Ухвала
від 12.12.2022 по справі 914/2963/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

12.12.2022 р. Справа № 914/2963/22

Суддя Запотічняк О.Д., розглянувши матеріали

позовної заяви: Приватного підприємства «Джі Пі Трейд», с. Великі Підліски, Львівська обл.,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Вентер» (WENTER Limited Liability Compani), м. Варшава, Польща

про: стягнення 98 000,00 Євро

встановив:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Приватного підприємства «Джі Пі Трейд» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вентер» (WENTER Limited Liability Compani) про стягнення 98 000,00 євро.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України і підсудна Господарському суду Львівської області. Підстав для залишення позовної заяви без руху, для відмови в прийняті позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

Відповідно до пункту 2 частини 1 та 3 та 5 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін чи інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного провадження.

Дослідивши матеріали позовної заяви, приймаючи до уваги предмет спору та ціну позову, категорію та складність справи, значення справи для сторін та введений воєнний стан в Україні суд дійшов висновку про призначення справи до розгляду за правилами загального позовного провадження.

При цьому судом встановлено, що відповідачем у даній справі є іноземний суб`єкт господарювання - нерезидент Товариства з обмеженою відповідальністю «Вентер», який не має свого представництва на території України.

Достовірна інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва відповідача на відкриття провадження у справі у суду відсутня.

Згідно зі ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 1 ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Частиною 2 статті 367 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

В такому разі, застосуванню підлягають положення Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року (далі Конвенція), учасниками яких є Україна та Республіка Польща.

Відповідно до статті 2 Конвенції кожна договірна держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3-6.

Відповідно до статті 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.

Згідно з приписами статті 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови:

a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією,

b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців,

c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

Згідно з пунктом 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008 № 1092/5/54, суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального Органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права http://www.hcch.net , Центральним органом Республіки Польща є Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwoњci) Departament Wspуіpracy Miкdzynarodowej i Praw Czіowieka, який знаходиться за адресою:

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warsaw

P.O. Box 33

Poland

За змістом ст. 228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи необхідність належного повідомлення сторони спору про відкриття провадження у справі та з`ясування позиції відповідача, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі № 914/2963/22, надіслання необхідних документів до Центрального Органу, а саме Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwoњci) Departament Wspуіpracy Miкdzynarodowej i Praw Czіowieka (Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warsaw, P.O. Box 33, Poland) для вручення документів відповідачу: WENTER Limited Liability Compani (Республіка Польща).

Керуючись ч. 3 ст. 12, 120, 121, 176, 228, 229, 234, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

Ухвалив:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 914/2963/22.

2. Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 13.06.23 о 10:00 год. в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128). У разі, якщо документи не буде вручено своєчасно, резервна дата підготовчого судового засідання: 27.06.2023 10:00.

4. Встановити відповідачу 15 п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.

5. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив із урахуванням вимог ст.166 ГПК України протягом десяти днів з дня отримання відзиву.

6. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь позивача на відзив (з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України) - десяти днів з дня отримання відповіді на відзив. В разі подання заперечень, надати до суду докази їх направлення іншій стороні.

7. Зобов`язати позивача в строк до 06.01.2023 через канцелярію Господарського суду Львівської області надати нотаріально засвідчений переклад на угорську мову у трьох примірниках наступних документів:

- перекладеної на польську мову ухвали Господарського суду Львівської області про відкриття провадження у справі № 914/2963/22 від 12.12.2022;

- перекладеної на польську мову позовної заяви з доданими до неї документами (усіх додатків до позовної заяви, окрім тих, що складені польською мовою);

- додатків до позовної заяви, що складені польською мовою.

8. Надіслати вищевказані документи до Центрального органу запитуваної Держави - Республіки Польща:

Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwoњci)

Departament Wspуіpracy Miкdzynarodowej i Praw Czіowieka

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warsaw

P.O. Box 33

Poland

для їх подальшого вручення відповідачу - WENTER Limited Liability Compani, за адресою місцезнаходження: Polska 03-612 Warszawa, ul. Blкdowska. 10/25.

9. Провадження у справі зупинити до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на судове доручення про вручення виклику до суду чи інших документів.

10. Викликати представників сторін в судове засідання.

11. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.58-60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України та підлягає оскарженню відповідно до статті ГПК України.

Веб-адреса сторінка суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Суддя Запотічняк О.Д.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.12.2022
Оприлюднено15.12.2022
Номер документу107830961
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —914/2963/22

Рішення від 31.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 18.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 27.06.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 27.06.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 12.12.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 28.11.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні