне повітряне судно, схоже на мотопланер «Blanik L-13 Vivat» з реєстраційним знаками UR-PAKH, яке має ознаки «двійника» так як справжнє повітряне судно «UR-PAKH- Aeroprakt -22 LS» перебуває на території авіа клубу «Авіастар» поблизу смт. «Пулини». Також було виявлено ряд повітряних суден на іноземній реєстрації: цивільне повітряне судно BEECHCRAFT (N575NV), цивільне повітряне судно CESSNA 337f (N337TL), цивільне повітряне судно AEROSTAR 601P (N680S), цивільне повітряне судно PIPER (N2216Q), цивільне повітряне судно CESSNA (N82AW), цивільне повітряне судно BEECH 58P (N4134S), цивільне повітряне судно EXTRA (D-ETTH), цивільне повітряне судно BEECH 58PA (N456KW), цивільне повітряне судно SOCATA TB-20 (OK-GFI), цивільне повітряне судно MOONEY (N201CV), цивільне повітряне судно MOONEY (N345PA), цивільне повітряне судно CESSNA (D-ENQA), цивільне повітряне судно PIPER (N56131), цивільне повітряне судно (PH-3G1), цивільне повітряне судно (OY-JPC), цивільне повітряне судно KOLIBER (N150AQ), цивільне повітряне судно (N338CP), цивільне повітряне судно CESSNA (N155J), цивільне повітряне судно PIPER (N49XL), цивільне повітряне судно BEECH (N5080B), цивільне повітряне судно PIPER (N575VN), цивільне повітряне судно (N6504K), цивільне повітряне судно BEECH (N767FA).

Крім того, повітряні судна, які базуються на території Житомирської міської організації «Клуб Авіатик» здійснюють вильоти з використанням злітно-посадкової смуги ДП «Міжнародний аеропорт Житомир ім. С.П. Корольова» ТОВ «Акорд».

Згідно вимог безпеки аеропорту кожне повітряне судно зобов`язане пройти передполітний огляд на пункті контролю зльотів посадок аеропорту, на якому здійснюється фіксація номерів повітряних суден, інформації про пілотів та можливих пасажирів повітряних суден, інформації про пілотів, та можливих пасажирів повітряного судна, часу зльоту-посадки із записом до відповідного журналу контролю. Разом з тим, кожен виліт повітряного судна фіксується авіадиспетчерами аеропорту з внесенням відомостей до журналу зльотів-посадок та використання злітно-посадкової смуги аеропорту.

З огляду на викладене вище, є достатні підстави вважати, що повітряні судна з реєстраційними знаками: цивільне повітряне судно BEECHCRAFT (N575NV), цивільне повітряне судно CESSNA 337f (N337TL), цивільне повітряне судно AEROSTAR 601P (N680S), цивільне повітряне судно PIPER (N2216Q), цивільне повітряне судно CESSNA (N82AW), цивільне повітряне судно BEECH 58P (N4134S), цивільне повітряне судно EXTRA (D-ETTH), цивільне повітряне судно BEECH 58PA (N456KW), цивільне повітряне судно SOCATA TB-20 (OK-GFI), цивільне повітряне судно MOONEY (N201CV), цивільне повітряне судно MOONEY (N345PA), цивільне повітряне судно CESSNA (D-ENQA), цивільне повітряне судно PIPER (N56131), цивільне повітряне судно (PH-3G1), цивільне повітряне судно (OY-JPC), цивільне повітряне судно KOLIBER (N150AQ), цивільне повітряне судно (N338CP), цивільне повітряне судно CESSNA (N155J), цивільне повітряне судно PIPER (N49XL), цивільне повітряне судно BEECH (N5080B), цивільне повітряне судно PIPER (N575VN), цивільне повітряне судно (N6504K), цивільне повітряне судно BEECH (N767FA), цивільне повітряне судно PIPER(N3737), цивільне повітряне судно PIPER (N9184X) , цивільне повітряне судно PIPER (N8967Y), цивільне повітряне судно PIPER (N841WB), цивільне повітряне судно N54TW, цивільне повітряне судно BEECH (N333RF), цивільне повітряне судно Bristell UL (UR-ARTA), цивільне повітряне судно BEECHRAFT Model 76 Duchless (UR-CNB), цивільне повітряне судно BEECH (N5633S), цивільне повітряне судно CESNA (N96739), цивільне повітряне судно D-EEJC, цивільне повітряне судно «UR-PAKH» розміщені на території Житомирської організації « Клуб «Авіатик» м. Житомир, вул. Авіаторів, 9.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, речей та предметів, які здобутті злочинним шляхом, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, встановлення істини у справі, та яке має значення речових доказів у кримінальному провадженні або містить інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, які встановлюються під час кримінального провадження, а також з метою отримання відомостей про причетність даної особи до вчинення кримінального правопорушення, існує обґрунтована необхідність проведення обшуку. Крім того, існує реальна загроза зміни, збуту або знищення такого майна.

Посилаючись на відповідні обставини, дізнавач просить надати дозвіл на проведення обшуку на території авіаклубу «Авіастар», який знаходиться за адресою: Житомирська область поблизу смт. Пулини з кадастровим номером 1825455100:17:000:0105 (у всіх будівлях, прибудовах, ангарах, павільйонах та в інших подібних конструкціях що розміщені на території за вищевказаною адресою), орендатором вказаної ділянки являється ОСОБА_8 з метою відшукання речових доказів у кримінальному провадженні, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме: офіційної документації (договорів, додатків до них, актів приймання зберігання, актів проведення ремонтних робіт, актів технічного обслуговування, журналу вильотів, журналу заїзду на територію, дозволи на вильоти, бортову документацію) відео з камер спостереження, що стосується перебування цивільного повітряного судна з реєстраційними знаками: цивільне повітряне судно Aeroprakt -22 LS(A-22) з реєстраційним знаком UR-PAKH, власником вказаного цивільного повітряного судна являється ОСОБА_4 на території авіаклубу «Авіастар», проведення його технічного обслуговування та здійснення на вказаному повітряному судні польотів, з можливістю вилучення вищезазначених речей.

Дослідивши зміст клопотання, доданих до нього матеріалів, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно з ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

За змістом ч.2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду.

У відповідності до п.8 ч.3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості з обґрунтуванням того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

Заявляючи вимогу про необхідність проведення обшуку з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме: документації, відеозаписів камер спостереження, дізнавач не обгрунтовує на достатньому рівні неможливість доступу до запитуваних відомостей в порядку витребування доказів згідно зі ст. 93 КПК України або через отримання доступу до речей і документів відповідно до заходів кримінального забезпечення.

Є необхідним зазначити, що відповідно до ч.5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

В даному випадку дізнавач не розкриває змістовного значення запитуваних речей і документів, зокрема: офісної документації, (договорів, актів зберігання, актів проведення ремонтних робіт, актів технічного обслуговування, журналу вильотів, журналу заїзду на територію, дозволів на вильоти, бортової документацію) для встановлення обставин кримінального правопорушення, об`єктивна сторона якого полягає у знищенні, підробці або заміні ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміні без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу.

Відповідно до частини 47 Правил реєстрації цивільних повітряних суден в Україні авіаційних правил України, затверджених Наказом Державної авіаційної служби України 05 лютого 2019 року № 153, державний знак повітряного судна - знак, який складається з декількох символів і показує національну належність повітряного судна. Надається державі реєстрації Міжнародною організацією цивільної авіації (ІСАО). Цей знак надається уповноваженим органом з питань цивільної авіації повітряним суднам, що реєструються у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України.

Державний реєстр цивільних повітряних суден України - книга та електронна база даних, у яких ведеться поточний реєстр цивільних повітряних суден та безпілотних повітряних суден, зареєстрованих в Україні.

Кожному повітряному судну, яке реєструється у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України, уповноважений орган з питань цивільної авіації надає державний та реєстраційний знаки, які мають бути нанесені на повітряне судно.

З огляду на викладене, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 233, 234, 237 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

Відмовити у задоволенні клопотання про проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Виготовлення повного тексту ухвали відбудеться 10.12.2022 року.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення08.12.2022
Оприлюднено13.12.2023
Номер документу107812148
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —295/12861/22

Ухвала від 08.12.2022

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Лєдньов Д. М.

Ухвала від 08.12.2022

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Лєдньов Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні