Ухвала
від 06.12.2022 по справі 352/1183/21
ТИСМЕНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 352/1183/21

Провадження № 2/352/97/22

УХВАЛА

06 грудня 2022 року м. Івано-Франківськ

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

у складі: головуючого судді Струтинського Р.Р.

з участю секретаря Гребінника В.М.

під час розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в залі суду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Ямницької сільської ради, ОСОБА_2 про визнання протиправним і скасування рішення та державних актів,

у с т а н о в и в :

Позивачка ОСОБА_1 16.06.2021 звернулась до суду з позовом до відповідачів про визнання протиправним і скасування рішення та державних актів, в якому просила визнати протиправним та скасувати рішення Ямницької сільської ради від 23.01.2009 №14 в частині затвердження технічної документації із землеустрою та передання в приватну власність ОСОБА_2 земельних ділянок площею 0.0700 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер 262888601:01:002:0089 та площею 0,0825га для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 262888601:01:002:0088 в АДРЕСА_1 , та видані на його підставі державні акти про право приватної власності на землю серії ЯИ №796668, що зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №011031200064 і серії ЯИ №796669, що зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №011031200063.

Представник позивачки- адвокат Тугай І.М. 25.11.2022 подав письмове клопотання про повернення до стадії підготовчого засідання у даній справі, оскільки позивачці слід уточнити позовні вимоги, що були викладені у позовній заяві. Підготовче провадження у справі суд закрив ухвалою від 30.11.2021. З урахуванням практики Верховного Суду суд першої інстанції за наявності певних обставин може прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.

Суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання представника позивачки про повернення до стадії підготовчого провадження, виходячи з таких підстав.

Установлено, що підготовче провадження у даній справі суд закрив ухвалою від 30.11.2021.

Відповідно до частини третьої статті 49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

Згідно частини першої статті 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до ч.2 статті 189 ЦПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

ЦПК України не врегульовує питання щодо повернення суду першої інстанції до стадії підготовчого провадження після його закриття.

Відповідно до ч.4 ст.263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Згідно постанови КЦС ВС від 05.10.2022 №204/6085/20 (61-21431св21) суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. Разом з тим такі обставини мають бути вагомими. В цій справі суд касаційної інстанції фактично зробив висновок щодо необхідності суду першої інстанції повертатися до стадії підготовчого засідання з метою надання можливості позивачу уточнити позовні вимоги.

У постанові від 12 січня 2022 р. у справі № 234/11607/20 Верховний Суд зробив висновок, що при застосуванні процесуальних норм належить уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до скасування процесуальних вимог, встановлених законом. Надмірний формалізм у трактуванні процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду як елемента права на справедливий суд згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

У рамках розгляду даної цивільної справи суд установив доцільність повернення до стадії підготовчого провадження, оскільки у звязку з витребуванням з архівного відділу Івано-Франківської районної адміністрації копії рішення про передачу у власність земельних ділянок ОСОБА_2 , позивачка ОСОБА_1 уточнила позовні вимоги, зокрема просила визнати протиправнимита скасуватирішення 27сесії 5демократичного скликанняЯмницької сільськоїради від23.01.2009№13щодо затвердженняакту земельноїкомісії від14.11.2008 ОСОБА_2 і затвердженняуточненої площіземельних ділянок0,2873га,що виниклапід часобмірів наприватизацію тарішення 27сесії 5демократичного скликанняЯмницької сільськоїради від23.01.2009№14щодо затвердженняуточнених площземельних ділянокгромадян повидачі державнихактів направо власностіна земельнуділянку ОСОБА_2 ;визнати протиправнимита скасувати,видані напідставі рішення27сесії 5демократичного скликанняЯмницької сільськоїради від23.01.2009№13та від14.11.2008державний актпро правоприватної власностіна земельнуділянку зкадастровим номером2625888601:01:002:088,площею 0,0700га,серії ЯИ№796668,що зареєстрованийв Книзі записівреєстрації державних актівна правовласності наземлю та направо постійногокористування землею,договорів орендиземлі за№011031200064і державний актпро правоприватної власностіна земельнуділянку зкадастровим номером2625888601:01:002:089,площею 0,0825га серіїЯИ №796669,що зареєстрований вКнизі записів реєстрації державнихактів направо власностіна землюта направо постійногокористування землею,договорів орендиземлі за№011031200063,скасувавши проведенуна їхпідставі державнуреєстрацію прав.У зв`язкуз цим,відповідачам сліднадати строкдля наданнявідзиву щодоуточнених позовнихвимог.Вказані процесуальні дії можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку про повернення до стадії підготовчого провадження.

На підставі наведеного, керуючись ст. 260-261 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

У рамках розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 доЯмницької сільськоїради, ОСОБА_2 провизнання протиправнимі скасуваннярішення тадержавних актівповернутись до стадії підготовчого провадження.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Руслан СТРУТИНСЬКИЙ

СудТисменицький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення06.12.2022
Оприлюднено19.12.2022
Номер документу107885053
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —352/1183/21

Рішення від 20.03.2023

Цивільне

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.

Ухвала від 24.01.2023

Цивільне

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.

Ухвала від 06.12.2022

Цивільне

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.

Ухвала від 22.09.2022

Цивільне

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.

Ухвала від 30.11.2021

Цивільне

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.

Ухвала від 22.06.2021

Цивільне

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

Струтинський Р. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні