Справа № 752/16207/21
Провадження № 2/752/3095/22
У Х В А Л А
08.09.2022 року Голосіївський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - Колдіної О.О.
з участю секретаря - Пастух З.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова пошта» про визнання дій неправомірними та відшкодування шкоди,
в с т а н о в и в:
в провадженні Голосіївського районного суду м.Києва знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова пошта» про визнання дій неправомірними та відшкодування шкоди.
Відповідно до поданої заяви позивач просить суд визнати дії ТОВ «Нова пошта» щодо невидачі та утилізації поштового відправлення за експрес накладною №59000643654557 неправомірними та стягнути з відповідача вартість поштового відправлення в розмірі 85 000 грн., штраф в розмірі 24,23% від суми відшкодування, що становить 20 595,50 гривень, 610 гривню - вартість доставки, 510 гривень - вартість доставки, а також 1111 гривень - переказ в оплату товарів і послуг, що в загальній сумі становить 107 817,50 гривень.
Свої вимоги позивач обгрунтовує тим, що 09 лютого 2021 року вона скористалась послугами перевезення ТОВ «Нова Пошта», відправила поштову посилку (алкоголь - APPLETON ESTATE. Rare Limited Edition Aged 50 years. JAMAICA INDEPENDENCE RESERVE JAMAICA RUM. 1962-2012), вагою 20 кг., із оголошеною вартістю 85000 гривень, одержувачу - ОСОБА_2 (м. Харків, відділення №69), що засвідчено експрес-накладною №59000643654557.
Однак, перевізником не було забезпечено належного перевезення вантажу, що призвело до його пошкодження, а в подальшому й утилізації, що спричинило ОСОБА_1 збитки, в зв`язку з чим вона вимушена звернутись до суду.
Ухвалою суду від 02.07.2021 р. у даній справі відкрито провадження; справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження.
В ході підготовчого провадження представник позивача заявила клопотання про призначення у справі судової товарознавчої експертизи, посилаючись на необхідність встановлення вартості посилки, відшкодування шкоди за яку є предметом спору у даній справі, а також встановлення наявності недоліків та дефектів на ній.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про місце і час розгляду справи повідомлялися належним чином у спосіб, передбачений ст.130 ЦПК України.
Вислухавши представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання призначення експертизи підлягає задоволенню з наступних підстав.
Цивільне процесуальне законодавство України покладає обов`язок по доказуванню на сторони.
Суд розглядає справу на підставі наданих сторонами доказів.
Згідно з ст.73 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ст.103 Цивільного процесуального кодексу України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно Закону України "Про судову експертизу" від 25.02.1994 р. №4038-ХІІ, із змінами і доповненнями, головними завданнями товарознавчої експертизи є: визначення належності товарів до класифікаційних категорій, які прийняті у виробничо-торговельній сфері (вид, сорт, артикул, марка, модель, розмір, комплектація тощо); визначення якісних змін товарної продукції; визначення причин якісних змін товарної продукції (мають виробничий характер, виникли при транспортуванні, зберіганні, у процесі експлуатації); встановлення способу виробництва товарної продукції:промислової чи саморобний, підприємства-виробника, країни-виробника; визначення вартості товарної продукції, в т.ч з урахуванням часткової втрати її товарних якостей у зв`язку з експлуатаційним зношенням і пошкодженнями від впливу зовнішніх факторів; визначення відповідності упакування і транспортування, умов і термінів зберігання товарної продукції до вимог чинних правил.
За змістом положень п. 16 Інструкції про проведення судових експертиз, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98 N 53/5, у разі, якщо об`єкт дослідження не може бути представлений експертові, експертиза проводиться за фотознімками, описами та іншими матеріалами.
Відповідно п.1.5. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 53/5, на експертизу може бути поставлене питання про вартість відсутнього товару (майна). У таких випадках в документі про призначення експертизи (залучення експерта) зазначається про відсутність об`єкта та вказуються матеріали справи, на підставі яких повинна проводитись експертиза (рахунки, товар транспортні накладні, описи в позовних заявах, протоколах допиту потерпілих. тощо).
Питання, поставлені стороною позивача на вирішення судової товарознавчої експертизи, мають суттєве значення у даній справі; висновки експертизи будуть містити інформацію, що відноситься до предмета доказування.
Для вирішення поставленого питання необхідні спеціальні знання.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та призначити у даній справі судову товарознавчу експертизу.
Для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу в зв`язку з чим, на час проведення експертизи, провадження у справі слід зупинити.
Оплату за проведення експертизи суд вважає за необхідне покласти на позивача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ).
За клопотанням сторони позивача суд вважає за необхідне доручити проведення судової товарознавчої експертизи експертам Київської науково-дослідного інституту судових експертиз (м.Київ, вул.Смоленська, 6).
Керуючись ст.ст.103, 104, 108, 109 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
клопотання представника позивача задовольнити.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова пошта» про визнання дій неправомірними та відшкодування шкоди судову товарознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Київської науково-дослідного інституту судових експертиз (м.Київ, вул.Смоленська, 6).
На вирішення експертів поставити наступні питання:
- Яка вартість поштової посилки - APPLETON ESTATE. Rare Limited Edition Aged 50 years. JAMAICA INDEPENDENCE RESERVE JAMAICA RUM. 1962-2012, об' ємом 750 мл., вагою 20 кг., як на території України, так і за її межами?
- Які фактори (можливі причини виникнення недоліків) спричинили пошкодження поштової посилки - « APPLETON ESTATE. Rare Limited Edition Aged 50 years. JAMAICA INDEPENDENCE RESERVE JAMAICA RUM. 1962-2012» об' ємом 750 мл. вагою 20 кг.?
- Чи відповідає якість пляшки - «APPLETON ESTATE. Rare Limited Edition Aged 50 years. JAMAICA INDEPENDENCE RESERVE JAMAICA RUM. 1962-2012» об' ємом 750 мл., вагою 20 кг.,зображене на фотографіях вимогам заводських стандартів, технічних умов?
- Які дефекти та в якому місці має пляшка - «APPLETON ESTATE. Rare Limited Edition Aged 50 years. JAMAICA INDEPENDENCE RESERVE JAMAICA RUM. 1962-2012», об' ємом 750 мл., вагою 20 кг.?
- Яка давність дефектів пляшки - «APPLETON ESTATE. Rare Limited Edition Aged 50 years. JAMAICA INDEPENDENCE RESERVE JAMAICA RUM. 1962-2012», об ємом 750 мл., вагою 20 кг.?
- Який розмір матеріальної шкоди, заподіяної власнику майна, внаслідок пошкодження цього майна - «APPLETON ESTATE. Rare Limited Edition Aged 50 years. JAMAICA INDEPENDENCE RESERVE JAMAICA RUM. 1962-2012», об' ємом 750 мл., вагою 20 кг?
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обовязків згідно ст. ст.384, 385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 .
В розпорядження експертів направити матеріали цивільної справи.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2022 |
Оприлюднено | 15.12.2022 |
Номер документу | 107854675 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні