Ухвала
від 14.12.2022 по справі 910/13557/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

14.12.2022Справа № 910/13557/22

Суддя Усатенко І.В., розглянувши

позовну заяву ОСОБА_1

до 1) Релігійної організації "Релігійна громада парафія Святителя Феодосія архієпископа Чернігівського Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)с. Халимонове Ніжинського району Чернігівської області

2) Чернігівської обласної військової адміністрації

3) Департаменту культури і туризму,національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації

про визнання недійсним Статуту в новій редакції

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Релігійної організації "Релігійна громада парафія Святителя Феодосія архієпископа Чернігівського Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) села Халимонове Ніжинського району Чернігівської області"; Чернігівської обласної військової адміністрації; Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання недійсним Статуту Релігійної організації "Релігійна громада парафія Святителя Феодосія архієпископа Чернігівського Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) села Халимонове Ніжинського району Чернігівської області" у новій редакції, прийнятого на підставі рішення окремих неповноважних осіб від імені Релігійної організації "Релігійна громада Української Православної Церкви Свято-Феодосійської парафії села Халимонове Бахмацького району Чернігівської області"

Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України, яка встановлює вимоги до змісту та оформлення позовної заяви, позовна заява повинна містити, зокрема, (п. 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

З поданого позову не вбачається, які саме вимоги заявлені до кожного з трьох визначених позивачем відповідачів.

Частиною 4 статті 45 ГПК України передбачено, що відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Суд зазначає, що зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. По суті, цей пункт є відображенням прохальної частини позовної заяви.

З позовної заяви не вбачається, які саме позовні вимоги заявлені щодо кожного з відповідачів, та якими саме обставинами та нормами вони обгрунтовуються по відношенню до кожного з визначених позивачем відповідачів.

Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Так, в позовній заяві позивач просить суд визнання недійсним Статут Релігійної організації "Релігійна громада парафія Святителя Феодосія архієпископа Чернігівського Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) села Халимонове Ніжинського району Чернігівської області" у новій редакції", однак останнього суду не надано.

Також, позивач посилається на ту обставину, що він є членом Релігійної організації, однак, подані до суду докази вказаних обставин не підтверджують (оскільки, в протоколі № 1 від 16.05.2021 членом парафіяльних зборів значиться ОСОБА_2 , натомість позов подано ОСОБА_3 , особа якого засвідчується копією паспорта). Також позивач посилається на не відоме рішення відповідача-2 про затвердження статуту в новій редакції та протокол загальних зборів членів Релігійної організації без дати та номера, які не долучені до позовної заяви.

Тобто в підтвердження позовних вимог про недійсність статуту в новій редакції позивач не надає відповідну редакцію статуту, не надає докази прийняття рішень загальних зборів про затвердження спірної редакції статуту та протиправного, на думку позивача, рішення військової адміністрації про реєстрацію статуту в новій редакції.

Також позивач вказує, що проведено повноважні парафіяльні збори, на яких вирішено залишитись в лоні Української Православної Церкви, проте вказане рішення до позову не додано.

Отже, позивачем не долучено документів, в підтвердження обставин, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги.

Суд також відзначає, що з ідентифікаційним кодом 00022674 значиться юридична особа - Чернігівська обласна державна адміністрація, в зв`язку з чим необхідно надати суду письмові пояснення з приводу найменування відповідача-2.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 164, 172, 174 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить сім днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви:

- шляхом надання до суду інформації (пояснень) щодо найменування відповідача-2;

- шляхом визначення змісту позовних вимог до кожного з відповідачів та їх обгрунтування по кожному з відповідачів;

- шляхом подання до суду належним чином засвідчених копій документів, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, зокрема статут в новій редакції, докази, що ОСОБА_4 є членом Релігійної організації; не відоме рішення відповідача-2 про затвердження статуту в новій редакції та протокол загальних зборів членів Релігійної організації без дати та номера, який став підставою для затвердження спірного статуту; рішення повноважних парафіяльних зборів, на яких вирішено залишитись в лоні Української Православної Церкви.

Документи (пояснення, інформація, тощо), подані в зв`язку з усуненням недоліків позовної заяви, направити відповідачу, докази чого надати суду.

4. Попередити позивача, що відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Усатенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.12.2022
Оприлюднено15.12.2022
Номер документу107863163
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —910/13557/22

Ухвала від 16.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Усатенко І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні