09.12.2022 Справа № 756/11647/22
Номер справи 756/11647/22
Номер провадження 1-кс/756/1965/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2022 року м. Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
слідчої судді - ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3
розглянувши в закритому судовому засіданні в залі суду м. Києва клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення огляду по кримінальному провадженню № 12021100050002658 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 листопада 2021 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України,
У С Т А Н О В И ЛА:
08 грудня 2022 року слідчий СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, яке погоджене прокурором Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду огляду земельних ділянок, складських та виробничих приміщень ТОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 42819799), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Куренівська, 14-Б по кримінальному провадженню № 12021100050002658 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 листопада 2021 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України.
До Оболонського УП ГУНП у м. Києві надійшла заява про вчинене кримінальне правопорушення з приводу того, що 24 листопада 2021 року, приблизно о 12 год. 00 хв., невстановлені особи перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Малиновського, 6, забруднювали поверхневі води озера "Кирилівське" (Опечень-2) і тим самим створювали небезпеку для життя, здоров`я людей та довкілля.
Так, в ході досудового розслідування допитано свідка, який в своїх показах пояснив Каскад озер на територій Оболонського району розпочинається з озеро «Мінське» (Опечень-6) по вул. Полярна, яке через перепускну трубу за яку відповідає КП «Плесо» переходить через вул. Лугову та впадає в озеро «Лугове» (Опечень-5) далі через перепускну трубу потрапляє до озера «Пташине» (Опечень-4), в подальшому перетинаючи вул. Богатирська потрапляє до озера «Андріївське» (Опечень-3), з якого перетинає через перепускну трубу по вул. Добринінська до озера «Кирилівське» (Опечень-2). Далі перетинає проспект Оболонський по перепускній трубі потрапляє до озера Йорданське (Оперень-1) після чого з Йорданського через перепускний колектор 250 метрів та пр. С. Бандери витікає як відкрите русло річки Почайна та впадає в затоку Вовкувате через перепускний колектор під Набережно Рибальською дорогою. Також пояснив, що річки Сирець протікає по ливневій каналізація, яка перебуває на балансі КП ШЕУ Оболонського району розпочинаючи від вул. Богатирська та закінчуючи вул. Кирилівська, далі балансоутримувачем переходить до Подільського району.
Також допитано іншого свідка, який в своїх показах вказав, що 24 листопада 2021 року приблизно о 08 год. 20 хв. перебував за місцем свого мешкання будинку АДРЕСА_1 та з вікна помітив пляму у вигляді смуги схожої на витік нафтопродуктів завдовжки всієї ширини озера «Кирилівське», яке розпочинає свій витік з дощового каналу, який розміщений з боку вулиці Богатирська. В подальшому він зробив три знімки на свій мобільний телефон та виклав їх у вайбер чаті будинку.
Ще один свідок пояснив, що в телефонному режимі його знайома повідомила про забруднення озера «Кирилівське» (Опечень-2), що в Оболонському районі. Крім того отримав відео повідомлення з соціальних мереж про забруднення озера ймовірно нафтопродуктами, які покрили «плівкою» близько половини дзеркальної поверхні води на озері. З візуального розміру плями на озері ймовірна кількість нафтопродуктів складає до півтони.
Крім того було надано запит Генеральному директору виконавчого органу Київської міської ради по охороні, утримання та експлуатації земель водного фонду у м. Києві «Плесо», щодо отримання даних випробувань проведених хімічної лабораторії за відібраними пробами води із озера Опечінь-2 (Кирилівське) в Оболонському районі. На що отримано відповідь та протокол випробувань №1519 від 01 листопада 2021 року у висновку якого вказано, що відібраному зразку води вбачається значне перевищення ГДК по нафтопродуктах та інших сполуках.
Крім того, Державна екологічна інспекція Столичного округу вказала, що відповідно до проведеного обстеження системи зливової каналізації, яка розташована вздовж вул. Богатирська в Оболонському районі міста Києва, за координатами: 50.5013800, 30.4864400, здійснюється скид невідомої речовини, яка відповідно до протоколу вимірювань показників складу та властивостей вод від 03 листопада 2021 року № 60-21, встановлено перевищення нормативів гранично допустимої концентрації по наступним забруднюючим речовинам: азот амонійний, ХСК, БСК5, залізо, нафтопродукти.
Отже, беручи до уваги схему ливневої каналізації, яка проходить по АДРЕСА_2 та в подальшому впадає у озеро Опечень-2, а також те, що за даною адресою функціонує підприємство ТОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 42819799) та займається роздрібною торгівлею палива, виробництвом продуктів нафто перероблення, оптовою торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.
21 грудня 2021 року, проведено огляд місця події за адресою: м. Київ, вул. Куренівська, 14-Б в Оболонському районі, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:78:129:0080. В ході обстеження якого було встановлено, що до вчинення кримінального правопорушення можливо причетна ТОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 42819799), що за адресою м. Київ, вул. Куренівська, 14-Б.
З наведених підстав слідчий звернувся з клопотанням, погодженим прокурором, в якому просив надати дозвіл слідчим які здійснюють досудове розслідування та прокурорам які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021100050002658 від 29 листопада 2021 року на проведення огляду земельних ділянок, складських та виробничих приміщень ТОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 42819799), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Куренівська, 14-Б.
В судовому засіданні прокурор підтримала подане клопотання з підстав та мотивів викладених у ньому.
Мотивація суду
Частиною 1 статті 7 КПК України визначено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження.
Стаття 13 КПК України передбачає, що не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно із частиною 1 статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
За приписами ч. 1 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксаціївідомостейщодообставинвчиненнякримінальногоправопорушенняслідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Відповідно до частини 2 статті 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється за правилами КПК України, передбаченими для обшуку, тобто на підставі ухвали слідчого судді.
Ухвала про дозвіл на проведення огляду постановлюється з метою забезпечення контролю за діями органу досудового розслідування, органу прокуратури, на етапі досудового розслідування. Окрім винятків стосовно невідкладності обшуку (огляду), проникнення до житла чи іншого володіння особи в цілому можливі лише на підставі ухвали слідчого судді.
Для вирішення питання про надання дозволу на проведення огляду чи обшуку слідчий судя встановлює: достатність підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
На етапі розгляду цього клопотання нікому не вручено повідомлення про підозру, оскільки встановлюються усі фактичні обставини події.
Слідчий судя враховує, що згідно з частиною 2 статті 91 КПК України, доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що маютьзначення для кримінального провадження.
Відповідно до положень ст. 30 Конституції України та ст. 13 КПК України, кожному гарантується недоторканність житла чи іншого володіння особи. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядокпроникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку».
Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до частин 1,2 статті 223 КПК України, слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Згідно положень статей 84 - 85 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Підставою для проведення огляду місця події є інформація про вчинення кримінального правопорушення, зафіксована у певній процесуальній формі. Без наявності такої інформації проведення огляду місця події не допускається.
Отже,за змістомстатей 214, 223, 237 КПК огляд є слідчою (розшуковою) дією, спрямованою на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні, яка проводиться в межах досудового розслідування кримінального провадження. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. У невідкладних випадках огляд місця події може бути проведений до внесення відомостей до ЄРДР, що здійснюється негайно після огляду.
Відповідно до частин 5, 7 статті 237 КПК Українипри проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування. При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Згідно з частиною 2 статті 168 КПК України під час огляду може здійснюватись тимчасове вилучення майна, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;
4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Висновки слідчого судді за результатами розгляду клопотання
Слідчим суддею встановлено, що до слідчого відділу Оболонського УП ГУНП у м. Києві надійшла заява з приводу того, що 24 листопада 2021, приблизно о 12 год. 00 хв., невстановлені особи перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Малиновського, 6, забруднювали поверхневі води озера "Кирилівське" (Опечень-2) і тим самим створювали небезпеку для життя, здоров`я людей та довкілля.
За наслідками розгляду зазначеної заяви, 29 листопада 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо кримінального провадження № 12021100050002658, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України.
В судовому засіданні прокурором доведено, що відомості, які необхідно отримати в ході огляду самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному провадженні, за відсутністю яких неможливо встановити обставини, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Зважаючи на викладене, слідчий суддя вбачає підстави для задоволення поданного клопотання.
Керуючисьст.ст. 30 Конституції України, ст.ст. 167, 168, 214, 223, 233,234, 237,309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Оболонської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення огляду по кримінальному провадженню № 12021100050002658 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 листопада 2021 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України задовольнити .
Надати дозвіл слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12021100050002658 від 29 листопада 2021 року на проведення огляду земельних ділянок, складських та виробничих приміщень ТОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 42819799), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Куренівська, 14-Б.
Строк дії зазначеної ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді надає право оглянути приміщення земельних ділянок, складських та виробничих приміщень ТОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 42819799), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Куренівська, 14-Б, лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її оголошення.
Повний текст судового рішення проголошено 09 грудня 2022 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2022 |
Оприлюднено | 18.01.2023 |
Номер документу | 107826173 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Шролик І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні