УХВАЛА
12.12.2022 Справа №607/17881/22
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сташків Н.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Державний архів Тернопільської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
В С Т А Н О В И Л А:
07 грудня 2022 року заявник ОСОБА_2 , в інтересах ОСОБА_1 , надіслала до суду заяву, яка була отримана судом 08 грудня 2022 року, у якій просила встановити факт належності правовстановлюючого документу, а саме рішення виконкому Тернопільської міської ради народних депутатів №255 «Про надання квартир та розгляд заяв громадян», на підставі якого ОСОБА_1 надано квартиру і видано ордер №1362, серія МК від 31 березня 1978 року, на квартиру АДРЕСА_1 , наданого у вигляді архівного витягу з протоколу №6 засідання виконкому Тернопільської міської ради народних депутатів від 23 березня 1978 року Державним архівом Тернопільської області від 18 жовтня 2022 року № 352/04-11, виданих на ім`я « ОСОБА_3 »
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник (для малолітніх, неповнолітніх, недієздатних, чи осіб, дієздатність яких обмежено).
Як зазначено вище, позовна заява підписана ОСОБА_4 .
До матеріалів заяви долучена довіреність від 20липня 2022року, посвідчена приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Білецькою Н.А., згідно з якою ОСОБА_1 уповноважив ОСОБА_2 представляти його інтереси, в тому числі у всіх судах зі всіма правами, наданими законом позивачу, відповідачу, третій особі і потерпілому.
Відомості про те, що ОСОБА_2 є адвокатом, у матеріалах заяви відсутні.
Таким чином, ОСОБА_2 не є представником ОСОБА_1 у розумінні ч. 1 ст. 60 ЦПК України під час розгляду справи про встановлення факту, що має юридичне значення.
Матеріали заяви свідчать про те, що ОСОБА_1 є повнолітнім, відомості про те, що він визнаний недієздатним чи його дієздатність обмежена відсутні, відтак, представником ОСОБА_1 у даному випадку може бути лише адвокат.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, заява повертається позивачеві.
З цихпідстав,беручи доуваги,що позовназаява підписана ОСОБА_2 , яка в силу вимог ст. 60 ЦПК України в даній справі не може представляти інтереси ОСОБА_1 на підставі довіреності, заява підлягає поверненню заявнику відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 185, 260, 261, 294, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
П О С Т А Н О В И Л А:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Державний архів Тернопільської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу повернути заявнику.
Разом із заявою повернути заявнику додані до неї документи.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
СуддяН. М. Сташків
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2022 |
Оприлюднено | 15.12.2022 |
Номер документу | 107853078 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сташків Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні