ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12.12.2022 р. Справа № 914/3046/22
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Олени ЩИГЕЛЬСЬКОЇ, розглянувши матеріали позовної заяви: Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамант», м. Львів
про розірвання договору, зобов`язання повернути об`єкт оренди шляхом виселення та стягнення заборгованості в розмірі 168441,06 грн
встановив:
Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамант» про розірвання договору, зобов`язання повернути об`єкт оренди шляхом виселення та стягнення заборгованості в розмірі 168441,06 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Згідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою, встановлено ставку судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» встановлено, що у 2022 році прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня становить - 2481 гривні.
Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради заявлено три вимоги:
1) Розірвати договір оренди нерухомого майна №Г-10319-16 від 08.12.2016 року зі змінами (немайнова вимога),
2) Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Діамант» повернути об`єкт оренди, шляхом виселення з нежитлових приміщень першого поверху загальною площею 132,6 м2, що позначені в технічній документації під інд.34-1-34-11, які знаходяться в будинку за адресою: м. Львів, пл. Катедральна, 8 (немайнова вимога),
3) Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамант» заборгованість в сумі 168441,06 грн (майнова вимога).
Як вбачається з доданого до позовної заяви платіжного доручення №172 від 22.11.2022 р. позивачем сплачено судовий збір у розмірі 7443,00 грн.
Однак з урахуванням наведеного вище позивач, звертаючись до господарського суду із даною позовною заявою, повинен був сплатити судовий збір в сумі 7488,62 грн.
Відтак, у випадку усунення недоліків позовної заяви, позивачу слід надати належні докази (в оригіналі) доплати судового збору у розмірі 45,62 грн. за подання на розгляд Господарського суду Львівської області позовної заяви від 25.11.2022.
Крім того, суд зауважує, що відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.ч. 4, 5 ст.91 ГПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики наказом від 07.04.2003 № 55 затвердив «Уніфіковану систему організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003»
З 1 вересня 2021 року застосовуються нові вимоги до оформлення документів - набрав чинності ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (далі ДСТУ 4163, Стандарт). Починаючи з 1 вересня 2021 року усі державні органи, органи місцевого самоврядування, установи, підприємства, організації та інші юридичні особи повинні застосовувати ДСТУ 4163.
Пунктом 5.26 зазначених Вимог (ДСТУ 4163-2020) передбачено, відмітку про засвідчення копії документа складають з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Як вбачається із поданих матеріалів, до позовної заяви позивачем долучено копії документів однак не всі долучені документи засвідчені належним чином.
Також варто зазначити, що п. 7 ч. 3 ст.162 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися. Позивач, однак, не зазначив у позові такої інформації.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради від 25.11.2022 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання заяви про усунення недоліків, до якої долучити:
- належні докази (в оригіналі) доплати судового збору у розмірі 45,62 грн. за подання на розгляд Господарського суду Львівської області позовної заяви від 25.11.2022;
- належним чином засвідчені копії документів, долучених до позовної заяви, оформлених відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та в порядку, передбаченому чинним законодавством.
- відомості на виконання вимог п.7 ч.3 ст.162 ГПК України щодо вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися
3. Попередити позивача, що відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
5. Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5015.
Суддя Щигельська О.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2022 |
Оприлюднено | 15.12.2022 |
Номер документу | 107830987 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) оренди |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Щигельська О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні