Рішення
від 12.12.2022 по справі 910/9282/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

12.12.2022Справа № 910/9282/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали справи за позовом Акціонерного товариства "Таскомбанк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Естком" та фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення 100 427,02 грн,

без виклику представників сторін (без проведення судового засідання),

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У вересні 2022 року Акціонерне товариство "Таскомбанк" (далі - Банк) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Естком" (далі - Товариство) та фізичної особи ОСОБА_1 заборгованості в розмірі 100 427,02 грн, з яких: 62 219,00 грн - заборгованість по тілу кредиту, 0,02 грн - заборгованість по відсоткам, 38 208,00 грн - заборгованість по комісії, що виникла у зв`язку з неналежним виконанням Товариством своїх обов`язків за укладеним між ним та позивачем кредитним договором від 30 травня 2019 року № ID6462146, а також неналежним виконанням ОСОБА_1 своїх зобов`язань за укладеним з позивачем відповідним договором поруки від вказаної дати № Т 05.10.2018 І 7164.

Господарський суд міста Києва ухвалою від 20 вересня 2022 року звернувся до Центру надання адміністративних послуг Святошинської районної державної адміністрації в місті Києві (далі - Центр) про надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) вказаної фізичної особи.

6 жовтня 2022 року через загальний відділ діловодства суду надійшла відповідь Центу, в якій зазначено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12 жовтня 2022 року вищенаведену позовну заяву Банку прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/9282/22 та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання).

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, у порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини 4 статті 120 цього Кодексу.

Відповідно до частини 11 статті 242 ГПК України, у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі, судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

За змістом статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

В силу положень статті 10 наведеного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Відповідно до частини 3 статті 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Так, з метою повідомлення відповідачів про розгляд справи та про їх право подати відзив на позовну заяву, копії ухвал суду від 12 жовтня 2022 року про відкриття провадження у справі № 910/9282/22 були направлені судом рекомендованими листами з повідомленнями про вручення на адресу місцезнаходження Товариства, зазначену в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 04150, місто Київ, вулиця Північно-Сирецька, будинок 3; та на зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 : АДРЕСА_2 .

Проте поштові конверти із копіями зазначеної ухвали були повернуті підприємством поштового зв`язку на адресу суду в зв`язку з відсутністю Товариства та ОСОБА_1 за вказаними адресами.

Згідно з пунктом 5 частини 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки відсутність особи за адресою місцезнаходження, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Крім того, відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Частинами 1, 2 статті 3 цього Закону визначено, що для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному вебпорталі судової влади України (частина 1 статті 4 цього Закону).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що відповідачі мали право та дійсну можливість ознайомитись з ухвалою суду від 12 жовтня 2022 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

За таких обставин суд дійшов висновку про те, що відповідачі в установленому законом порядку були належним чином повідомлені про розгляд зазначеної справи.

Однак ці особи у визначений судом строк відзиви на позовну заяву не подали, будь-яких заяв чи клопотань на адресу суду не направили.

Положеннями частини 9 статті 165 ГПК України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Беручи до уваги належне повідомлення відповідачів про розгляд даної справи, а також враховуючи наявність достатньої кількості документів для її розгляду по суті, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

30 травня 2019 року між Товариством та Банком підписано заяву-договір про приєднання до Правил обслуговування корпоративних клієнтів в Банку (продукт "Кредит на розвиток бізнесу") (далі - Правила) № ID6462146 шляхом накладення електронно-цифрових підписів.

Згідно з пунктом 4.1. вищезазначеного правочину даний договір, Правила та Цінові параметри продукту є кредитним договором, що є договором приєднання, умови якого визначаються Банком та доводяться до загалу шляхом розміщення його на офіційному сайті позивача: http://taskombank.ua/ (пункти 4.1., 4.2., 4.2.1. угоди).

За умови наявності вільних коштів, Банк зобов`язався надати Товариству кредит у розмірі та на умовах, встановлених цією угодою, а Товариство - прийняти, належним чином використати та повернути кредит і сплатити проценти за його користування. Кредит надається шляхом зарахування грошових коштів у сумі кредиту на поточний рахунок відповідача № НОМЕР_1 , відкритий у Банку, з цільовим використанням: на поповнення оборотних коштів, здійснення поточних платежів позичальника, на придбання основних засобів та інших інвестицій в бізнес. Істотні умови кредиту, зокрема, сума кредиту, проценти за користування кредитом, щомісячна комісія, розмір щомісячних платежів, їх кількість та дати їх здійснення, вказуються в заяві-договорі (пункти 1.1., 1.2. заяви-договору та пункт 18.2.1.1. Правил).

Відповідно до пунктів 2.1., 2.3.1., 2.4. цього правочину розмір кредиту становить 320 000,00 грн, розмір процентної ставки за користування кредитом - 0,0001 % річних, розмір комісійної винагороди: 1,99 % від суми видаткового кредиту (щомісячно), тип процентної ставки - фіксована.

Повернення кредиту здійснюється щомісяця шляхом забезпечення Товариством позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків згідно з графіком погашення кредиту. Банк здійснює договірне списання грошових коштів з поточного рахунку клієнта в строки і розмірах, передбачених умовами договору. Остаточний строк погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту. Сторони домовились, що згідно зі статтями 212, 651 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) при порушенні клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених цим розділом Правил, Банк на свій розсуд, починаючи з 91-го дня порушення зобов`язання, має право змінити умови користування кредитом, встановивши інший строк його повернення. При цьому, Банк направляє клієнту повідомлення із зазначенням дати повернення кредиту: письмово або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку та клієнта (системи клієнт-банк, інтернет-банкінг "ТАС24|БІЗНЕС", sms-повідомлення, або інших. При непогашенні заборгованості за кредитом у строк, зазначений у повідомленні, вся заборгованість, починаючи з наступного дня від дати, зазначеної в повідомленні, вважається простроченою. У разі погашення заборгованості в період до закінчення 90 днів (включно) з моменту порушення будь-якого із зобов`язань, строком повернення кредиту є дата останнього платежу (пункт 18.2.1.2. Правил).

Згідно з пунктом 2.5. даної угоди термін і порядок погашення кредиту визначений у графіку погашення кредиту (додаток № 1 до кредитного договору).

Відповідно до пункту 2.6. договору термін повернення кредиту - 30 травня 2022 року.

Зі змісту графіка погашення кредиту вбачається, що строк погашення кредиту встановлено щомісячно до 30 числа (окрім лютого 2020, лютого 2021 року та лютого 2022 року, коли сплата має відбутися 29 та 28 числа вказаних місяців), сума місячного платежу за кредитом становить 15 257,03 грн, загальна вартість кредиту - 549 248,50 грн.

Додаток № 1 також підписаний позивачем та Банком шляхом накладення електронно-цифрових підписів вказаних суб`єктів господарювання на цей документ.

Товариство зобов`язалося: оплатити щомісячні проценти та щомісячну комісію за управління кредитом згідно з ціновими параметрами до цього розділу Правил, які розміщені на офіційному сайті Банку, а також повернути кредит у строки і в сумах, як встановлено в пунктах 18.2.1.2., 18.2.2.3.2. Правил, а також зазначені в заяві, шляхом розміщення необхідних для планового погашення внеску коштів на своєму поточному рахунку (пункти 18.2.2.2.2., 18.2.2.2.3. Правил).

За умовами пункту 18.2.2.2.5. Правил клієнт доручає Банку списувати кошти з усіх своїх поточних рахунків у валюті кредиту для виконання зобов`язань з погашення кредиту, сплати комісії за його використання, а також з усіх своїх поточних рахунків у гривні для виконання зобов`язань з погашення штрафів та неустойки, у межах сум, що підлягають сплаті Банку, при настанні строку здійснення платежу згідно із заявою (здійснювати договірне списання). Списання грошових коштів здійснюється відповідно до встановленого порядку, при цьому оформлюється меморіальний ордер. У разі відсутності на поточних рахунках клієнта суми коштів, достатньої для оплати чергового платежу за кредитом, клієнт доручає Банку встановити овердрафт на поточний рахунок на суму, необхідну для сплати чергового платежу, або використати кошти, надані Банком згідно та у порядку, зазначеному в розділі 18.1 цих Правил.

Згідно з пунктом 18.2.2.2.6. Правил, у разі списання щомісячного внеску по кредиту за рахунок кредитних коштів, отриманих за продуктом "Кредитний ліміт на поточний рахунок", клієнт оплачує комісію, згідно діючих тарифних пакетів на розрахунково-касове обслуговування в Банку. Сплата комісії регулюється пунктом 18.1.14 цього договору.

Згідно з положеннями вказаного пункту при перерахуванні клієнтом з поточного рахунку коштів за рахунок кредиту на будь-які рахунки, утримувачем яких є сам власник поточного рахунку, або на будь-які платіжні картки (за винятком зарахувань заробітної плати на зарплатні картки Банку), а також на погашення будь-яких інших кредитів, з суми кожного з проведених в рахунок Кредиту перерахувань стягується комісійна винагорода від суми перерахувань згідно діючих тарифних пакетів на розрахунково-касове обслуговування в Банку. Клієнт доручає Банку списувати суми такої комісійної винагороди, що підлягають до сплати Банку, зі свого поточного рахунка.

Згідно з пунктом 18.2.2.3.2 Правил при настанні будь-якої з подій, зокрема, порушення клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених розділом 18 Правил, Банк на свій розсуд має право: а) змінити умови видачі та надання кредиту - вимагати від клієнта дострокового повернення кредиту, сплати процентів за користування, комісії за управління кредитом, виконання інших зобов`язань за кредитом у повному обсязі шляхом надсилання повідомлення. При цьому, відповідно до статей 212, 611, 651 ЦК України за зобов`язаннями, строки виконання яких настали, строки вважаються такими, що настали в зазначену в повідомленні дату. У цю дату клієнт зобов`язується повернути Банку суму кредиту в повному обсязі, проценти за фактичний строк користування кредитом, повністю виконати інші зобов`язання за кредитом; б) розірвати договір у судовому порядку. При цьому, в останній день дії договору клієнт зобов`язується повернути Банку суму кредиту в повному обсязі, проценти за фактичний строк користування ним, повністю виконати інші зобов`язання за цим договором; в) відповідно до статті 651 ЦК України, статті 188 Господарського кодексу України (далі - ГК України) здійснити одностороннє розірвання Договору з надсиланням клієнту повідомлення. У зазначену в повідомленні дату договір вважається розірваним. При цьому, в останній день дії договору клієнт зобов`язується повернути Банку суму кредиту в повному обсязі, відсотки за фактичний строк користування ним, повністю виконати інші зобов`язання за договором. Одностороння відмова від цього договору не звільняє клієнта від відповідальності за порушення зобов`язань за цим договором.

У зв`язку з неналежним виконанням умов договору, 27 червня 2022 року Банк направив Товариству повідомлення-вимогу від 23 червня 2022 року № 9476/70.1.1, в якій вказав про наяву заборгованість за кредитом, яка складається з: 62 219,00 грн основної заборгованості, 0,02 грн заборгованості за процентами, 25 472,00 грн простроченої комісії, а також просив протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення, але не пізніше 45 календарних днів з дня направлення вказаного повідомлення, повернути кредит та сплатити нараховані проценти.

Однак вказана претензія залишена Товариством без задоволення.

Пунктом 1 частини 2 статті 11 ЦК України передбачено, що однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).

Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з частиною 1 статті 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

За частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Частиною 2 статті 1054 ЦК України передбачено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави (статті 1046-1053 ЦК України), якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Відповідно до частини 1 статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Враховуючи те, що заборгованість Товариства за кредитом у розмірі 100 427,02 грн, з яких: 62 219,00 грн - заборгованість по тілу кредиту, 0,02 грн - заборгованість по відсоткам, 38 208,00 грн - заборгованість по комісії, підтверджена належними доказами, наявними у матеріалах справи, і останнє на момент прийняття рішення не надало документів, які свідчать про погашення вказаної заборгованості перед позивачем, суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість вимоги позивача до цього відповідача про стягнення вказаної суми боргу в зв`язку з чим така вимога підлягає задоволенню.

Також судом встановлено, що 30 травня 2019 року між Банком та ОСОБА_1 укладено договір поруки № Т 05.10.2018 І 7164 шляхом накладення електронно-цифрових підписів.

Предметом вказаного правочину є надання поруки зазначеною фізичною особою перед кредитором в повному обсязі за виконання Товариством зобов`язань, що виникли або можуть виникнути в майбутньому на підставі заяви-договору від 30 травня 2019 року № ID6462146 про приєднання до Правил.

Відповідно до пункту 1.2 договору ОСОБА_1 зобов`язався відповідати перед Банком за виконання Товариством усіх зобов`язань за кредитним договором, зокрема: повернути кредит у розмірі 320 000,00 грн у терміни та строки, визначені кредитним договором та додатком № 1 до нього; щомісячно сплачувати Банку проценти за користування кредитом в розмірі 0,0001 % річних згідно умов кредитного договору; сплачувати щомісячно комісію за управління кредитом у розмірі 1,99 % від суми виданого кредиту в порядку, встановленому кредитним договором; з дати пред`явлення відповідної вимоги достроково (до настання термінів або строків повернення/сплати, зазначених вище у цьому пункті), повернути кредит, сплатити проценти та виконати інші обов`язки, що випливають з кредитного договору.

У випадку невиконання або прострочення виконання Товариством зобов`язань, що випливають з кредитного договору, ОСОБА_1 відповідає перед позивачем як солідарний боржник у такому ж обсязі, що й Товариство. Відповідальність вказаної фізичної особи наступає у випадку, якщо Товариство порушить зобов`язання та/або допустить прострочення виконання будь-якого із зобов`язань, зазначених у пунктах 1.2., 1.3. цього договору (пункти 2.1., 2.2. договору поруки).

Згідно з пунктами 3.1., 3.3. вказаного правочину у випадку невиконання Товариством будь-яких зобов`язань за кредитним договором або невиконання зобов`язань у строки, визначені кредитним договором, Банк звертається з письмовою вимогою до поручителя, який не пізніше 5 робочих днів з дня відправлення відповідної вимоги зобов`язаний погасити суму, визначену у вимозі. Неотримання поручителем вимоги Банку з будь-яких причин не звільняє вказану фізичну особу від обов`язку виконати умови договору поруки.

У зв`язку з неналежним виконанням умов договору, 27 червня 2022 року Банк направив поручителю повідомлення-вимогу від 23 червня 2022 року № 9413/70.1.1, в якій повідомив про наяву заборгованість за кредитом Товариства та просив її сплатити.

Однак вказана претензія залишена ОСОБА_1 без задоволення.

Відповідно до статті 541 ЦК України, солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов`язання.

Згідно зі статтею 543 ЦК України у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. Кредитор, який одержав виконання обов`язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників. Солідарні боржники залишаються зобов`язаними доти, доки їхній обов`язок не буде виконаний у повному обсязі. Солідарний боржник не має права висувати проти вимоги кредитора заперечення, що ґрунтуються на таких відносинах решти солідарних боржників з кредитором, у яких цей боржник не бере участі. Виконання солідарного обов`язку у повному обсязі одним із боржників припиняє обов`язок решти солідарних боржників перед кредитором.

При солідарному обов`язку кредиторові надається право за своїм розсудом вимагати виконання зобов`язання в повному обсязі або частково від усіх боржників разом або від кожного окремо. Пред`явивши вимогу до одного із солідарних боржників і не одержавши задоволення, кредитор має право пред`явити вимогу до іншого солідарного боржника.

Судом також встановлено, що 27 червня 2022 року Банк направив ОСОБА_1 повідомлення-вимогу від 23 червня 2022 року № 9413/70.1.1, в якій вказав про наяву в Товариства заборгованість за кредитом, яка складається з: 62 219,00 грн основної заборгованості, 0,02 грн заборгованості за процентами, 25 472,00 грн простроченої комісії, а також просив поручителя протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення, але не пізніше 45 календарних днів з дня направлення вказаного повідомлення, повернути кредит та сплатити нараховані проценти.

Проте, ця особа не погасила вищезазначену заборгованість. Докази наявності підстав для звільнення ОСОБА_1 від відповідальності за порушення умов вказаного договору матеріали справи також не містять.

Таким чином, позивач, користуючись наданим йому за договором поруки та статтями 543, 554 ЦК України правом, правомірно звернувся до суду з вимогою про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості за кредитним договором.

Судом перевірено наданий позивачем розрахунок вищевказаної суми заборгованості, визнано розрахунок останнього обґрунтованим та арифметично правильним, а відтак, заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

За таких обставин позов Банку підлягає задоволенню.

Судові витрати, які складаються зі сплаченої Банком суми судового збору, відповідно до статті 129 ГПК України покладаються на відповідачів.

Керуючись статтями 86, 129, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 252 ГПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Естком" (04150, місто Київ, вулиця Північно-Сирецька, будинок 3; ідентифікаційний код 31813365) та фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) на користь Акціонерного товариства "Таскомбанк" (01032, місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 30; ідентифікаційний код 09806443) 62 219 (шістдесят дві тисячі двісті дев`ятнадцять) грн 00 коп. заборгованості за кредитом, 00 (нуль) грн 02 коп. заборгованості по відсоткам за користування кредитом, 38 208 (тридцять вісім тисяч двісті вісім) грн 00 коп. заборгованості по комісії, а також 2 481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одну) грн 00 коп. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено та підписано 12 грудня 2022 року.

СуддяЄ.В. Павленко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.12.2022
Оприлюднено15.12.2022
Номер документу107863124
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування

Судовий реєстр по справі —910/9282/22

Рішення від 12.12.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 12.10.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 19.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні