Ухвала
від 14.12.2022 по справі 812/643/17
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення заяви

14 грудня 2022 року Справа № 812/643/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевірів заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу дубліката виконавчого листа у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Барс Інвест про стягнення заборгованості по відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком № 2,

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2022 року на електронну адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу дубліката виконавчого листа у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Барс Інвест про стягнення заборгованості по відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком № 2.

Розглянув подану заяву, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для повернення поданої заяви без розгляду з огляду на наступне.

ВІдповідно до вимог ч.ч. 7, 8 ст. 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Дана норма кореспондується з ч. 6 ст. 18 КАС України, яка зазначає, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Оскільки заявник є суб`єктом господарювання державного сектора економіки, на нього покладено обов`язок реєстрації офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Такий обов`язок у осіб, визначених ч. 6 ст. 18 КАС України, виник з 05 жовтня 2021 року, у зв`язку з розміщенням 04 вересня 2021 року на вебпорталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС: Електронний кабінет, Електронний суд, підсистеми відеоконференцзв`язку (https://court.gov.ua/press/news/1173657).

Відповідно пункту 58 розділу IV Перехідні положення Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, підсистеми (модулі) ЄСІТС, вказані в розділі III цього Положення, в тому числі підсистема ЄСІТС Електронний суд, починають функціонувати через 30 днів із дня опублікування Вищою радою правосуддя в газеті Голос України та на вебпорталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля).

Відповідно до пункту 25, 26, 27 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі Положення про ЄСІТС) процесуальні та інші документи, пов`язані з розглядом справ у суді, можуть подаватися до суду в електронній формі виключно з використанням підсистеми Електронний суд. Електронні документи створюються із застосуванням вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форм документів, передбачених Інструкцією користувача Електронного суду, підписуються кваліфікованим електронним підписом (підписами) його підписувача (підписувачів) та надсилаються засобами відповідної підсистеми ЄСІТС. До створених в Електронному суді документів користувачі можуть додавати інші файли (зображення, відеофайли тощо). Відповідні додані файли (додатки) підписуються кваліфікованим електронним підписом (далі - КЕП) користувачів разом зі створеними в Електронному суді документами, до яких вони додаються.

Суд зазначає, що перевірка електронного цифрового підпису здійснюється за умови дотримання порядку подачі документів із використанням сервісу підсистеми Електронний суд.

Оскільки клопотання про видачу дубліката виконавчого листа подано на електронну адресу суду, а не через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, як то вимагає ч. 6 ст. 18 КАС України, та здійснення перевірки електронного цифрового підпису заявника за таких умов не можлива, суд дійшов висновку про подання заяви про видачу дубліката виконавчого листа без підпису.

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені ст. 167 КАС України.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Оскільки недоліки заяви про видачу дубліката виконачого листа не дають можливості її розглянути, суд дійшов висновку про повернення такої заяви без розгляду.

Керуючись статтями 18, 44, 167, 241, 243, 248, 256, 293, 294, 295 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу дубліката виконавчого листа у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Барс Інвест про стягнення заборгованості по відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком № 2 - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення її повного тексту.

Суддя О.В. Ірметова

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.12.2022
Оприлюднено19.12.2022
Номер документу107868357
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяІнші процесуальні питання

Судовий реєстр по справі —812/643/17

Ухвала від 14.12.2022

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ірметова

Ухвала від 16.11.2022

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ірметова

Ухвала від 16.02.2022

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ірметова

Постанова від 18.05.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ірметова

Ухвала від 04.05.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.В. Ірметова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні