Справа №127/20108/22
Провадження №1-кс/127/8008/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2022 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, -
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач ОСОБА_3 звернувся досуду звказаним клопотанням,яке погодженоз прокурором ОСОБА_4 ,мотивуючи своївимоги тим,що в провадженні сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022022110000487, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у ході опрацювання інформації з відкритих джерел встановлено, що на земельних ділянка з кадастровими номерами: 0510100000:02:115:0081, 0510100000:02:115:0093 та 0510100000:02:115:0094 (власник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , здійснюється будівництво житлового комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (8 будинків по 9 поверхів), забудовник «Svarog Development», замовник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Крім того, встановлено, що зазначені земельні ділянки частково знаходяться в межах ПЗС водного об`єкта, який знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером: 0510100000:02:115:0094 та відповідно до генерального плану в рекреаційній зоні озеленення територій загального користування.
Прибережна захисна смуга (ПЗС) це частина водоохоронної зони відповідної ширини вздовж річки, моря, навколо водойм, на якій встановлено більш суворий режим господарської діяльності, ніж на решті території водоохоронної зони.
Відповідно дост.89Водного кодексуУкраїни уприбережних захиснихсмугах уздовжрічок,навколо водоймта наостровах забороняється: розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; влаштування літніхтаборів дляхудоби; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів; миття та обслуговування транспортних засобів і техніки; влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо; випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Аналогічні обмеження містяться і у ст. 61 Земельного кодексу України.
Законодавством встановлено, що межі ПЗС залежать від розміру водойми, в даному для зазначеної водойми (менше 3 га) нормативно встановлені розміри межі ПЗС становлять 25 м.
З огляду на вищевикладене, вбачається, що зазначене будівництво ведеться з порушенням норм містобудівного, водного та земельного законодавства, оскільки здійснюється в межах ПЗС та в зоні, яка відповідно до генерального плану міста Вінниця не передбачена для багатоквартирної житлової забудови.
З метоюповного,всебічного танеупередженого проведеннярозслідування поданому кримінальномупровадженню,встановленні осіб,причетних довчинення кримінальногоправопорушення,виникла необхідністьотримати копій документів, які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 ,код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
Факти і обставини, що містяться у вказаних документах мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Іншими способами, окрім тимчасового доступу до вказаних документів, встановити ці важливі обставини у кримінальному провадженні не можливо.
На підставі викладеного, задля всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вищевказаного кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних, обґрунтованих і неупереджених процесуальних рішень у розумні та/або передбаченні КПК України строки, слідчий звернувся до суду з даним клопотанням та просив його задоволити.
Враховуючи, що зазначені вище документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, керуючись ст. 36, 131, 132, 159-166 КПК України, дізнавач звернувся з даним клопотанням до суду.
В судове засідання дізнавач не з`явився. Надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність. Клопотання підтримав у повному обсязі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 до судового засідання не з`явився, натомість надіслав письмові заперечення в яких зазначено, до запитувані документи не конкретизовані, просив розглянути клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя находить, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав..
Згідно ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням дізнавача підтверджено факт того, що документи про доступ до яких клопоче останній перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Крім того, під час розгляду клопотання знайшов своє підтвердження факт того, що документи, про вилучення яких клопоче дізнавач, є конкретизовані, стосуються які стосуються земельних ділянок з кадастровими номерами 0510100000:02:115:0081, 0510100000:02:115:0093 та 0510100000:02:115:0094, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Судом встановлено, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншим способом, запитувані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 159, 162, 163, 164, 165,309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
Надати дізнавачу сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 , а також дізнавачам, які входять до групи дізнавачів тимчасовий доступ до оригіналів документів, які стосуються земельних ділянок з кадастровими номерами 0510100000:02:115:0081, 0510100000:02:115:0093 та 0510100000:02:115:0094, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:документів,що посвідчуютьправо власностічи користуванняземельною ділянкою;технічної документаціїіз землеустроюна земельніділянки,технічної документації щодо зміни цільового призначення земельних ділянок, технічної документації щодо становлення меж прибережної захисної смуги для водного об`єкта, який знаходиться на земельній ділянці 0510100000:02:115:0094 та інших документів, які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 ,код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , з можливістю вилучення їх завірених у нормативно встановленому порядку копій на паперових носіях.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 107827293 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Клапоущак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні