ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
05 грудня 2022 року м. ТернопільСправа №921/621/22 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Боровець Я.Я. ,
розглянувши матеріали позовної заяви №119/07-18880-2022 від 07.11.2022 (вх.№690 від 28.11.2022)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", вул. Шолуденка, 1, м. Київ
до відповідача Обласного закладу освіти "Заліщицький обласний багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр", вул. Ст. Бандери, 68, м.Заліщики, Тернопільська область
про стягнення заборгованості у розмірі 138 637,31 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" звернулося до Господарського суду Тернопільської області із позовом до відповідача Обласного закладу освіти "Заліщицький обласний багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр " про стягнення заборгованості у розмірі 138 637,31 грн.
Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 28.11.2022, для розгляду справи №921/621/22 визначено суддю Боровця Я.Я.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
У відповідності до вимог статті 176 ГПК України, провадження у даній справі підлягає відкриттю.
При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, суд зазначає наступне:
Згідно частин 1, 3 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( ч. 5 ст. 12 ГПК України).
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (частина 3 стаття 247 Господарського процесуального кодексу України).
У відповідності до частини 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи викладене, та те, що у справі №921/621/22 ціна позову (не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), предмет та підставу позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, суд вважає, що справу слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
З метою забезпечення права доступу до суду, суд вбачає за необхідне здійснювати розгляд даної справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
При цьому, суд звертає увагу сторін на особливості та строки розгляду справ в порядку спрощеного провадження, передбачені статтями. 247-252 ГПК України.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №921/621/22.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Призначити у справі №921/621/22 судове засідання на "16" січня 2023 року о 15:30 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 А, зал судових засідань № 4, 5 поверх.
4. Встановити учасникам справи строк для подання/надіслання до суду:
Відповідачу:
- заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження ( протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі), копії якої надіслати позивачу, докази відправлення надати суду;
- відзиву на позов із врахуванням вимог статей 165, 251 ГПК України (протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі), копію якого надіслати позивачу, докази надіслання надати суду; заперечення з врахуванням вимог статей 167, 251 ГПК України;
Позивачу:
- відповіді на відзив (у разі отримання відзиву) - 5 днів з дня його отримання, з врахуванням вимог статей 166, 251 ГПК України), копії відповіді на відзив надіслати відповідачу, докази надіслання надати суду.
5. Роз`яснити позивачу, що відповідно до пункту 2 частини 2 статті 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, а також відповідно до частини 3 статті 46 ГПК України позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі, що розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
6. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
8. Повідомити учасників справи про таке.
З "05" жовтня 2021 року набрало чинності Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).
Почали офіційно функціонувати окремі підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), зокрема: "Електронний кабінет"; "Електронний суд" та підсистема відеоконференцзв`язку.
З інструкціями та рекомендаціями з приводу реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за посиланням: https://wiki.court.gov.ua.
Реєстрація в Електронному кабінеті (https://id.court.gov.ua/) здійснюється виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки повинні зареєструвати свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку протягом 30 днів з початку її функціонування.
Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.
Реєстрація в ЄСІТС не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
9. Довести до відома учасників справи про можливість надіслання на електронну адресу суду (inbox@te.arbitr.gov.ua) заяв, клопотань, документів у справі з власних адрес електронної пошти в електронній формі з використанням (накладенням) власного електронного цифрового підпису (https://czo.gov.ua/sign), прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги".
10. Повідомити учасників справи, що у випадку неможливості забезпечити явку уповноважених представників безпосередньо в судове засідання, сторони мають право на звернення до суду з заявою про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщенням суду за допомогою системи EasyCon з дотриманням вимог ст.197 ГПК України та п.п.45-50 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи №1845/0/15-21 від 17.08.2021.
11. Копію ухвали надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:
Позивачу: Товариству з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", вул. Шолуденка, 1, м. Київ.
Відповідачу: Обласному закладу освіти "Заліщицький обласний багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр", вул. Ст. Бандери, 68, м.Заліщики, Тернопільська область.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею з "14" грудня 2022 року та оскарженню не підлягає.
Учасник справи можуть отримати інформацію у справі №921/621/22 на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя Я.Я. Боровець
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2022 |
Оприлюднено | 19.12.2022 |
Номер документу | 107876588 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Боровець Я.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні