Справа № 561/1155/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2022 року смт. Зарічне
Слідчий суддя Зарічненського районного суду Рівненської області ОСОБА_1
за участі: секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Зарічне клопотання старшого слідчого СВ ВП № 2 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Зарічненнського відділу Вараської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна під час досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12022181120000120від 11.12.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України,
В С Т А Н О В И В:
12 грудня 2022 року старший слідчий СВ ВП № 2 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на вилучену під час огляду місця події 10 грудня 2022 року ліс кругляк породи вільха, береза та дуб різного діаметру та довжини, загальною кубомасою 10.2 м. куб., шляхом позбавлення права володіння, користування та розпорядження зазначеним майном.
В обґрунтування зазначеного клопотання вказує, що 10 грудня 2022 року надійшло повідомлення від ОСОБА_6 про те, що в лісовому масиві, поблизу с. Млинок Вараського району Рівненської області, в кварталі 68 виділ 6,8, виявлено незаконну рубку деревини породи вільха, береза, дуб в кількості 117 дерев.
Відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022181120000120від 11.12.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України незаконна порубка дерев у лісах, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев, що заподіяло істотну шкоду.
Досудовим розслідуванням встановлено, що колоди вищевказаної незаконно зрізаної деревини можуть знаходитися по вулиці Партизанській в смт. Зарічне Вараського району Рівненської області.
В ході проведення огляду 10 грудня 2022 року на відкритій місцевості по вул. Партизанській, що в смт Зарічне, поряд з територією станції технічного обслуговування автомобілів, приватного підприємця ОСОБА_7 було виявлено та вилучено ліс кругляк породи вільха, береза та дуб різного діаметру та довжини, загальною кубомасою 10.2 м. куб.,
Постановою слідчого від 11 грудня 2022 року вилучене в ході огляду місця події майно визнано речовими доказами у справі. Вилучена деревина породи вільха, береза та дуб загальною кубомасою 10.2 м. куб. поміщена на зберігання на територію ДП "Висоцьке лісове господарство" за адресою: смт Зарічне вул. Центральна, 78, Вараського району Рівненської області.
Власника вилученої 10 грудня 2022 року під час огляду місця події деревини не встановлено.
Підставою для накладення арешту на вилучене в ході огляду майно вказує те, що воно є речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні, було об`єктом вчинення кримінального правопорушення, містить його сліди, інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, відповідає критеріям, зазначеним у ч. 1 ст. 98 КПК України.
Метою накладення арешту на вказане майно зазначає запобігання можливості його відчуження, приховання, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, що може перешкодити кримінальному провадженню.
У судове засідання слідчий не з`явився, подав письмову заяву про розгляд клопотання у його відсутності, просив клопотання задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України неявка слідчого, власника, володільця вилученого майна у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
У зв`язку з неприбуттям у судове зсідання всіх осіб, які беруть участь у розгляді клопотання, фіксування судового засідання технічними засобами відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.
Дослідивши надані письмові докази, вважаю клопотання обґрунтованим і таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
З наданого слідчому судді витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що 11 грудня 2022 року внесено відомості за фактом незаконної порубки дерев породи вільха, береза сосна в кількості 50-60 штук невстановленими особами у лісовому масиві поблизу с. Млинок Вараського району Рівненської області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
З протоколу огляду місця події від 10 грудня 2022 року вбачається, що на відкритій місцевості по вул. Партизанській, що в смт Зарічне, поряд з територією станції технічного обслуговування автомобілів, приватного підприємця ОСОБА_7 було виявлено та вилучено ліс кругляк породи вільха, береза та дуб різного діаметру та довжини, загальною кубомасою 10.2 м. куб.
Власника вилученої деревини органом досудового розслідування на даний час не встановлено.
Постановою слідчого від 11 грудня 2022 року вилучене в ході огляду місця події майно визнано речовими доказами у справі.
Вилучена деревина поміщена на зберігання на територію ДП "Висоцьке лісове господарство", що в смт. Зарічне , по вул. Центральна, 78, Вараського району Рівненської області.
З наведеного вбачається, що вилучене під час огляду майно є речовими доказами у справі, зокрема, воно було об`єктом вчинення кримінального правопорушення, предметом посягання, містить на собі його сліди та інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та є достатні підстави вважати, що вказане майно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, підлягає спеціальній конфіскації.
Ч. 1 ст. 98 КПК України вказує на те, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Частина 11 ст. 170 КПК України передбачає, що заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення слідчий суддя дійшла висновку про необхідність накладення арешту на зазначене майно, оскільки існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що воно є доказом та об`єктом вчинення кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації, існують ризики його приховування, втрати, знищення, пошкодження, у зв`язку з чим можуть настати наслідки, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню, зокрема проведенню ряду слідчих дій, експертиз.
На підставі наведеного та керуючись ст. 98, 170, 172, 173, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене в ході проведення огляду місця події від 10 грудня 2022 року, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022181120000120 від 10.12.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, шляхом позбавлення права володіння, користування та розпорядження: на ліс кругляк породи вільха, береза та дуб різного діаметру та довжини, загальною кубомасою 10.2 м. куб., які передано на зберігання ДП "Висоцьке лісове господарство", що в смт. Зарічне, вул. Центральна, 78, Вараського району Рівненської області.
Ухвала про арешт майна виконується негайно.
Виконання ухвали доручити старшому слідчому СВ ВП № 2 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області підполковнику поліції ОСОБА_5 .
Ухвалу слідчого судді може бути оскаржено безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_8 ОСОБА_9
Суд | Зарічненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2022 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 107852355 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Зарічненський районний суд Рівненської області
Снітчук Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні